salmon-suki Publish time 8-3-2020 10:51 PM

Apa y ai buat bila ex-bf acuh tak acuh dgn relationship kitorg,ai pegang tagline loreal, "kerana dirimu begitu berharga"...so ai fokus pd diri sendiri,family,karier,dan game..y penting ai ada jpop,anime,MC,HK dsb sbg cara utk ai lupakan dia..

Nak jaga LDR susah sgt2..:sweat3:

noraidil_06 Publish time 8-3-2020 11:35 PM

kaoru44 replied at 8-3-2020 08:02 PM
“When someone leaves, it’s because someone else is about to arrive.” –Paulo Coelho

Oh i love this.

Tq awk

noraidil_06 Publish time 8-3-2020 11:36 PM

Cahya669 replied at 8-3-2020 10:37 PM
Hurm...me is so sad...
Wlupun dah lalui mcm2 tp sgt perit utk move on.
Wlupun masih trauma tp tak ...

Y do u have to hurt urself?

Cahya669 Publish time 9-3-2020 12:05 AM

noraidil_06 replied at 8-3-2020 11:36 PM
Y do u have to hurt urself?

Ntah la sis... i sedar.. i terlalu sakit sebab i tak memaafkn dia. Tapi i just cant. Mmg tak boleh lg nk maafkan. Bukan dia je.. tp seluruh ahli keluarga dia.. sbb fitnah i.

raihaneem Publish time 9-3-2020 12:15 AM

Tertunggu tunggu bila dik kim nak kawin...semoga jmpa jodoh yg baik

Nak move on hati kena kental, teruskan hidup teruskan melangkah..

Teringat masa zaman sekolah, baik dgn sorg akak ni, jiran la..tiap kali putus cinta menangis2 layan lagu kumpulan spring.
Dgn cheq sekali kena lyn lagu tu..lyn curhat dia,time tu cheq baru form 1-2

noraidil_06 Publish time 9-3-2020 12:28 AM

Cahya669 replied at 9-3-2020 12:05 AM
Ntah la sis... i sedar.. i terlalu sakit sebab i tak memaafkn dia. Tapi i just cant. Mmg tak boleh ...

Ok je x maafkan diaorg. Some people x layak dimaafkan sampai diaorg jumpe kite di pdg mahsyar.

But y do u have to hurt urself? Dont u thinku deserve semua kebahagian?

Cahya669 Publish time 9-3-2020 12:43 AM

noraidil_06 replied at 9-3-2020 12:28 AM
Ok je x maafkan diaorg. Some people x layak dimaafkan sampai diaorg jumpe kite di pdg mahsyar.

...

I still x tahu nk describe happiness tu mcm mana. I just hidup sbb i masih bernyawa. I ada anak utk dibesarkn. Thats it.

KIM.K Publish time 9-3-2020 04:42 AM

tiramisuu replied at 8-3-2020 02:52 PM
Bagi aku yang penting goal.

Your goal needs to be stronger than your excuse. Contohnya cakap nak...

Kekadang tak reti nak cakap kenapa nak kawin cecepat. Taknak delay2 usung merata. Tapi tulah pompuan memang gitu kan, kompom lelaki lari tak pasal2 kena commit

Bukan senang nak cari sorang, kenal hati budi lagi amik masa

KIM.K Publish time 9-3-2020 04:45 AM

CiliPadiSedap replied at 8-3-2020 02:58 PM
bukan dua ke wife dia? ke salah org

Ya pacit wife dua orang

Iols maksudkan amik contoh sarjan mejar memang garang misai tebal perajurit takut. Tapi garang2 pun bini still satu jah.. :D pacit ni higher officer..opkos la nak jamu besar

maaf le kaka ayat berteraboq iols dah edit balik

KIM.K Publish time 9-3-2020 04:52 AM

Edited by KIM.K at 9-3-2020 05:07 AM

aiva replied at 8-3-2020 03:24 PM
pada aku laa
jangan bercinto time sekolah bole hancor masa depan
contoh aku jer

Botoo sis..iols pun kalau tercinta time belajar ni memang tunggang terbalik la. Zaman degree ngan master dulu sejarah berulang performance drop sikit. Lagi2 kes cinta tiga segi. Iols ni anak tunggal tak boleh berebut sikit :D berebut je iols lepas terus

Umur masa tu dah matang pun terkesan jua. Tak semestinya jantan tu pilih kekasih rebound..dia buat stok geli2 je

KIM.K Publish time 9-3-2020 05:21 AM

fealefea replied at 8-3-2020 03:34 PM
Tips move on aku. Semua pinjaman Allah. Dah tiba masa kene pulangkan. Kita pinjam laki lain lak. Hah ...

:D:D yolah..kadang pinjam yang tua..kadang yang muda
Tapi break dgn older men tak sesakit break dgn same age. Older men dia berhikmah sikit

zuriey Publish time 9-3-2020 07:47 AM

Aku dah move on
Dari laki sundirik :'(
Aku dah tak peduli apa dia buat
Aku buat hal aku & ank2 je
Fb ig dia & seluruh keluarga dia aku dah block
Phone no juga..kalau ada hal baru aku unblock :lol:
Tapi masih duduk sebumbung ;P
Perasaan apa pun utk dia dah tak ada.
myb akan bercerai tp bukan skrng..byk benda aku kena setel dulu..

Bukan senang aku nk buang semua perasaan tu..6 tahun juga aku meroyan..sekarang aku rasa lega sgt2..tak perlu nak sakit hati kalau dia buat benda yg aku tak suka..

tiramisuu Publish time 9-3-2020 08:01 AM

KIM.K replied at 9-3-2020 04:42 AM
Kekadang tak reti nak cakap kenapa nak kawin cecepat. Taknak delay2 usung merata. Tapi tulah pompu ...

Sepanjang pemerhatian aku byk reason, depends pada individual tu. Mungkin kawin cepat sbb nak settle down, ingt kawin=happily ever after etc. Hehehehe

tiramisuu Publish time 9-3-2020 08:06 AM

aiva replied at 8-3-2020 03:24 PM
pada aku laa
jangan bercinto time sekolah bole hancor masa depan
contoh aku jer

Lebih kpd zaman sekolah takde orang nak:laugh3: Tapi sampai sekarang aku bersyukur tak bercouple dengan takde social media zaman belajar aku. Takde bf pn dah childish je perangai zaman belajar, ada bf taktau la camne. Lagi banyak bende2 bodoh buat agaknya :sweat3:

per706 Publish time 9-3-2020 08:33 AM

Kalu sengsara da lama,dok bergelumang air mta msa pertahan kan, so msa putus hati tu da kering.menangis pon sbb kenangan semata(if lama bersama laa)syg da xde...lebih sng nk move on..

N yes,cri pengganti dgn segera, elak dri buang msa mengenang perkra yg x perlu...u heart deserve to be happy...nanges boleh,tpi murung yg lma tu sia2...kena buktikan,kesah plak aku kalu ko xde!

mcam sya dlu, pindah tempat kerja jaoh, then x lma.lepas tu da ada someone special. Sbb hti tu da mati utk yg lma. Wasted 7 years dgn dia.igt lgi tua mtang la..nan hado..nu one kita cari anak hekan...Alhamdulillah 10 tahun bersama, gaduh2 sket adat la rumahtangga...

miraclehopes Publish time 9-3-2020 09:15 AM

Serimolek replied at 8-3-2020 05:03 PM
Tips untk move on meroyan at socmed cth sekarang ni..

Tips move on hang apa..catfish?

Serimolek Publish time 9-3-2020 12:44 PM

miraclehopes replied at 9-3-2020 09:15 AM
Tips move on hang apa..catfish?

Tips nya easy sisto..buatkan u murung geram dn tertanya pada i mcm soalan sekarang u tanya..hehehehehehehe... Hebatkn i..

KIM.K Publish time 9-3-2020 01:20 PM

Nora_29 replied at 8-3-2020 04:04 PM
Tips no. 3 tu sis setuju banget...
Penat laa woihhh tunggu nak berubah perangai hansuang tapi tak b ...

Lelaki ni takyah dipesan2 sindir2 masuk meminang. Dia tau sendiri nak menghalalkan macam suami tasya shilla. If lauk asyik kena perangat..move on

Iols tak pernah tunggu kalau orang suruh tunggu. Ada ke pulak suruh tunggu dia jadi jutawan projek nak letup next year :D macam taktau selera manusia ni berubah

KIM.K Publish time 9-3-2020 01:22 PM

biskutraya replied at 8-3-2020 04:05 PM
Aku setuju dengan pakcik pristine.. Lepas break off terus cari pengganti.. X sempat nak menangis hib ...

Iols paling tak pandai cari ganti cepat2. Paling cepat iols jatuh cinta pun 6 bulan. Mesti macamni

KIM.K Publish time 9-3-2020 01:24 PM

Knowlee replied at 8-3-2020 04:42 PM
Yg penting jgn paksa diri utk lupakan. Sebenarnya kita takleh lupakan lansung sbb memori tu tetap ad ...

Takde jawapan untuk sembuh, masa sahaja yang akan menyembuhkan hati
Sesekali iols stalk juga skandal lama
Pages: 1 2 [3] 4 5 6 7
View full version: Tips Huntok Move Onn..