hadziriena Publish time 4-6-2020 12:51 PM

mcm mana nak tahu ada saka yg nak mendampingi kita

boleh tak kawan2 bagitahu mcm mana kita nak tahu ada saka yg nak berdamping dengan kita

234126 Publish time 4-6-2020 01:27 PM

ayo seram pulak baca time hujan ni walaupun pendek je

hadziriena Publish time 4-6-2020 02:15 PM

hihihi.. ada pengalaman jgk ke dengan saka yg nak berdamping

antidote Publish time 4-6-2020 02:56 PM

Saka tu tak sure apa tanda nya ada kat kita or mcm mana nak tau.

Tapi if ada org sihirkan kita or hantar benda tak elok kita akan dpt hint cth nya bila selalu mimpi terima baby, dukung baby, or apa2 la pasal baby,

Pastu kerap mmpi binatang berbisa, ular, kala jengking, dubuk,

pastu kerap rasa mcm ada org kat blkg, kat sebelah, dalam rumah mcm rasa ada kelibat,

Aku dah berubat. Alhamdulillah syukur dgn izin Allah ok dah skrg

syadq Publish time 4-6-2020 03:12 PM

Ada termimpikan pemilik saka sebelum ni tak? Selalunya ahli keluarga sendiri.

Nazneenz Publish time 4-6-2020 03:21 PM

Teringat story jiran mak iolss..family dia kononnya adela membela..
Katanya penah few times pegi mkn kat restoran tp time nak byr ade org dah byrkan kata tauke kedai.

Then butang baju kurung dari mmg x penah ade, tiba2 next day ade.. Scary jgk tp xtau saka ke x

jiwasemangat Publish time 4-6-2020 03:22 PM

antidote replied at 4-6-2020 02:56 PM
Saka tu tak sure apa tanda nya ada kat kita or mcm mana nak tau.

Tapi if ada org sihirkan kita o ...

Betul..

Dgn tiba tiba boleh berubat org.. boleh urut org..

mdhelmi Publish time 4-6-2020 04:25 PM

ko akan rasa malas nk beribadat
bila ko ringankan diri buat ibadat akan ada byk halangan atau sikit sebanyak dugaan tanda benda tu x suka
dlm masa yg sama dugaan tu sbg tanda Allah uji kekuatan mental fizikal ko

jgn kata saka
skrg ni pon dalam badan masing2 dah mmg ada jin melepak
sbb tu jgn sentiasa rasa murung, nanti lagi suka dia sakat kita
xpon dia panggil geng2 dia bertenggek atas bahu kita pulak

aku selalu mimpi hantu, ular, benda2 pelik
mungkin sbb aku ada buat 1 amalan tu yg dia xsuka kot dan sakat aku dlm mimpi
beberapa kali jugak mcm aku nmpk kelibat2
tp xyah takut sbb dia xkn dtg cekik kita
ikutkan dia lagi takut kat manusia selama mana diri kita rasa bertuhan

gelas_pelastik Publish time 4-6-2020 04:35 PM

kalau ikut pengalaman aku, kita akan mimpi ahli keluarga yg mmg membela saka tu
macam family aku, adik aku yg no 3 tu ada mimpi atok aku serahkan kain warna kuning kat dia
lepas tu ada mimpi harimau la, buaya putih
fyi, adik aku tu memang lain macam sikit perangainya
alhamdulillah, dh berubat pun
tapi kena ingat, saka ni dh buat perjanjian nak jaga keturunan kan
so mesti ada sedara mara yg lain terkena tempias

jiwasemangat Publish time 4-6-2020 06:08 PM

Semua kena tempias.. yg beza.. banyak dan sikit saja

Yg paling close to get the saka ialah.. yg ada ciri2 sama dgn si atok.. maybe muka sama, minat sama, sifat sama.. yg atok dia paling suka

terpaling Publish time 4-6-2020 08:42 PM

kenapa TT tanya camni?? TT syak TT ada saka??

jiwasemangat Publish time 4-6-2020 10:12 PM

..tanda-tanda saka di terima:
-->mimpi org bagi baby, kemdian u ambik baby tuu @u nyusukan baby tuu
-->mimpi org bagi benda apa apa laa(cincin, kain kuning, keris etc..), u gi ambik benda tu semua
-->mimpi berjaya dipatuk ular @ dibelit ular
--> mimpi nak di tolong oleh seseorang, then u accept it

* aku list tuu.. petanda kasar saja laa
* sesetengah org boleh lihat, dlm badan org yg ada saka, terdapat tapak/rumah/sarang saka tersebut.. ada yg warna gelap.. ada yg warna terang..

gelas_pelastik Publish time 6-6-2020 09:45 AM

jiwasemangat replied at 4-6-2020 06:08 PM
Semua kena tempias.. yg beza.. banyak dan sikit saja

Yg paling close to get the saka ialah.. yg a ...

masa kitorang berubat tu, kebanyakan yang terkena tempias tu anak sulung atau anak ketiga setiap adik beradik. contoh mak aku ada 9 beradik, semua cucu yg sulung and ketiga ada terkena sikit2. adik aku pun anak yg ketiga. mula2 dia sakit teruk, pergi hospital pun tak tau apa sakit sebenarnya. kalau boleh taknak ingat lagi dah :'(

jiwasemangat Publish time 6-6-2020 10:49 AM

Anak aku dulu.. setiap kali balik je dari visit nenek dia.. terus sakit. Mula2 biasa laa.. aku mana perasan. Kendian tiap2 bulan kena gi visit Doktor. Sampai pening kepala aku. Dah laa kerja aku jenis sibuk sangat,bagai nak rakk. Mula nya aku sendiri tak sedar.. aku rasa heran sbb kat dapur rumah aku penuh dgn ubat. .dlm fridge. dlm cabinet .. macam22.. Kakak aku yg datang rumah aku pon heran, sbb aku & adik beradik aku, jarang2 sakit.
Kalau guna ubat Doktor, dah tak larat nak ambik. Then aku geram sangat. Aku belajar berubat sendiri. Mana jin yg datang aku pancung saja...hahaha (*memang susah nak faham).

-nak buang saka, boleh buat perjanjian dgn 'dia' utk putuskan hubungan (pegi la jumpa ustaz yg betul*)
-bila dah buang, jangan ingat dah selamat, sbb 'pendamping' lain akan datang, test market (masa ni, risiko sakit demam berkurang laa.. tapi masih kena berhati2 juga) - aku cadangkan si bapa perlu ambik peranan laa.. lindungi anak2 dgn zikir pelindung..

jiwasemangat Publish time 6-6-2020 11:01 AM

.. . Aku boleh list kan, cadangan pencegahan, maybe susah nak buat, but u can try your best:

- kena kurangkan visit potential ingectious agent (the most extreme action but it work well).
- kurangkan makan makan famili sepupu sepapat (family gathering yg besar2..- jamuan raya, birthday semua tuu) .. kalau x tahan, cuba buat utk famili sendiri dah laa
- kalau visit sedara mara.. pegi balik hari lebih baik, jangan tidur sana (even parent sendiri.. haha, aku x tahu how u can do it)
- jangan keluar malam, sebelum maghrib dah ada kat rumah.
- kalau dah tahu, dia (anak tuu) alah dgn sesuatu benda.. jauhkan dari benda tersebut (walau pon tiada penerangan saintifik dari doktor).

--> itu saja, yg lain aku rasa cam tak patot lak nak expose.. kang kena kecam lakk.. haha, but, aku buat sbbkalau susah anak aku ,aku fikir.. aku je yang tanggung.

jiwasemangat Publish time 6-6-2020 11:05 AM

gelas_pelastik replied at 6-6-2020 09:45 AM
masa kitorang berubat tu, kebanyakan yang terkena tempias tu anak sulung atau anak ketiga setiap a ...

... dulu pon aku fikir anak anak yg ke sekian sekian.. rasa nya tidak. Saka tu akan pegi kat semua anak2. Anak yg paling mirip peribadi dgn si atok/nenek yg mudah dapat . Satu lagi jangan bagi anak2 tidor lepas asar.. (pantang larang)..

gelas_pelastik Publish time 6-6-2020 11:43 AM

jiwasemangat replied at 6-6-2020 10:49 AM
Anak aku dulu.. setiap kali balik je dari visit nenek dia.. terus sakit. Mula2 biasa laa.. aku mana...

betul sangat yg ayah amek peranan ni. ayah aku hari2 tanpa gagal ok buat zikir pendiding diri untuk adik aku. alhamdulillah sangat. tp tula, selagi ada ahli keluarga kita yg gunakan saka tu untuk kepentingan (read : mengubat orang) memang takkan bebas sepenuhnya la.

najib888 Publish time 6-6-2020 02:14 PM

jiwasemangat replied at 4-6-2020 10:12 PM
..tanda-tanda saka di terima:
-->mimpi org bagi baby, kemdian u ambik baby tuu @u nyusukan baby tuu ...

Baru nak taip benda yg sama..
Dulu, sblm kawen, wife aku cenggitu la.. Slalu mimpi jumpa baby nangis.. Nampak sedih sgt.. Berkali2 dpt mimpi yg sama.. Punyalah sedih sampai menangis dlm tido. Nasib baik sempat dukung je tak sempat bg susu..
Rupanya saka nenek moyang nak cari tuan baru..

jiwasemangat Publish time 6-6-2020 02:38 PM

gelas_pelastik replied at 6-6-2020 11:43 AM
betul sangat yg ayah amek peranan ni. ayah aku hari2 tanpa gagal ok buat zikir pendiding diri untu ...

Yes..
Kehidupan famili yg ada sejarah saka.. dah tak macam org biasa-biasa lain lagi dahh.. Dia kena wajibkan benda-benda yg merupakan sunat utk org lain (cth. ayah engkau wajibkan zikir pendinding utk dia baca setiap hari..sedangkan org lain tak buat pon).Bia dengar kena kat org lain.. kesian pulak aku dengar.. . tapi tak mengapa bersabar..maybe itu caranya dia dimuliakan Allah..
Tapi, belive me.. org yg sabar dgn dugaan ini.. rezeki dunia murah.

acikhan Publish time 6-6-2020 04:22 PM

jiwasemangat replied at 4-6-2020 03:22 PM
Betul..

Dgn tiba tiba boleh berubat org.. boleh urut org..

Makcik Haku ade sorg cm nie, Kalo x boleh bwk boleh jd gila... Skang jd tukang urut
Pages: [1] 2 3 4
View full version: mcm mana nak tahu ada saka yg nak mendampingi kita