bluebutter Publish time 15-11-2019 07:35 PM

Kenapa hidup aku tak seperti orang lain...

Aku sedihlah dengan hidup aku. Di opis rata rata semua orang kaya kaya. Kalau bercuti oberci semuanya. Aku?. Nak ke penang pun tak lepas. Belanja mahal. Ya lah transport toll lodging food anak anak nak beli jajan. Encik suami pulak jenis tak berduit langsung langsung. Nak beli barang dapur pun aku yang usahakan. Aku yang pergi beli aku yang bayar aku yang masak.

Encik suami pulak malas namatey. If bilik air toilet bowl berlumut if aku tak bersihkan sampai aku meninggal pun akan kekal berlumut.

Orang lain aku tgk suami masing masing hantar kerja wow kereta semua mewah mewah bukan grab okay sebab masa turun kissing kissing on the cheeks. Aku?. Naik mrt lah saja. Kereta memang nan satu kereta axia. Malu tau. Umur mcm ini kereta doremon kereta kecik. Encik suami ni pulak badan sado anak anak aku semua badan tall if ke kedai makan or apa apa kedailah sure nak berhenti ngam ngam depan muka pintu kedai. Faham tak malu?. Ye lah kami semua badan besar besar tall tapi bila lima orang keluar dari kereta axia..satu demi satu keluar...anak anak perempuan pulak bergaya termasuk aku bergaya..tapi naik kereta doremon..melainkan suami aku yang suka selekeh dan selebet.

Kenapa aku tak dapat jadi kaya..aku sembahyang tak tinggal..buat kerja opis rajin..tk sembang merapu..

Tapi kenapa aku tak dapat kehidupan wealthy macam orang lain...

Belum bab shopping kat ou ke curve ke...semua duit aku...

Encik suami just bayar duit parking...

Nak cari orang lain yang kaya...sure orang kaya itu cari budak muda mcm eina azman..

Bosanlah. Stress lah.

ninja boy Publish time 15-11-2019 07:50 PM

Org kaya x semua happy

makita Publish time 15-11-2019 08:18 PM

Tak kaya tapi badan besar2 anak beranak. Untung la cukup beras.

Laracrop Publish time 15-11-2019 08:24 PM

Jangan bandingkan hidup kita ngan orang..konsep bersyukur itu perlu.bila kita bersyukur dengab apa yg ada..pasti kita akan berlapang dada dengan pemberian Allah tu pada kita.Allah xzalim dengan kita.syukur dan berterima kasih pada Allah dengan setiap apa yg dia beri... Sis jgn merungut,insyaAllah ada rezeki sis,kalau x masa skrg..masa akan dtg siapakan tahu

sarah82 Publish time 15-11-2019 08:29 PM

Pulak.. Allah dah bg ang kaya.. Dengan adanya anak2...tu pun rezeki..

pearl.silver Publish time 15-11-2019 08:35 PM

Nape kaitkn solat x tinggal tp xdapat kekayaan, lifestyle yg diidamkan.
Nk mengeluh tu hati2.. Jangan sampai tergelincir iman.
Suami sis sejenis biawak ke?
Berapa lama lagi plan nk bela biawak tu..

iwan007 Publish time 15-11-2019 08:36 PM

Kenape suami sis ni tak berduit langsung.? Biawak hidup ke tak keje? Kalau biawak elok cerai jer drp hidup menanggung biawak

emily.topaz Publish time 15-11-2019 08:46 PM

TT & suami kerja ape? Nak try imagine kesusahan TT

MenteriWanita Publish time 15-11-2019 08:49 PM

Buat lah bisnes kecil2 sis, ajak suami sekali, kalau suami tak setuju, bincang elok2 nak buat bisnes apa sama2, kalau suami tetap tak nak, cuba ajak anak2 yang lain dan minta suami doakan, bisnes kecik2 ja sis start Rm300,

Kalau sis tak minat berniaga, sis boleh sambung belajar sambil kerja, itu akan meluaskan kapasiti sis untuk naik pangkat lebih tinggi dalam pekerjaan sebab ada sijil, ianya dapat mengubah ekonomi sis menjadi lebih baik,

Kalau sis tak minat berniaga dan tak minat belajar sambil bekerja, sis boleh jadi pengajar dari rumah, kena base on minat dan kemahiran sis, contoh sis terror masak kuih muih, buka lah kelas masak kuih time cuti Sabtu/Ahad as long as tak ganggu waktu rehat sis,

Kalau sis tak minat berniaga, tak minat belajar sambil bekerja, tak minat jua jadi pengajar, sis boleh jadi pelabur, duit dalam KWSP sis boleh digunakan untuk masa depan, cari mana2 ejen yang boleh dipercayai, saya ulang lagi yang boleh dipercayai untuk handle duit sis, yang kena tunggu lama sikit la tapi,

Tapi kalau semua pun sis tak minat, sis boleh lah tukar kerja lain, jangan berhenti terus ;P riki2 mana2 pekerjaan yang sama skop dengan pekerjaan Sis, lain company lain benefit dia, alang2 sis nak terus bekerja untuk tampung ekonomi keluarga ada baik sis pilih company yang better,

P/s : Saya tak sentuh hal keluarga ka, hal kereta ka, hal toklaki ka, atau family sis sebabnya nampak jelas masalah yang dihadapi sis adalah masalah ekonomi, once masalah ekonomi sis settle, semua jadi settle,

Saya doakan yang baik2 sahaja untuk sis dan keluarga, semoga masalah ekonomi sis bakalan selesai dan dengan bangganya sis membuang sampah dengan high heels 7 inci dan mencuci toilet sambil menari, Good Luck Sis {:thumbo

AbukRokok Publish time 15-11-2019 09:06 PM

biasanya org lelaki hidup xselama pompuan
suh dia amik insurans nyawa

sfrnna Publish time 15-11-2019 09:22 PM

Edited by sfrnna at 15-11-2019 09:26 PM

Cuba tengok diri sendiri tu. Kena tanam sifat bersyukur. Kenapa malu ada axia? Ada orang berbasah berhujan x da kereta. Anak2 sihat, xda kena mintak derma sbb sakit. Kenapa ukur kebahagian dengan duit? Kalau rasa x cukup, usahakan... buat business etc..
.
Kalau rasa husband macam biawak dan semua but sendiri, dah pernah ke bincang ke dengan suamihal ni? Kadang2 org lelaki ni dah biasa org lain buat semua benda tu yg jadi macam tu. Kalau rasa terbeban boleh la angkat kaki. U complain2 nampak macam x ikhlas buat semua tu pun ada. Solat je mintak macam2 tp x da usaha kekal macam tu jela.

putericahaya999 Publish time 15-11-2019 09:24 PM

Untung tt ada Laki.
Boleh menumpang kasih memayung cinta
Saya Laki pun tkda

Meiizu Publish time 15-11-2019 09:31 PM

tt ni bukan serabut dgn kereta...serabut laki tak contribute sama2 .
Orang lain tu gaji selevel tt jugak

kuihbakar Publish time 15-11-2019 09:38 PM

Ok apa pakai Axia. Boleh duduk rapat2 pegang2. Hehe. Mengerat kasih sayang gitu

noor2 Publish time 15-11-2019 09:55 PM

Astaghfirullah. ....bersyukurlah apa yang Allah bagi. ...kenapa engkau pandang orang yang lebih atas sedangkan ramai lagi orang yang di bawah engkau yang tiada kereta ..hanya motor. ..hutang keliling pinggang. ..makan tak.cukup..anak susah nak ke sekolah sebab miskin....

Astaghfirullah. ....jadilah manusia yang sentiasa bersyukur kepada Allah. ...

lililen Publish time 15-11-2019 10:08 PM

Pesanan utk yg belum kawin, ciri2 biawak dan pemalas ni boleh detect dr sblm kawin. Cuma kdg2 kite rase indenial or rase pasangan boleh berubah lepas kawin.

KekDurian Publish time 15-11-2019 10:14 PM

Ala kak..then x yah la g shopping kt curve / ou..situ skali shopping sah2 ratus2 belanja..blum mkn lg..x yah pandang org travel oversea..ada tu siap amik loan/ pkai cc kak oi..depa xkan nk bgtau? Ok la pkai axia kete baru..depa kiss2 tu blum tentu betul2 happy kak..kt blkg tah2 psg lain..akak klo nk travel save la duit tiap2 bln..then ujung thn bole pg..beli tiket promo airasia tu ha..

helicornia Publish time 15-11-2019 10:18 PM

sis syukur la berlaki jua.iols ni berpuluh kali mandi bunga sampai nak expired ni ha takde jugak org nak. pastu akak ada zuriat.tak holiday pun anak2 ada sbg penghibur.

org single ni berholiday sbb nak isi kesunyian.tapi masa tu je la happy.balik rumah menung tengok siling sorang2.

so kesimpulannya bersyukur la dgn apa yg kita ada.saya pun bila baca citer sis ni saya kena bersyukur la takde laki yg memeningkan kepala

soretos Publish time 15-11-2019 10:19 PM

Hidup sihat anak2 sihat itu yg penting boleh bekerja cari rezeki.. Bersyukur dan berusaha la..

awanearisu Publish time 15-11-2019 10:49 PM

Sabar ya kak. Ini semua sistem dunia. Jangan ikut sistem dunia. Ia tidak menjamin akhirat.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7
View full version: Kenapa hidup aku tak seperti orang lain...