Kurex Publish time 3-12-2019 12:31 PM

Tukul.Besi replied at 3-12-2019 10:35 AM
Kalau Zul Ariffin tgk x pe lah jugak, ni cina tua sial

kalau aku yg intai.. takpe ke..

dua_chzy Publish time 3-12-2019 01:24 PM

Catpaw replied at 3-12-2019 12:18 PM
Baca ayat pendinding chazey, yang dalam surah yaasin tu. InsyaAllah dia tak dapat tindih, tak namp ...

Aiol terai nanti.

Setakat ni paling berkesan bila aiol beranikan diri maki "jangan kacau la bodo aku nak tido. Aku tak kacau ko apehal ko nak kacau2 aku" . Lately juga aiol dapati bila kena tindih dan aiol maki, jap ja hilang. :lol:

But hada masa aiol takut. Makian pon tak kuar. :lol:

Tukul.Besi Publish time 3-12-2019 01:28 PM

Kurex replied at 3-12-2019 12:31 PM
kalau aku yg intai.. takpe ke..

Chuolst handsome sasa tak?

dua_chzy Publish time 3-12-2019 01:45 PM

Rogue98 replied at 3-12-2019 07:42 AM
Cuba letak bantal atas badan kau. Atau pun tidur cara Nabi... Badan iring ke kanan. Also baca ayat ...

Letak bantal tak pernah coba, letak selimut hada but tak berkesan. Mengiring ke kanan tu serius takda efek. Baca ayat Qursi tu tak pernah coba. Paling berkesan, maki. Aiol just recently discover hantu reti dimaki. Hads sekali aiol baru ditindih pehtu dalam hati ai jerit, "babiiii lepaskan aku bodooooh!" Pehtu rasa cam heshe fly lepaskan aiol. Betul kejap jah. Tak sampai 10 saat kot. :lol:

whadda Publish time 3-12-2019 02:15 PM

pernah sekali je la rasa di intai2 hari tu kat rumah.. tapi bila pandang balik dinding tu takde pape.. cuma sekarang rase diintai banyak kali pulak kat komputer aku ni.. asal nak cari benang lain je mesti timbul muka hantu TT ni kat page cari forum.. terganggu aku

Rogue98 Publish time 3-12-2019 02:18 PM

dua_chzy replied at 3-12-2019 01:45 PM
Letak bantal tak pernah coba, letak selimut hada but tak berkesan. Mengiring ke kanan tu serius ta ...

Hahaha...ye ker... ok next time aku kena aku try maki pulak.

buapakperut Publish time 3-12-2019 02:39 PM

dulu masa form 3 kiteorg ada kem motivasi kat ceruk teluk yang ada keras2 sikit orang kata.chegu iols pesan kalau kita rasa meremang macam ada yang ikut/ tengah perati kita, memang ada la tuh.soalnya sejak dia cakap gitu iols pulak asek meremang huwaaa

Catpaw Publish time 3-12-2019 02:40 PM

dua_chzy replied at 3-12-2019 01:24 PM
Aiol terai nanti.

Setakat ni paling berkesan bila aiol beranikan diri maki "jangan kacau la bo ...

Hati tisu much hantu kacau chuols tu :lol: kena maki sikit dah lari :lol:

shop_girl Publish time 3-12-2019 03:03 PM

Pernah..time aku around form 2 or form 3 dulu..rasa diintai ni hanya kat rumah je..sampai aku rasa malu nak buka baju, mandi etc..serious rasa stress gila mcm diperhatikan..tapi aku pendam sorang2 tak bagitau parents..

Adakan unseen creature mmg dok perati aku..atau perasaan aku semata?? Wujud ke sihir yg mana kita bole jadi halimunan or kita bole tengok aktiviti someone through any medium?? Dah mcm cerita P. Ramlee pulak tapi aku serius nak tau :L

dua_chzy Publish time 3-12-2019 04:15 PM

Edited by dua_chzy at 3-12-2019 04:18 PM

Catpaw replied at 3-12-2019 02:40 PM
Hati tisu much hantu kacau chuols tukena maki sikit dah lari

If kena jenis melawan, dia tak lari chuol. Makin kuat uol maki, makin meremang bulu roma. Aiol takleh nampak, tapi tahu la dia ada. Sudahnya if jumpa hantu gini aiol buat tatahu ja buat2 berani sambil main porom ka tengok Youtube ka. :lol:

Kawan aiol yang bley nampak cakap if kita baca doa or maki hantu iblis syaiton dan kita rasa bebulu reroma meremang, tu memang deyol sedang melawan. Aiol paling teruk kena waktu tido bilik hotel sensorang masa kat U dolu, dan ada sekali tu masa tido bilik kawan yang angker. Ni bukan takat meremang bulu roma, but satu bilik rasa bergegar especially katil umpama hada gempa bumi jah. Ni taraf jin ifrit punya gangguan kot. Gila hoi. :lol:

dua_chzy Publish time 3-12-2019 04:29 PM

Rogue98 replied at 3-12-2019 02:18 PM
Hahaha...ye ker... ok next time aku kena aku try maki pulak.

Cuba la uol. Ai dapat idea tu pon dari board ni juga. Selama ni ai ingat, hantu tak faham bahasa. Bila ai terai communicate, eh, reti pulok. Kuarters aiol yang angker pun, vibe dah bagus. Aiol masuk tahun ni juga. Seblom masuk tu hada beberapa orang nampak hantu betina, hantu budak, hantu jantan (anak beranak kot) tinggal kat unit kuarters aiol tu. Anak2 aiol pon pernah nampak. Deyol cakap hada zombie. :lol:

Aiol panggey orang yang pandai (dia tamau dipanggil setad. But dia memang blaja pasal alam roh ni la. Yang rekemen pun, setad sekolah aiol) kasi pindah hantus tu, then siap heol pasal pendinding, baca rukyah, siap sekali or tiga kali seminggu aiol sembur air aura (setad bagi) sekitar rumah, still, hada gak gangguan (anak aiol nampak la, rasa meremang bulu roma la bila sensorang kat dapo or ruang tamu tengah malam. Pehtu siang hari buta pon if ko sorang kat rumah, boleh pulok meremang2).

Satu hari tu ai tatahan. Masa tu, dah 2 minggu ai tak balik kuarters pasal hada kursus. Then bila balik ja, bukak pintu jah, boleh pulok meremang 1 badan padehal awal pagi (anak2 ngan pengasuh takda). Ai tatahan ai terus maki soh berambus jangan kacau aiol. Aiol siap cakap next week, anak2 aiol nak datang dah, so aiol tanak anak2 aiol diganggu. Ai hada juga cakap rumah tu kosong, rumah sebelah ni pon kosong, hada 8 lagik rumah kosong di sini, apesal nak tinggal sini jugak?

After tu, serius vibe rumah aiol bagus (but FIL aiol hada datang melawat juga masa tu dan ai hada mintak tolong sembur air aura tu. Barangkali juga masa tu, heol did something? If laki aiol or aiol yang buat, takda efek sangat hokeh. :lol: Air aura tu kena spray seluruh rumah sambil baca selawat). Takda dah meremang2 bila bersendirian or rasa ada orang perati. Anak2 pon dah tak komplen nampak zombie. :lol:

Sekarang, rumah tu ai tinggalkan. Bukak sekolah nanti, nak kena buat menda sama la jugak hagaknya. :lol:

Rogue98 Publish time 3-12-2019 05:54 PM

dua_chzy replied at 3-12-2019 04:29 PM
Cuba la uol. Ai dapat idea tu pon dari board ni juga. Selama ni ai ingat, hantu tak faham bahasa....

Omg... that is scary. Patutlah u selamba jer maki hantu... Hehe

sarah82 Publish time 3-12-2019 08:17 PM

QueenIsolde replied at 3-12-2019 08:13 PM
Dia muslim ke? I dont think so hmm

Chzy muslim.

QueenIsolde Publish time 3-12-2019 08:19 PM

shop_girl replied at 3-12-2019 03:03 PM
Pernah..time aku around form 2 or form 3 dulu..rasa diintai ni hanya kat rumah je..sampai aku rasa m ...

Jin setan boleh nmpk kita, kita je yg yg xleh nmpak depa. Sbb tu nak lepas pakaian or mandi bogel kena baca bismillah, utk halang pandangan depa kt kita. Sbb puak2 ni klu once dah jatuh cinta ng kita, meranalah seumur idop. Yg kawen jdi cerai berai, yg btunang putus tunang, rmai yg suka kita tp satu pun xlekat jodoh. Ust yg ckap.

QueenIsolde Publish time 3-12-2019 08:22 PM

dua_chzy replied at 3-12-2019 04:29 PM
Cuba la uol. Ai dapat idea tu pon dari board ni juga. Selama ni ai ingat, hantu tak faham bahasa....

Chazey aku igtkan ko non muslim and lgbtq hahaha

QueenIsolde Publish time 3-12-2019 08:23 PM

sarah82 replied at 3-12-2019 08:17 PM
Chzy muslim.

Aku komen dlu baru baca explaination dia. My bad

AnggunSophea Publish time 3-12-2019 08:29 PM

dua_chzy replied at 2-12-2019 09:14 AM
Aiol selalu ghasa. Pehtu bila rasa diperhati tu, masa ngantuk tido2 ayam wajib kena tindih. Bangsat...

Saya pun mcm ni dulu. Ada satu masa tuu nak tidur malam, tiap kali pejam nampak perempuan merangkak datang kat saya. Terus saya tersentak duduk atas katil. Pejam lagi jadi lagi benda yang sama. Adalah dalam 2minggu tidur tak lena sebab asyik nampak perempuan datang menyeringai merangkak slow slow tiap kali pejam.

Masa tu saya tidur tutup semua lampu, ada lampu jalan je masuk melalui pintu balkoni. Lampu toilet pun saya tutup. Lepas kejadian tu, saya tidur dengan lampu toilet terpasang dan pintu direnggangkan suku.

Pernah jugak dalam jangka masa 2minggu tu, saya dapat tidur lena. Tapi dapat mimpi tak best. Saya mimpi ada perempuan a.k.a Cik Pon gelakkan saya. Dia kata saya tidur tak kunci pintu, dia dah masuk senyap senyap masa saya terlena tu.

Tersentak terus dari lena, saya duduk atas katil pandang keliling kejap. Berlari pergi ke pintu nak check pintu bilik. Ya ampunnnn! Memang betul saya tak kunci pintu bilik rupanya. Terngiang ngiang hantu tu gelakkan saya lupa kunci pintu.

Start dari tu saya ambik keputusan tidur dalam keadaan lampu terpasang terang benderang satu bilik. Even sedar tidur macam tu tak elok utk kesihatan badan.

Tapi sekarang dah boleh tidur dalam gelap sebab pasang ayat Al-Quran tiap kali tidur.

sarah82 Publish time 3-12-2019 08:37 PM

QueenIsolde replied at 3-12-2019 08:23 PM
Aku komen dlu baru baca explaination dia. My bad

Biasa la..kita kalut2..

Catpaw Publish time 3-12-2019 08:58 PM

dua_chzy replied at 3-12-2019 04:15 PM
If kena jenis melawan, dia tak lari chuol. Makin kuat uol maki, makin meremang bulu roma. Aiol t ...

Ayat no 9 dalam surah Yasin. Ni nenek iols kot ajar, lupa dah sapa ajar... mula2 dulu baca sekali hembus atas, baca hembus kanan, baca setiap kali hembus tu kiri, ats kepala, kaki. Baca sambil baring je, tak payah bangun. Baca sebelum tido. Lama2 baca tu ngantuk nak lena kadang tak hembus pun alhamdulillah takda gangguan dah. Chuol boleh rujuk ngan ustaz chuols nanti {:1_149:}

QueenIsolde Publish time 3-12-2019 09:15 PM

sarah82 replied at 3-12-2019 08:37 PM
Biasa la..kita kalut2..

Lg satu aku igt dia propa..sblum2 ni mmg dia ada mention tp kuingatkan propa semata.
Pages: 1 [2] 3 4
View full version: PERNAH RASA ADA ORNG INTAI TAK?