Jorja Publish time 7-4-2020 11:57 AM

Dapur lebih cantik & senang nak prep bila Ada island, tapi ya la dapur dia kecik kn faham gak

supernaturalee Publish time 9-4-2020 01:08 AM

Time pkp ni ada lh jgk kemas2 dapur
Duk susun2 bagai
Sekali bila dh siap
Eh...asal mcm sama
Rupa2nya mmg susun atur tu sm dgn sblm
Sabar jr lh sabar-riah

Xpe lh yg penting semua dh dibersihkan

spy_caridotdot Publish time 11-4-2020 08:01 PM

Ish! Akak cukup rengsa nengok org letak carpet kat dapur! Kan masak2 tu minyak goreng2 ikan, ayam, confirm terpercik kat lantai wei..

MakareyumSuciey Publish time 11-4-2020 08:07 PM

Kain2 renda sgt tak sesuai di dapur...bahaya jika berlaku kebakaran.

LadyCarefree Publish time 15-4-2020 03:31 PM

Dua bulan habis roboh semua lolzzzzzz. Pastu curtain tu berkerak dgn minyak

qicki Publish time 15-4-2020 03:57 PM

kain renda2 tu nnt x basah ke kalau basuh pinggan or x kotor ke kalau masak2.....ke dia ada jenis kain2 yg mmg untuk dapor

aza Publish time 16-4-2020 09:50 AM

wei kuali-kuali, periuk2 dia letak mana..uhuhuhuh.. umah aku idok laa buat lagu ni.. saiz kuali umah aku je dah separuh dari meja masak tu.. tu belum lagi periuk-periuk,, hahahahah... tak sesuai untkk kuarga besar,

TheHaylaHidayah Publish time 3-5-2022 05:16 PM

hasniey replied at 23-2-2020 01:58 AM
Ok cantik.langsir dgn carpet je xsesuai.eh carpet kan yg dia pakai tu?
Dapur minyak2 trpekcik oii..k ...

ape masalah ? buat macam taska . letak palang / divider dekat ruangan kuar masuk dapur . so budak budak kecik tak lepas ke ruangan dapur

TheHaylaHidayah Publish time 3-5-2022 05:18 PM

TheHaylaHidayah replied at 3-5-2022 05:16 PM
ape masalah ? buat macam taska . letak palang / divider dekat ruangan kuar masuk dapur . so budak...

OVERALL LOVE THE DESIGN . SO MUCH .

JUST . karpet , better change to melekat kat lantai . so that tak licin kena minyak / air .

TheHaylaHidayah Publish time 3-5-2022 05:23 PM

UP DARI PENULIS

Rumah kita hias ikut kesesuaian kita
Pokok pangkalnya, cara sebegini mungkin tidak sesuai pada semua keadaan rumah. Suka saya ambil semula kata kata seorang ibu anak lima di group sebelah " bila kita create rumah kita,ia sesuai dengan kita.Apa pulak buat rumah sesuai dengan org lain." - jadi apa yang kita rasa sesuai, boleh buat. Tak sesuai, tinggal saja dan tak perlu buat

krustykrab Publish time 3-5-2022 07:42 PM

Open concept tu mcm tak sesuai kt negara yg panas lembab ni, rak n brg cepat berminyak n berhabuk.

krustykrab Publish time 3-5-2022 07:56 PM

anakmak replied at 20-2-2020 09:24 PM
chil2 jer haha

fully cabinet bagus

Aku rimas tgk dapo yg table topnya semak dgn segala brg. Table top aku, aku minimizedkan brg2 atas tu.blender, puyuk, kuali semua dlm kabinet. Bila nk masak memasak baru rasa selesa..tak ler sayur mayur, ikan semua jatuh bawah:lol:

anakmak Publish time 4-5-2022 02:00 PM

krustykrab replied at 3-5-2022 07:56 PM
Aku rimas tgk dapo yg table topnya semak dgn segala brg. Table top aku, aku minimizedkan brg2 atas ...

Ramai org selagi tempat tu boleh letak brg
Semua nak dipenuhkanya atas tu
Atas alasan senang nak ambik
Jenuh nak ngelap kena angkat semua setiap hari

Aku selalu rasa keadaan penuh barang menggambarkan keadaan pemikiran org tu

krustykrab Publish time 4-5-2022 02:21 PM

anakmak replied at 4-5-2022 02:00 PM
Ramai org selagi tempat tu boleh letak brg
Semua nak dipenuhkanya atas tu
Atas alasan senang nak a ...

Kan..kalau penuh table top tu, jenuh nak lap nak kena angkat kesemua brg2 tu.aku jenis tak rajin so kosongkan tabletop, tiap kali habis masak sennag nk lap.

MissVixen Publish time 5-5-2022 01:13 AM

Hyllis tu caprut dan punya la tak stabil. Rumah pulak sewa.. macam mana nak lekatkan rak tu ke dinding? Tebuk dinding tuan rumah tak bising ke?
Karpet pulak letak dekat dapur. Kalau masakan mat saleh boleh la nak berangan letak karpet.. ini setakat ummah nusantara masakan penuh rempah, minyak, kunyit.. macam mana nak jaga?
Cooking hood pun takde. Baik la simpan duit beli hood tu dari beli papan bless our farmhouse tu.
Kalau ye pun baru kawin, takde anak.. benda2 tu nampak beno tak praktikal dan pemilik tak matang.

eizarz Publish time 6-5-2022 07:29 AM

mcm ni cantik????.....level mcm ni maksud nya semua dapur kt malaysia ni cantik la....:D

epal21 Publish time 6-5-2022 07:25 PM

Tak minat betul dgn skirting kat para dapur tu. True story, kitchen rumah mak mertua iols dulu2 pernah hampir musnah terbakar sebabnya dia masak ramai2 lepas tu terlupa ada periuk atas dapur. Api periuk dah menyambar curtain kat dapur dia, nasib sempat padamkan. Sejak tu dah takde dah curtain kat dapur dia.

airmineral Publish time 7-5-2022 02:59 AM

cantik utk dilihat la
tp open concept ni xsesuai utk aku
lama² nnt berhabuk dan brg² tu akan berminyak

copy_paste Publish time 12-5-2022 04:15 PM

aku yakin,nt diorg ade rezeki rumah sendiri,mesti diorg buat lagi cantik sbb rumah sendiri,
aku pun dulu memula kawin cmtu jgk

miyamotomusasi Publish time 21-10-2022 12:40 PM

Hello, I may be waiting for your post again after reading this article. thank you Please repay me with good writing in the future :) 메이저사이트추천
Pages: 1 2 3 4 [5] 6
View full version: "Eh Cantiknya" - Dapur Bajet RM500 Sahaja Bagi Pasangan Yang Baru Berk