CiliPadiSedap Publish time 19-2-2020 06:16 PM

JohnnyLever replied at 19-2-2020 05:53 PM
aku pakai unifi prepaid sekarang ni, area cover average 4mbps hingga 6 mbps, nak maintain 8mbps pun...

kalau boleh ambil maxis atau yes. dua2 provider ni bagus terbaik :

> yes :
# internet stabil
# harga yang terbaik pakej yes ku99 ( dah di mansuhkan , speed unlimited boleh dapat 150mbps)
# speed 150mbps mungkin rendah tetapi speed stabil berbanding telco lain sebab guna teknologi wimax
# kalau nak sewa simcard yes ku99 ada orang sewakan kena pandai cari.

> maxis:
# telco yang tower dia banyak band lte high speed
# setiap tower maxis pasang dah kira untuk kepadatan penduduk untuk 20 tahun akan datang
# tidak tertumpu kawasan bandar sahaja
# kelebihan high speed dan line tidak teruk waktu peak hour

telco lain tidak recommend untuk high speed internet..

JohnnyLever Publish time 19-2-2020 08:55 PM

CiliPadiSedap replied at 19-2-2020 06:03 PM
>unifi prepaid rm20 mingguan ada cap speed> 8mbps
>unifi pek jaksa ada cap speed berperingkat > 3 ...

la ye ke? kira aku tertipu ke macam mana ni? aku minat yang maxis tu tapi bajet over seratus macam malas pulak. takpa la ada offer baru nanti rajin2 la pm aku, kalau nick aku masih hidup tak ditroublemakerkan

CiliPadiSedap Publish time 19-2-2020 09:05 PM

JohnnyLever replied at 19-2-2020 08:55 PM
la ye ke? kira aku tertipu ke macam mana ni? aku minat yang maxis tu tapi bajet over seratus macam ...

unifi prepaid tu sebab dia guna band 5, nak tahu cuba pg kat tower band 40, try tengok dapat laju tak? kalau tak dapat laju memang dia block:lol: memang unlimited tp speed takdelah unlimited;P

JohnnyLever Publish time 19-2-2020 09:08 PM

CiliPadiSedap replied at 19-2-2020 09:05 PM
unifi prepaid tu sebab dia guna band 5, nak tahu cuba pg kat tower band 40, try tengok dapat laju...

oh, ye la, unlimited data, tak ada kuota, bukan speed, kau ni buat aku keliru sahaja, tapi paling tinggi aku dapat 10mbps la, download 1mb lebih per second
Pages: 1 [2]
View full version: Resipi Ketuk2 Signal 4G (belum ramadhan)