menakkautau Publish time 20-6-2020 01:28 PM

Orang Lain Yg MENGANDUNG, Orang lain Yang MENGIDAM.

Is this for real atau satu illusi??? Korunk pernah alami kah??

Yang pasti manak kini sedang ngidam CENDOL BAKAR....SATAY PERUT....

Mana nak dapat???yg power ranger nya...???

noor2 Publish time 20-6-2020 01:46 PM

Wahhhh tahniah manak. ..bakal jadi bapa. ..kawin X jemput ke acik2 FD.....

GigaMom Publish time 20-6-2020 03:12 PM

Syukur
Harap2 lepas ni manak habiskan masa main anak
Jangan petik kata2 anak sedara je lagi
Lagi bagus
Toksalah jengah forum lagi

menakkautau Publish time 21-6-2020 08:47 AM

noor2 replied at 20-6-2020 01:46 PM
Wahhhh tahniah manak. ..bakal jadi bapa. ..kawin X jemput ke acik2 FD.....

Tahniah simpan dulu ....nee manak nak tanya, dulu hang masa mencrit ngandung anak2 .....siapa yg lebih mengidam???hang kah tok laki hang???

Atau hang jenis tak pernah ngidam pada perkara2 makanan....sewaktu mengandung...cuma setiap kali mengandung, perasaan loya pada laki membuak buak...senang cakap tak boleh laki dok melintas depan hang, mesti nak terajang dia...????

menakkautau Publish time 21-6-2020 08:48 AM

GigaMom replied at 20-6-2020 03:12 PM
Syukur
Harap2 lepas ni manak habiskan masa main anak
Jangan petik kata2 anak sedara je lagi

Hang dulu anak pertama ngidam apa gigabyte???

jeruk madu pak ali kah????

:$

Kak-Leen Publish time 21-6-2020 09:21 AM

Menak,
Akak mengidam sepanjang tahun setiap tahun. Satay perut dan nasi gunting pasau Melaka.
Akak mengandung 4 kali dulu, akak je yg mengidam. Tapi adik akak mengandung 2 kali, memang suami dia yg mabuk2 muntah2 dan suami dia juga yg mengidam. Ni kisah benar. Akak kena layan dia punya mengidam sekejap dulu..:sweat3:

menakkautau Publish time 21-6-2020 09:34 AM

Edited by menakkautau at 21-6-2020 09:35 AM

Kak-Leen replied at 21-6-2020 09:21 AM
Menak,
Akak mengidam sepanjang tahun setiap tahun. Satay perut dan nasi gunting pasau Melaka.
Ak ...

Kalau dah sepanjang tahun setiap tahun bukan namanya ngidam...tapi jenis tastebud mengkarung mentekedarah...:lol::lol:

nee nak tanya pasar besau malaka tuh dah moved back ke old place kah lin????diperhentian bus next to mydin tuh???

nee tang ngidam ada org kata pembawakan budak dlm peyut , tapi kalau yg bawak budak org lain macam mana org lain yg takda kaitan boleh termengidam pulak???macam tak logik kan???atau ia sekadar kebetulan???

ada jugak yg kata isteri ngidam nee lebih pada ikutkan ngengada jerk...tapi ada jugak yg percaya kalau macam si robin tuh waktu dia baby , asik keluar airlioq dari bibirnya...org tua kata dulu waktu mengandungkannya tak dapat makan apa yg diidamkan oleh yg mengandungkannya...

macam susah nak percaya tapi yelajh at the same time takmo pulak terjadi pada diri bayi kan..kalau boleh dielakkan....?????

tengok macam robin sampai ke tua walaupun pakai mask...tapi mask sentiasa basah lencun...sebab walau dia tak berbual...airlioq sentiasa mengalir......

{:1_506:}{:1_506:}{:1_506:}

yuki812 Publish time 21-6-2020 09:38 AM

Asik dok membaham org je selalunya...
Eh..reti pulak kali ni mintak tips dari acik2 vogue ye...::lol::lol::lol:

menakkautau Publish time 21-6-2020 09:43 AM

yuki812 replied at 21-6-2020 09:38 AM
Asik dok membaham org je selalunya...
Eh..reti pulak kali ni mintak tips dari acik2 vogue ye...::lo ...

Hang macam tak kenal manak pulak....dlm baham tuh ada ilmu....bukan baham baham kosong tau...sebab tuh manak nee the one and only spesis dlm board nee yg everyone loves to hate, loves to cuddle....

hang mampooo????

udah back to topik...

dulu hang ngandungkan mantan hang punya benih, hang ngidam apa???

Atau hang takda time utk ngidam apa apa sebab asik bergasak dgn mantan????

Kak-Leen Publish time 21-6-2020 09:55 AM

menakkautau replied at 21-6-2020 09:34 AM
Kalau dah sepanjang tahun setiap tahun bukan namanya ngidam...tapi jenis tastebud mengkarung men ...

Tekak yg mengudam, menak.Memang mengketedaghah le, bak kata oghang Melake.
Pasau Melaka masih kat tapak sementaghe tu lagi. X tau le bile nak balik kat tapak asal. Dulu time pindahkan, kata setaon je nak perbaiki pasau lame tu. Ni dah dekat tige taon dah. Parking area pun dah extended. Oghang pasau kate, mcm mau makan due tige taon lagi ni.

Zaman akak mengandung dulu, zaman memang banyak dengau cakap oghang tue. Teringin ABC tetengah malam bute pun suami sanggup bawakkan caghik daghi bandau ke Mesjid Tanah.
Zaman la ni, ingat dah moden oghang x mengidam dah. Dan x caye apa org tue cakap. Tp ghamai gak yg nak pecaye. Realiti mcm Robin tu, samada kebetulan atau memang berkait, akak pun x tau..

Tapi menak, kalau mengidam time bawak anak oghang lain, ni memang pesen baru. Akak x pernah jumpa lagi.

yuki812 Publish time 21-6-2020 10:06 AM

menakkautau replied at 21-6-2020 09:43 AM
Hang macam tak kenal manak pulak....dlm baham tuh ada ilmu....bukan baham baham kosong tau...sebab ...

Ohhh...manak. aku ni kalau tau je pregnant..hah..terus jadi sakit kepala..muncung berhari2 sbb aku kalau pregnant terlalu byk alahan g muntah sampai ke end stage..tak leh bau masakan..restoran sume aku tak gi. Journey 9 bulan tu aku rasa mcm 9 thn. Jadi..nak ngidam apanya. Tp bagusnya berat aku cuma naik 6-7kg je. Bertambah bgsnya lagi..time bersalin aku sgt senang..kecuali ank 1st. Tu pun ramai ckp..kira senang gak. Tp bersalin..senang camne pun..mmg sakit lah.

Tuk kau ni..jaga mulut perilaku manak. Kdg kan aku tak tau lah apa hormon kus2 org jantan ni..time bini dia pregnant, time tu lah dia menggatal. Kwn aku..tiap kali bini pregnat camtu..tp abis bini bersalin..eh..hilang dah sume scandal dia. Ada tu terus melekat berscandal2.

GigaMom Publish time 21-6-2020 02:30 PM

menakkautau replied at 21-6-2020 08:48 AM
Hang dulu anak pertama ngidam apa gigabyte???

jeruk madu pak ali kah????

Makan ikan steam pedas n pisang emas manak.
Pebret anak spai besar

noor2 Publish time 22-6-2020 05:34 AM

menakkautau replied at 21-6-2020 08:47 AM
Tahniah simpan dulu ....nee manak nak tanya, dulu hang masa mencrit ngandung anak2 .....siapa yg l ...

Mengidam Mc D....

menakkautau Publish time 22-6-2020 12:59 PM

noor2 replied at 22-6-2020 05:34 AM
Mengidam Mc D....

Mustahil...sedangkan Mc D tuh makanan ruji harian hang....kan????

No wonder acuan anak anak hang semua ada chop Fast Food....dan iras RONALD MC DONALD.

:lol:

menakkautau Publish time 22-6-2020 01:07 PM

GigaMom replied at 21-6-2020 02:30 PM
Makan ikan steam pedas n pisang emas manak.
Pebret anak spai besar

Betul la kekata org tua yg menyebut kekadang bila ibu yg mengandung ngidamkansesuatu makanan, bukan utk dirinya tapi buat anak didalam kandungannya.....

dlm erti kata lain, Dalam peyut lagi bayi dah build that deria rasanya...(tastebud)

No wonder manak was told waktu manak dlm kandungan, ummi asyik ngidam ben n jerryice cream serta asyik nak shopping chanel dgn bottega aja.....rupanya bila manak dah keluar nee...tastebud tahap langit ke17...

baru manak paham..

{:1_506:}{:1_506:}{:1_506:}

menakkautau Publish time 22-6-2020 01:14 PM

yuki812 replied at 21-6-2020 10:06 AM
Ohhh...manak. aku ni kalau tau je pregnant..hah..terus jadi sakit kepala..muncung berhari2 sbb aku ...

wah Untung lah hang setiap kali hang mengandung , hang boleh bermalasan tak perlu masak, dan laki terpaksa cari scandal sebab hang tak boleh bau lauk....supaya dapat masak utknya selama hang mengandung....????

Siapa kata takda hikmah didalam laki berskandal waktu isteri nya mengandung, kan yukisuki????

Anyway bab beranak tuh sakit , manak beg to differ...sebab menurut jacky sendirik
....melahirkan tuh macam meneran nak berak jer.....bukan seperti sembelit pun...just normal berak...

kan????

kiyudi Publish time 22-6-2020 03:02 PM

manak ..kalo jenis x mengidam langsung tu cemana ek??

noor2 Publish time 22-6-2020 04:34 PM

menakkautau replied at 22-6-2020 12:59 PM
Mustahil...sedangkan Mc D tuh makanan ruji harian hang....kan????

No wonder acuan anak anak h ...

La. .aku jujur jawab tau:lol::lol:

menakkautau Publish time 23-6-2020 08:57 AM

kiyudi replied at 22-6-2020 03:02 PM
manak ..kalo jenis x mengidam langsung tu cemana ek??

Kalau hang manak tak pelik...kerna hang bukan sahaja spesis cold blooded tapi jenis endangered one...

:lol::lol:{:1_563:}{:1_563:}

menakkautau Publish time 23-6-2020 09:06 AM

noor2 replied at 22-6-2020 04:34 PM
La. .aku jujur jawab tau

Sebab tuh akal hang tak berkembang....sejak sekian lama manak kenal hang dlm nee...dahi hang pun dah ada decal MC D....camno????

Istilah ngidam tuh lazimnya digunakan pada sesuatu yg jarang diperolehi atau yg tak permah terfikir utk boleh diperolehi....

bukannya pada perkara yg setiap hari hang melantak atau hang perolehi...

faham nee???

:curse:

Pages: [1] 2
View full version: Orang Lain Yg MENGANDUNG, Orang lain Yang MENGIDAM.