Reinaldo Publish time 18-10-2019 11:43 AM

Benda mistik tentang penyakit ku

Hi semua,

Dah lama sebenarny aku tak share story kat sini. Biasalah busy berkerja. Cuma nak share skit benda2 mistik yang jadi kat diriku. Mungkin korang boleh bagi pandangan dan nasihat.

Sebenarnya, dah lebih dari 10 tahun Aku mengidap sakit Gout. Sampai sekarang Aku pelik sebab kalau Aku makan "seafood" x kena, dier kalau dtg terus attack masa malam. So, Aku assume maybe benda lain kekacang or some ingredients kat luar yang Aku makan membawa kepada sakit ni. So, Doc pun sahkan yang Aku mmg ada Gout. Jadi diorg bekalkan Ubat....Aku cuma amek pain killer dan Goutinor. Tak ada amek Alluporinoll- x nak amek.
Sampailah satu hari, aku kena attack teruk sgt...so Aku pun refer case kat Pakar in Private Hospital. So, for 6 months Aku dapt treatment kat sana. Makan Ubat, masuk gym jaga makan. ALhamdulillah Gout aku pulih mcm biasa. Sejak dari tue, Aku boleh manage the attack sebab kekadang salah makan.

Masalah Aku bermula last year. Last year almost every month Aku kena sakit but yang funnynya Aku boleh sarung kasut pergi kerja macam biasa. Selalunya dier attack my knee, ankle but last year semua join sampaikan kat bahu pun kena. So, as usual Aku makan lah ubat...tapi this time will take 7-8 days baru ok. Selang 2-3 hari kena lagi. Sebab rasa pelik Aku refer kat Private Clinic, so diorg buat full blood test. After 3 days, result dapat....my uric acid level normallah plak. Doctor pun tak tahu nak cakap apa.

Ok lepas ni bermulalah mistrinya..........

buragazz Publish time 18-10-2019 12:24 PM

Lagi... :o:o

Reinaldo Publish time 18-10-2019 01:05 PM

Sambungannya.....

Sementara nak turun Solat Jumaat ni. Since Aku dah start sakit2 kat sendi2 yang lain ....Aku pun confuse. Sebab mmg Aku jaga bab makan ....diet skit sehinggalah ada sorang Mamat ni muncul. Aku namakan die FD. Actually, aku diarahkan oleh HR untuk interview budak baru. Budak ni akan duduk bawah Department akulah,....report to me.

Masa interview tue semua ok....so Aku recommend my HR utk hire budak ni. Since position ni critical skit, my MD pun nak interview. End up....diorg hire FD. FD ni simple lah, hormat orang and boleh diharap. First and second week Aku bagi dier hands on training kat officelah. Sampaio lah satu hari Aku ajak dier jumpa client.

FD: Bos u sakit ker?
Me: Yes, gout.
FD: Dah check?
Me: Dah. But biasalah bacaan Uric Acid...up and down.
FD: Sakit you ni pelik because I perasan, every Thursday after lunch you nampak sgt sakit (x pi makan, jalan terhenjut-henjut)sampai Friday evening. Lama gak you x larat pi Solat Jumaat (Mesjid jauh dari office....kena jalan skit) kan?

Yes, masa tue baru Aku perasan. Sakit kaki (knee or my ankle) akan jadi sgt teruk...sampai berpapah dalam office dr start Khamis ptg sampai Jumaat ptg. Sabtu/Ahad/Isnin/Selasa/Rabu....ok jer sakit yang boleh di manage. So, FD sarankan aku berubat cara tradisional...jumpa Ustaz ker org yag pandai2. Then Aku secara berseloroh.....you tau sesiapa ker?Yes, jawabnya.

Sampai office client, terus Aku lupa perbualan Aku dgn dier.....sampailah...

Reinaldo Publish time 18-10-2019 02:15 PM

Sampailah minggu berikutnya.....

Hari Isnin tue Aku masuk dlm 930am. Lepas jer Aku duduk, tetiba FD datang terus kat Aku. Dier btau nak discus skit. Aku pun bawa masuk meeting room. Tetiba dier bersuara:

FD: Bos, saya ada tanyakan sakit Bos kat org yang pandai bab2 ni? So, mmg ada something wrong sebenarnya.
Aku: Apanya yang wrong tue?
FD: Ikut kata Ustaz ni, ada benda tak elok kat badan tue. Tapi dier tak btau apa. Cuma pesan dier bwaklah pergi berubat.

Aku terus tergamam, kompius + takut. Bila FD, tgk Aku camtue dierterus btau "saya tanya 2 orang. dua nasehatkan Bos pi berubat. Tanpa fikir panjang Aku terus ajak dier pi jumpa Uztaz tue. Bayangkan, Aku kerja di KL...Ustaz tue kat Pekan, Pahang. Aku nekad ajak dier ke sana....time tue jugak. Bos Aku pun pelik.....dah dtg office pastu minta EL, ajak staff sekali.

Sepanjang perjalan tue mmg hati ni gundahgulana. Takut sgt. Mcm2 dalm fikiran Aku nie. Siapalah plak yang nak aniaya Aku. Lepas lunch semua, dalam kul 230 kami masuk simpang rumah Ustaz tue. Masa tue, Aku rasa amat2 takut....gundah gulana. Aku ajak FD patah balik KL. Pastu cepat FD pujuk.

So, Aku pun sampailah depan pintu rumah Ustaz ni.

xtahumenahu Publish time 18-10-2019 02:56 PM

kemon tt...

hatikudus Publish time 18-10-2019 03:36 PM

check in...sila sambung :$

Reinaldo Publish time 18-10-2019 03:41 PM

Ok, Aku sambung..... kerja2 tender dah siap..hahaha...

So, Aku pun sampailah depan pintu rumah Ustaz ni. Mmg ada perasaan lain skit time ni. Mcm berdebar2, takut semua ada. Lepas beri salam kami pun dijemput masuk. Masa Aku salam Ustaz ni, mmg ada perasaan "takut"2.

Lepas duduk, Ustaz ni pun tanyalah ada apa dtg kemari. So, aku pun ceritalah masalah sakit Aku ni. Ustaz ni senyum jer. Ayat dier lepas tue..."bende2 ni mmg suka "sakitkan" kat sendi2 badan ni".
Condition Aku masa jumpa dier.....kaki kiri Aku sakit, jalan tak betul. Lutut sakit- solat mmg duduk. Tak boleh nak melompat....sakit sgt.

Lepas tue Ustaz tue pun minta izin nak mula kan proses perubatan.
Selang lepas beberap minit. Uztaz ni tanya ,"Kaki kiri sakitkan? buku lali sampai lutut?" ."Yer", jawabku. Lepastue Ustaz tue sengih. Time ni ngeri skit.

Ustaz: Ada benda tak elok duduk dekat badan awak ni.
Me: Apayany Ustaz.
Ustaz: Ada 15 ekor jin....duk sakitkan kaki awak kat lutut dan buku lali.Sakitkan, dah lama?
Me: Dah lama Ustaz. Doctor kata Gout.
Ustaz: Gout mmg ada skit. Tapi selebihnya kerja makhluk ni. Sebab itu, ada jangka masa tertentu kamu sakit. Biar saya cuba halau.

Masa tu Aku mmg rasa nak menangis dan takut. Selang 3-4 minit, Ustaz tue tanya kaki sakit tak.
Masa ni magic jadi..... Kaki Aku x sakit, Aku boleh berjalan normal, melompat....paling best Aku test sujud and duduk diantara 2 sujud. Benda yg dah 2-3 bulan Aku tak leh buat.Semua normal, rasa sakit yang minima sgt. Happy sgt Aku. Ustaz tue sengih jer tgk perangai Aku...terlompat2 lompat.
So, Aku pun tanyalah Ustaz.

Me: Ada orang buat saya ker?
Ustaz: Yer benda2 ni org punya jadi adalah yang menghantar tue.
Me: Siapa Ustaz?

Ustaz ni senyum jer. Dier cuma tanya, Aku ada masalah tak dgn keja and wife. Aku btaulah mmg 3-4 bulan ni Aku selalu marah2 wife and anak2 Aku. Walhal perkara kecik jer. Since Aku line Sales, mmg bayk project tak dpt walaupun dah hampir nak dpt. Susah lah nak cose deal.Then Ustaz ni x plain.

Ustaz: Rezeki semua Allah yang tentukan. Kita boleh berusaha. Tapi gangguan2 yang tak perlu ni kadang2 menggangu perjalanan hidup kita. That's why selalu gaduh dgn famili - isteri dng anak2 dan kerja tak menjadi. Adalah effect die.

Mmg apa yang Ustaz kata tue btol. 3-4 tue mmg masalah sgt bagi Aku. So, aku pun bertanyalah.

Me: Ustaz, siapalah yang hantar ni?

Ustaz pun menjawab.......

manehnya Publish time 18-10-2019 03:51 PM

cerita tegantung... arghh

Reinaldo Publish time 18-10-2019 04:32 PM

Aku sambunglah......

Ustaz ni dgn tenang btau Aku. Orang yg hantar nie bukan org jauh, sedara mara jer.

Ustaz: Ada ker sebelom ni bergaduh pasal harta or benda bernilai dgn keluarga?
Me: Tak ada Ustaz. Saya anak sulong, adik beradik saya semua ok. Mak n Ayah kami dah wasiatkan semuanya kepada yang hak. Takkan adik2 saya.

Ustaz tue gelakkan Aku. Katanya, bukan adik beradik awak. Tak semestinya harta pusaka. Benda bernilai maknanya benda yang disayang. Soalan seterusnya daripada Ustaz.

Ustaz: Sepengetahuan kamu ada tak makcik2 kamu menggunakan benda2 tak elok untuk menundukkan suami ? Dianilah yang dengki dekat kamu.

Zast.............mcm halilintar kat kepala Aku. Mmg Aku tahu adik Ayah Aku mmg ada menuntut ilmu menundukkan suami. Dah masuk 2 suaminya....dua2 tue dibuduhkannya. Die tak bakerja, tapi suaminya yang masak, jaga anak, berkemas tapi semua duit gaji dier sapu. Mmg dier ni bab2 mistik no 1. Ada jer gossip kalau bertemu dgn kami pasal benda2 ni. Percaya sgt yang keturunan kami ni...dari Panglima yang hebat2, ada darah rajalah....mcm2. Sampai tahap anak dier boleh tipu dier pasal nampak dayang2 datang rumah pun dier percaya. Walhal cousin Aku baru umur 10 tahun. Bodohkan?

Dier ni mmg ada history dengan keluarga Aku. Masa Aku dan adik2 aku kecik kami ni susah. Dah lah tue comot, busuk dan kotor katanya. Setiap kali kami dtg rumah arwah nenek mmg die pandang kejilah. Tapi Mak Aku tak amek port benda2 ni. Dijadikan cerita, dikalangan anak2 buahnya akulah yang paling berjaya dalam pelajaran sampai masuk boarding school+University. Alhamdulillah dgn izin Allah Aku ni kira snanglah. Adik2 Aku pun berjaya ke menara gading.

Makcik Aku ni kenenkan Aku dgn satu cousin perempuan ni. Aku mmg tak nak and Mak dan Ayah Aku pun x setuju --- diorg suruh Aku cari sendiri. Tapi Makcik ni promote mmg kaw kaw.
Masalahnya, cousin Aku ni duk sampai skang nak kat Aku.

Ikutkan Ustaz ni inilah sebab utama dier benci kat Aku. So, dier pun hantarlah benda nie ganggu hidup Aku. Tapi Ustaz ni btau Aku "selagi dier bernama manusia, dier akan dtg lagi ganggu sampai dier puas hati".

Ustaz minta Aku berhati - hati. Lepas semua process habis. Aku pun balik KL.
Yang paling best - Aku masuk kereta terus dapat call dari client nak guna service company Aku.
Kebetulan kot.

Lepas ni, Aku cerita pasal Makcik Aku ek. Mmg misteri.

Viera4u Publish time 18-10-2019 04:45 PM

Tergtung sepi ni cite...lagi2

Dadadi Publish time 18-10-2019 05:22 PM

alaaaaa bersambung pulak..cepat sambung TT

Reinaldo Publish time 18-10-2019 05:35 PM

Oklah sambungan sebelum balik kerja.

So,Makcik Aku ni mmg ada masalah. Masalahnya tak kawin2. Bukannya dier tak ada boyfirend. Boyfriend dier mmg byk cuma tak ada yang serious nak jadikan dier wife. Sampailah masa tue umor dier dah sampai 30 an, arwah nenek aku bawa dier pi berubat. Sebabnya x kawaen2.

Mcm2 bomohlah yang dibawa oleh arwah nenek Aku utk konon dudukan seri nya. Then selang 2 - 3 bulan dier pun couple. Sebelum dier berkahwin, arwah nenek Aku hantar Makcik Aku pi menuntut ilmu menundukkan suami. Hal ni, cuma Mak Aku jer tahu sebab arwah nenek Aku sendiri yang btau. Bayangkan beraninya arwah nenek Aku tinggalkan Makcik Aku kat keluarga bomoh ni (2-3 hari).Bomoh ni pulak tinggal berdua. Lepas 2-3 hari tue, dier pun balik rumah Aku (sebab arwah Nenek sakit) Mak aku yg jaga.

Since dier dtg mcm2lah dier citer kat Mak Aku amalan2 yang Bomoh tue suruh buat. Dier siap btau ada satu malam tue, dier kena berkemban mandi bunga tgh2 rumah Bomoh tue. Paling best, masa upacara tue dier nampak "tengkorak" Bomoh tue. Sejak dari itu dier mmg obes dgn benda2 karut nie. Since, keluarga arwah nenek Aku ada saka (bersama-sama alatannya) byk soalan yang dier tanya pada arwah nenek. Ikut arwah nenek, saka semua alatan tue ada ditangan salah seorg pakciknya di KL. Korang nak tahu apa jadi? Dier pi KL menuntut benda tue.

Lepas kahwin, mmg kami perasanlah "semua suami" dier di bodohkan. Ikut jer kata dier. Dier duk rumah goyang kaki. Hubungan Aku dgn dier mcm biasa, jumpa Aku salam cium tangan kira hormatlah. Tapi soalan2 dier tiap kali jumpa kan mmg tak kena.
Contohnya: -
"Gaji dah berapa sekarang?"
"Gaji bini u bykkan?"
"Sakit ker?"

Aku mmg tak sangka pulaklah dier ada pasang niat lain kat Aku. Disebabkan ilmu saka yg dituntut oleh Makcik Aku. Arwah nenek Aku ada problem masa nak meninggal. Nanti Aku citerkan.

hatikudus Publish time 18-10-2019 05:47 PM

Happy weekend tt, ada masa sambung naaaa :$

Ipo Publish time 18-10-2019 09:23 PM

Memang ada orang gini.
Takleh guna cara kasar, cara halus dia guna

sarah82 Publish time 19-10-2019 12:40 PM

Jist extra careful la TT.. Belajar sama lindungi ang dan keluarga.. Org berdengki ni kalau tak dpt kacau ang.. Dia mencuba pada keluarga ang.. Pesan anak isteri dsn ang sendiri amal al ma'thurat setiap hari.. Selebihnya letak tawakal pada Allah yg.. Semua ilmu didunia takkan menjadi tanpa izin Allah swt.

ikanmasin Publish time 19-10-2019 02:07 PM

akk tgg sambungan..mmg menarik cerita ni..

Bunga88 Publish time 19-10-2019 06:53 PM

Hmm so 2019...still kena berjaga2 walaupun kita ni disarankan think positive selalu

iminidin Publish time 19-10-2019 08:28 PM

Tak sabar nk tunggu sambungan TT...

Lolalala Publish time 19-10-2019 11:33 PM

Moga TT sihat semula dan dipermudahkan segala urusan

anarina Publish time 20-10-2019 10:54 AM

Aku kalau jd author   confirm turned off dengan komen yg, -- ala2 tensen tt cerita bersambung2 la , diam ah memekak je :huffy dah ler jrg ada cite bkualiti in the past years erghhh
Pages: [1] 2 3 4 5
View full version: Benda mistik tentang penyakit ku