Hana Publish time 11-2-2020 01:28 PM

epal21 replied at 10-2-2020 04:57 PM
Kesian kan. Tapi yg tak nak anak pun bukan maksudnya diorang tu kejam kat kanak2 cuna mungkin at ...

betul jugak.
aku nak anak tapi tanak ramai2. aku rasa pun kurang normal gak ni. ;P;P
sbb aku cepat hangin pastu nak rehat cepat2.

menakkautau Publish time 11-2-2020 02:27 PM

Hana replied at 11-2-2020 01:28 PM
betul jugak.
aku nak anak tapi tanak ramai2. aku rasa pun kurang normal gak ni.
sbb aku cep ...

tagline hang yg cepat hangin dan nak cepat cepat rehatbukan setakat dari sudut anak ramai tak.larat saja...tapi bab bersenggama dgn laki pun macam tuh...macam ayam makan dedak....

cepat nak game....

kan????

:lol::lol:

tomiko_haza Publish time 11-2-2020 04:11 PM

ase macam tak berapa normal. siapa yang taknak anak sebenarnya tt ke pasangan? adakah mmg tknk langsung atau plan utk dpt lambat2 skit..

tak terasa ke nak bermain2 dengan ank2 like normal couple
or paling tidak pun tak teringin nak tgk mane rope gabungan uolss lakibini

tp kalau kat obersie normal je couple tknk anak sbb depa nak enjoy, stablize famili dulu b4 beranak.

for me, ada anak tu satu kesedapan hidup hehe sbb its like magic, u can feel bby grow in your tummy, dayby day and then bile dia celuih keluar tu ase mcm oooo ni la rupa yg duk senget2 dlm perut mami tu ek....haha camtu la hahah

its amazing..tkle nak gmbarkan perasaan tu.

aiva Publish time 12-2-2020 09:39 AM

aku tengok drama ke filem ker
perempuan cantik cantik ni jaga badan
tak mo beranak
kawin nak beranak tak nak

menjawab soalan tt
berdasarkan pemerhatian aku melalui drama dan filem tu
itu normal laa for woman yang nak maintainbody shape daripadaout

in reality aku pun tak pasti
tapi biasa filem ke drama ker memang base on reality kan
so jawapan aku orang perempuan la tak mo beranak tak mo anak
jaga badan kononn

pandangan aku secara peribadi ni pandangan aku eh
perempuan yg menentukan mahu anak ke tak mahu
dorang bole jer amil pil perancang kan
beli kat klinik swasta

orang lelaki mana nak merancang
pancut dalam settle

realist_13 Publish time 12-2-2020 08:30 PM

Ikut la memasing, yg lain2 di sekeliling dont be so judgemental... mcm kawan iols sorg ni kata, “ko tkpa la tkda anak pn , dah kawen, aku ni, jodoh pn tk nmpak lagi...” bersyukur la memasing.

Pd iols normal je. Bahagia tu letak atas diri masing2 & psangan. Tapi tk perlu kot kata over konfiden sngt kata, ada anak senang esok tua boleh jaga, it is soo unfair pd org tua yg terabai & yg dibuang anak sndiri. Allah la tmpat bergantung, bkn anak.

missDollie Publish time 13-2-2020 03:36 PM

normal je iols rasa..tapi iman kena teguh la..kang tengok kawan-kawan pakat beranak kau buat u turn pulak..keke..iols pun sorang je ni..tunggu la dulu..tak bersedia lagi nak yang second..orang lain sibuk nak suruh iols beranak lagi, iols senyum aje la..iols suka layan budak-budak..tapi nak anak ramai bukan for me la walopun dok kena momok nanti tua bes anak ramai balik raya, meriah..iols senyum je la..

starbug7 Publish time 13-2-2020 05:59 PM

Better rancang dari kata tak ada anak langsung kalau berkaitan dgn financial stability. Ada anak bes taww.. boleh buat teman.. at least kalau cerai laki bini, anak2 ni boleh menghiburkan hati..

menakkautau Publish time 14-2-2020 03:21 AM

starbug7 replied at 13-2-2020 05:59 PM
Better rancang dari kata tak ada anak langsung kalau berkaitan dgn financial stability. Ada anak bes ...

anak anak boleh menghiburkan hati????

of course kalau jenis anak yg macam manak...tapi kalau species anak anak ribena macam hang???hari hari ibu bapa hang akan makan hati berulam jantung,kan,kan,kan????

menakkautau Publish time 14-2-2020 03:24 AM

aiva replied at 12-2-2020 09:39 AM
aku tengok drama ke filem ker
perempuan cantik cantik ni jaga badan
tak mo beranak

pancut dlm settle????

laki hang memang tak boleh dibawak berunding kah avian???

juliesha Publish time 14-2-2020 06:31 AM

I pun taknak anak. I know kemampuan kami berdua macam mana. Now tak ada anak pun penat dia lain macam dengan duit pun tak berapa nak cukup tiap bulan. Bukan nak kata tolak rezeki (ye lah org cakap anak tu rezeki, lepas kawen rezeki murah) tapi to be honest tak berapa murah pun rezeki kami.

Lain orang lain rezeki kan?

judicata Publish time 14-2-2020 08:42 AM

normal untuk zaman sekarang ni nak kawen tapi tanak anak.

keliling iols ada 2 kapel yang iols tengok memang tanak anak walaupun da kawen lama. kapel sorang tu laki bini doktor... sorang kata memang cannot foresee themselves having kids. dorang takut kalau ada anak pastu tak pandai jaga or cannot handle, kesian budak. i agree. at least dorang terfikirkan juga budak tu sedangkan mereka sendiri da tahu tak bersedia. jangan jadi orang sekarang, beranak nak..jaga tanak. pastu dera anak mentally & physically. sorang kapel lagi memang tanak juga sebab bagi dia, sekarang dah ada kemudahan kalau dah tua boleh pergi nursing home. and he works hard to ensure he can afford a nursing home together with his wife. mungkin sama pemikiran kot kapel dedua ni.

caya la.. orang sekarang kawen sebab nak companionship. tak semestinya nak anak. ada orang suka anak.. ada orang rasa dia takleh handle anak. you can say whatever, tapi orang tu yang akan menghadap anak dia sampai dia tua. situasi orang lain-lain. if the married couple that decided not to have kids, let them la. their choice.

adila39 Publish time 14-2-2020 09:11 AM

kalau muda lagi sygla xd anak. Then how nak continue the legacy tu.. ada anak kan rezeki. Unless ada masalah kesihatan

Tengok pada usia. Sy suka nak ada baby girl. Tapi xtau la sempat ke tak.. so having kids to a blessing. Apa tujuan kawen klu xnak anak?

unless u bini kedua ke u risau duit ke... above all... wish u well

ifanonline Publish time 14-2-2020 04:30 PM

kalau kawin taknak anak, lebih baik jgn kawin...kawin tu pun satu pembaziran, banyak belanja duit

elirasputia Publish time 14-2-2020 05:42 PM

juliesha replied at 14-2-2020 06:31 AM
I pun taknak anak. I know kemampuan kami berdua macam mana. Now tak ada anak pun penat dia lain maca ...

ohyou ada nak?
you tak nak but husband nak ya?

juliesha Publish time 14-2-2020 09:02 PM

elirasputia replied at 14-2-2020 05:42 PM
ohyou ada nak?
you tak nak but husband nak ya?

Both of us ok je, ada atau tak dua2 ok. Plus dia tak mampu nak provide lebih daripada segi kewangan (we all share expenses but mostly i lah) dengan keadaan ekonomi skrg so we just go with the flow. Thats why i tulis kami tau kemampuan kami macam mana.

We all jaga orang tua juga, so duit banyak habis kos perubatan parents monthly. Kang ada anak risau tak cukup pulak nak tanggung kan. So mana yg terbaik buat masa ni we all ikut je lah.

menakkautau Publish time 15-2-2020 04:36 AM

adila39 replied at 14-2-2020 09:11 AM
kalau muda lagi sygla xd anak. Then how nak continue the legacy tu.. ada anak kan rezeki. Unless ada ...

manak pun suker baby gurl.......

jom...:shutup:

:lol::lol::lol:

adila39 Publish time 15-2-2020 08:56 AM

menakkautau replied at 14-2-2020 08:36 PM
manak pun suker baby gurl.......

jom...

eh... hahahha amboi ada hati hang na

menakkautau Publish time 15-2-2020 05:47 PM

adila39 replied at 15-2-2020 08:56 AM
eh... hahahha amboi ada hati hang na

Kalau baby girl range pakaiannya very the wide....interesting ,cute, compared to range pakaian for baby boy....balik balik brand pagoda....bosang.......kan????

menjoyah Publish time 16-2-2020 09:06 PM

Normal je tak nak anak. Aku pun tak nak anak sbb aku ade keutamaan lain tp tibe2 termengandung plk n aku kesian kt laki aku.Aku dh kawen 4 tahun tak ade anak so aku proceed. Tp aku ade ckp kt husband aku, kalau blh tak nak pregnant dah n kalau nak anak jgk amik anak angkat. So far die okay la.Bagi aku your body your decision lah,but with your partner consent lah makaud aku bg tahu ape kau nak n bincangkan sbb kawen ni always about two people so everything kene ade kate sepakat.Itu pendapat aku la.

cmf_jeangrey Publish time 17-2-2020 12:31 AM

Normal je..i lepas kawin tak terfikir pun nak adaanak..hasben pun sama..kami kawin sbb nk hidup berdua je..one thing sbb takut tgk cabaran mbesarkan anak zaman ni, walaupun financially mampu tapi takut memikirkan masa depan dia..then tetiba satu hari terfikir pulak kalau ada anak agaknya mcm mana rupa dia, keletah dia..so finally kami decided hanya sorg anak je..and we love him to bits

I pun ada sorg officemate ygtaknak anak..sbb nk hidup berdua dan senang travel ke mana2..so bkn semua yg kawin sbb nk anak..ada yg nak companion je..

Kalau org kata buat apa kawin kalau taknak anak..so yg tua2 kematian pasangan or bercerai tu apa tujuan dia berkawin lagi? Padahal menopos dah..so maksudnya its ok kalau brkahwin sbb nak hidup berteman
Pages: 1 2 3 [4] 5 6 7
View full version: Tidak mahu anak setelah berkahwin?