Kitty_catz Publish time 4-9-2019 09:13 PM

munchkin replied at 4-9-2019 06:14 PM
Cam nilah. Member aku ada mak mertua yg depan orang mcm malaikat. Tapi....

1. Menantu dok serumah ...

Eee mom in law from hell ke nehh.. gerun sehhh

munchkin Publish time 4-9-2019 10:32 PM

Edited by munchkin at 4-9-2019 10:35 PM

Nenek nenek i tak pernah masuk campur hal keluarga.

Gaji anak2 pun depa tak masuk campur. Berapa anak2 punya earning pun tak masuk campur. Anak2 lelaki pasangan bibik ramai utk bantu isteri pun nenek nenek i tak masuk campur. Anak lelaki mewahkan bini siap ada driver pun tak masuk campur. Tukar bini kereta every berapa tahun sekali pun tak campur.

Adik adik ipar pun tak campur urusan masing2. Semua very supportive dan sayang menyayangi. Nenek i mana ada hasut2 suruh anak beranak benci membenci.

Manalah menantu tak sayang mak mertua. Hormat ibu mertua.

Yg sibuk masuk campur suruh ceraibusuk hati betullah. Shame on you.

Anak meninggal pun nenek aku tak usik harta. Bagi kat cucu dan bini.

Nilah yg dibincang di fb, bila anak laki mati, in law berebut harta. Shame on you people. Yelah anak tu kan nothing more than money and investment. Menantu tu pun takde nilai selain dibibik bibikkan.Dari awal aku baca dok petik duit harta kesenangan kedekut.

Stay away lah form these kind of people.

KIM.K Publish time 4-9-2019 10:56 PM

ajinomotonosuga replied at 4-9-2019 05:42 PM
MN? Multi nick ka? Multi nutrition?

Takkannn MeNapouse kutttt..hang ni biaq paw paw!!!

Jangan la jerkah2..iols cepat terkejut la. Trigger terux abang aji ni

MN tu kan 'Most Notorious'

Idgaf Publish time 4-9-2019 10:57 PM

pinksarah replied at 4-9-2019 05:23 PM
I x faham dlm context isteri perhabis duit suami ni..

Banyak kali i baca, mmg dlm masyarakat me ...

Bukan melayu je sis. Non malay pon ada concept tu. si suami tu la kene main peranan. Sound je sedas sapa2 yang nyebok hal rumah tangga. N memang betul pon duit suami hak isteri. N ape hak orang luar nak menyebok isteri tu beli apa?
Macam kes tt dia cakap abang dia yang mengadu. Macam xpatut langsung mengadu kt orang luar pasal wife. Indirectly bukak peluang untuk orang kepochi membawang n mengutuk wife tu.

Idgaf Publish time 4-9-2019 10:59 PM

pumpkingirl replied at 4-9-2019 06:12 PM
Dulu bini ko rasa terpulau sbb mak mertua asyik layan kak ipar sulung je..sekarang kak ipar pulak...

Semangat u khatamkan thread lama dia haha.

I xpaham lelaki kepochi macam ni. Siap bukak thread pasal rumah tangga orang lain -.-

KIM.K Publish time 4-9-2019 11:11 PM

Kitty_catz replied at 4-9-2019 09:10 PM
What goes around comes around kekdahnya.. if kita layan org baik, mustahil org layan kita x elok,...

Baca inspo kat ig ke?
Bersepah je makhluk judgemental, baru baca gossip dah macam serumah. Iols kutuk sini habis sini. Belum cukup mental lagi nak dedicate special benang for rakan seforem

Anyway, jenis judge orang tu ada sebab tutup kain sendiri tak sempurna. Minta jauhlah dari jadi keluarga sebab orang begini claim macam2 dalam family

pinksarah Publish time 4-9-2019 11:13 PM

Idgaf replied at 4-9-2019 02:59 PM

I xpaham lelaki kepochi macam ni. Siap bukak thread ...

I cari juga thread lama tuan tanah..

Yg i jumpa thread dia ss bini mencurang dgn lelaki lain thru messages..

Betul ke tuan tanah?

Aiyooo!

miss_strangers Publish time 4-9-2019 11:21 PM

Tuan tanah ni nampak sangat backup xkena tempat. TT membawang kalah Minah bawang!

KIM.K Publish time 4-9-2019 11:26 PM

Like you said to me on my own thread.
Worse thing is, after a very long time treated badly in a situation, you also started to believe their lies. Penipuan kalau di ulang banyak kali lelama orang percaya

setori_mori Publish time 4-9-2019 11:52 PM

Benda macam ni orang luar buat bodoh sudah. Hidup ko pon bahagia. Cakap dekat mak doa ibu itu setajam pisau. Doakan hidup abg ko bahagia dan diberkati dunia akhirat. Allah jadikan apa Dia nak, yang lain kita tak payah nak pikir nangis2 pening2

aurorae Publish time 4-9-2019 11:57 PM

copy_paste replied at 4-9-2019 04:22 PM
mmg dia jenis x suka bergaul,bila baca mengenai Narcisistic tu mcm ada kena skit la

Ni macam maksu aku. Masa aku kecik2 dulu, selalu terdengar makcik2 bercerita pasal maksu ( isteri adik bungsu diaorang). Maksu sombong, tak suka orang kampung, tak suka orang miskin, tak suka adik beradik laki, tak suka mak mertua.

Aku nampakla maksu ni selalu duduk sorang2 atau layan anak2 dia je kat kampung. Kadang2dia bercakap dengan mak aku atau yang lain hal2 penting je. Tapi dia tak pernah join makcik2 aku lepak2. Mak aku bukan kaki borak, tapi dia join la duduk sama2 ipar duai.

Mak aku tak anggap maksu seperti yg ipar2 dia cakap tu,sebab sebenarnya dia baik je dengan keluarga kami. Selalu ziarah kami, dan kalau di rumah kami elok je dia berbual.Sedangkan masa tu kami lagi miskin, duduk rumah setinggan takde bekalan airelektrik pun. Dia cuma tak boleh masuk dengan karakter ipar duai yang lain aku rasa.

mawarika Publish time 5-9-2019 12:16 AM

Tt lelaki ye? Nasib baik. Ingatkan perempuan.. kalau betul adik ipar ioilss..mmg aku jerkah balik.. ewah ewah.. kita diam kata kita jahat. Kang aku bersuara terlondeh spender seko-seko. ;P:lol:

weezerfan Publish time 5-9-2019 05:51 AM

Bini kau ke bini abg kau ni????
Abg kau ni semua bemda nak ngadu kat adik bradik ke? 14taun dh kawen pon mcm budak2. Nk cerai cerai jelah.. Nk bini perfect tah2 dia pon lebih kurang je. Komplen diri n anak x terjaga... Dh dpt bini pemalas jaga diri sendiri ngan anak2 elok2 lah. Oku ke sampai semua kena harap bini nan satu yg pemalas tu?

copy_paste Publish time 5-9-2019 07:00 AM

munchkin replied at 4-9-2019 10:32 PM
Nenek nenek i tak pernah masuk campur hal keluarga.

Gaji anak2 pun depa tak masuk campur. Berapa ...

pasal harta pun ye jugak,xpercaya sbb xcukup mengenali,
bukan parent @ adik beradik lain yg nak merebut harta cuma bini dia takut harta laki dia dpt kat org lain.
org lain pun ada harta sendiri la,

copy_paste Publish time 5-9-2019 07:04 AM

Idgaf replied at 4-9-2019 10:57 PM
Bukan melayu je sis. Non malay pon ada concept tu. si suami tu la kene main peranan. Sound je seda ...

yes mmg x patut pun abg aku citer masalah rumahtangga dia kat org luar,pasal aib bini dia,selama ni kami xtahu bini dia mcm mana,
yg aku tahu selama ni abg aku byk mengadu kat mak aku sal rumahtangga dia,bini dia pun same selalu mengadu domba,kiranya mak aku ni org tengah la,tp mak aku selalu backup menantu dia.... sbb tu dia xtahan terpecah pekung kat adik beradik plak.

copy_paste Publish time 5-9-2019 07:09 AM

Idgaf replied at 4-9-2019 10:59 PM

aku bukak kat sini pun bukan org kenal,xkan nak bukak status kat FB whsp bagai kot...

copy_paste Publish time 5-9-2019 07:16 AM

aurorae replied at 4-9-2019 11:57 PM
Ni macam maksu aku. Masa aku kecik2 dulu, selalu terdengar makcik2 bercerita pasal maksu ( isteri...

ade benarnye jugak,
ade jenis org xleh masuk kalau lepak ramai2,
tapi maksu ko ade alasan dia kot...
tp my SIL ok je kat luar,cuma bila membabitkan mertua dan adik beradik ipar duit tu yg jd serba x kena...
mcm same je kan dangan maksu ko

pumpkingirl Publish time 5-9-2019 07:26 AM

Idgaf replied at 4-9-2019 10:59 PM

Bukan thread lama..dia kan ada tulis dlm post2 atas tu yg bini dia tak puas hati makmertua rapat dengan kakipar..
Hal ipar2 perempuan..tapi dia rajin masuk campur...haha..

copy_paste Publish time 5-9-2019 07:40 AM

dari cerita ko yg mertua tu mcm teruk sgt tu je,,
kalau kena pada gaya mmg SIL baik,layan anak2 sedara ok je,
pernah 1 masa akuckp kat wife,kalau balik kg ada SIL kan bagus anak2 boleh main dengan sepupu diorg,aku fikir selagi xkacau aku xde hal,yerlah laki xfikir sangat pun berbanding pompuan.
kalau sbb mak aku pulak,bukan jenis mertua mcm tu,hak org nak ambik,nak ikut jalan2,nak kawal menantu jumpe parent,xdelah sampai teruk mcm tu,bekastuppurware pun nak kebas hahahaha ;P,mak aku ok ape kalau g bercuti dia bg pakai duit kompeni,ada subsidi tol dan minyak utk pergi kerja,ape lagi mau

pumpkingirl Publish time 5-9-2019 07:42 AM

pinksarah replied at 4-9-2019 11:13 PM
I cari juga thread lama tuan tanah..

Yg i jumpa thread dia ss bini mencurang dgn lelaki lain th ...

Yala..ada thread bawah2 bini tt yg mencurang dgn jantan lain..
I rasa sekarang wife dia nak divertkan perhatian dari salah sendiri..so buat cerita tentang kakak ipar pulak..siap suruh cerai lagi..
Rumahtangga sendiri pun tak terjaga tt ni..
Sibuk hal rumahtangga abg..bini sendiri lari dgn jantan lain pulak..huhu
Pages: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12
View full version: Kakak Ipar tak boleh terima keluarga suami.