Catpaw Publish time 21-2-2021 01:08 AM

hihahiha replied at 16-2-2021 05:33 PM
TT!! Kisah kita ni mcm lebih kurang la... sedih kan bila kena mcm ni. Sy ni pun tgh berubat dgn us ...

Barang J tu ape hiha?

Uish rasa benda berjalan dalam kulit? Rasa macam semut ke labah2 ke macam mana tu?

hihahiha Publish time 21-2-2021 03:00 PM

Catpaw replied at 21-2-2021 01:08 AM
Barang J tu ape hiha?

Uish rasa benda berjalan dalam kulit? Rasa macam semut ke labah2 ke macam ...

Barang Jawa. Nnt sy Cuba tanya ustaz apa tanda2 brg J. Sy pun tak ingat Nk Tanya masa berubat

Benda berjalan tu rasa mcm ‘ular’ dk gliding under the skin. Tp perjalanan dia pendek je tp merata tmpt. Skrg sy masih dlm proses penyembuhan. Masuk time Asar je bdn sy panas lain mcm tp tak demam. Buat apa pun jd malas. Nak menaip ni pun malas gila :p

octavianus_83 Publish time 21-2-2021 03:23 PM

nak tanya sikit siapa2 kat sini.. boleh bgtau tak.. contoh kalau nak pergi jumpa perawat perubatan islam kat darussyifa' .. ok ke pi sorang2.. dan lagi satu kalau pi jumpa keadaan tengah period or datang bulan boleh ke?

hihahiha Publish time 21-2-2021 03:48 PM

octavianus_83 replied at 21-2-2021 03:23 PM
nak tanya sikit siapa2 kat sini.. boleh bgtau tak.. contoh kalau nak pergi jumpa perawat perubatan i ...

Blh Nk pegi sorang2 tapi Takut awak segan dgn ustaz. Sy tak biasa pegi sorang2 Takut ad ustaz yg menggatal. Tp Darusyifa inshallah clean drpd benda2 tu semua.

Kalau sy la, sy tak pegi berubat time period. Kdg2 ad sesetengah ustaz mntk kita baca ayat Suci. I think utk tujuan berubat Blh je Nk baca wlpn tgh period. Tp bg sy Takut sy tak selesa. Most of the time sy pegi jumpa ustaz mesti akan lama kene duduk berlunjur membuatkan kita yg period ni tak selesa.

beruangcomel Publish time 13-3-2021 11:16 PM

arlyssa replied at 14-2-2021 09:17 AM
oh tt ni pompuan ye ingatkan lelaki tadi.
masa baca citer tt dari awal stori terbayang tt ni lelaki ...

hi arlyssa... sorry baru online setelah menyepi seketika...
saya sendiri pun tak tahu, sapa yg sihirkan saya (kat opis). mmg brader tu ada bagi hints... tapi, skrg ni, dah setahun, kami WFH, jd mmg tak jumpa dan takde majlis gathering kat opis. kalau ada, boleh gak laa saya perati muka sorang2.. sapa yg tak sanggup bertentang muka dgn saya...
but seriously mmg terasa laa perubahannya lepas brader tu tolong. mana2 mamat2 kat opis tu, yg tak berapa nak sembang dgn saya, tetiba dok jadi ramah... berbalas2 wassap, sampai saya jadi rimas. tapi wassap tu lebih kepada hal kerja. cuma dlm wassap tu, terselit2 jugak laa sembang2 kosong, yg biasanya jarang nak disembangkan oleh staff lelaki yg terikat dgn kerja. sebelum2 ni, mmg takde pun staff lelaki yang nak beramah dgn saya... yg perempuan pulak, lalu dpn meja saya, langsung x nak angkat muka, senyum pun jauh sekali. sampai macam tu sekali org sihirkan "pembenci" kat saya. apa salah saya pun, tak tahu lah... dan skrg Alhamdulilah..

saya bersimpati mendengar kisah bff arlyssa, ye laa.. sebab saya pun dah lalui keadaan tu masa dgn suami (skrg dah ex). berbulan2 dia tak sentuh saya. suruhlah dia pergi berubat... jgn jemu utk berubat.. selain dari tu, dlm diri pun, kena bykkan ibadah dan zikir sebanyak yg boleh, setiap masa sebab itulah pendinding yg paling utuh.
jgn sesekali menyerah. tgklah, mcm saya, sanggup lepaskan perkahwinan ni, akibatnya hidup saya merana spjg hayat. ramai orang kata, ada hikmahnya saya berpisah dgn suami. bagi saya, saya tak nampak pun hikmahnya. dan sukar utk terima statement mcm tu... masa kan ada hikmah, meruntuhkan masjid....

beruangcomel Publish time 13-3-2021 11:22 PM

AyaqMeloSuam replied at 16-2-2021 01:42 AM
Harreeyy betoi.. ngam2 lpas aku baca yg tt ckp hijab pendengaran dia tbukak ( which is bru aku reali ...

mcm yg brader tu pesan kat saya, "buat bodo" je..
awak kena kuat smgt.... saya ni Alhamdulillah .. diberi jugak kekuatan smgt...
saya penah kena ganggu dlm lif dalam pukul 10-11 mlm... masa tu baru pindah ke kondo baru siap.. org byk tak pindah lagi...
setiap kali sampai kat floor 32, lif akan berhenti sendiri, pintu terbukak dan tiada pun org masuk. sampai satu tahap saya boleh hafal dah... akan terdetik dlm hati, "jap lagi mesti lif akan berhenti kat tkt 32". tgk2 mmg betul, lif akan berhenti.

beruangcomel Publish time 13-3-2021 11:27 PM

Catpaw replied at 11-2-2021 05:22 PM
Biasa la tt, rambut sama hitam, hati lain2, kita tak tahu orang tak suka kita. Yang tunjuk depan2 ta ...

buat masa skrg ni, brader tu cakap saya dah baik.. dia dah 'pagar' kan saya dari didekati "hantaran sihir".wallahu'alam...

beruangcomel Publish time 13-3-2021 11:30 PM

octavianus_83 replied at 21-2-2021 03:23 PM
nak tanya sikit siapa2 kat sini.. boleh bgtau tak.. contoh kalau nak pergi jumpa perawat perubatan i ...

kalau awak ada fb, cari Pusat Perubatan Islam Al-Idrus. ustaz tu, boleh ubatkan secara online kat fb live. ramai follower dia, yg follow perubatan online, semua akan bagi feedback muntah2, ada yg muntah darah, dan macam2 kesan...
cuba laa... senang..

INTAN.JEJAI Publish time 16-3-2021 07:37 PM

Hebatnya ujian kau

beruangcomel Publish time 31-3-2021 11:23 PM

INTAN.JEJAI replied at 16-3-2021 07:37 PM
Hebatnya ujian kau

ramai lagi orang lain yg ujiannya lagi hebat. aku just share pengalaman hidup aku je...
berbanding dgn orang lain, ada yg kena santau, kena rasuk, bedridden bertahun2, hijab terbukak, gila dsb nya....
aku sendiri pun bersyukur sebab aku tak kena sampai tahap mcm tu....

pasa Publish time 1-4-2021 03:46 PM

Edited by pasa at 1-4-2021 04:32 PM

rasanya tuan tanah ni ada gangguan saka bukan sihir..

kalau sihir dah masuk dalam badan memamg susah nak baik melainkan sihir/santautu dikeluarkan dari badan dengan kadar segera.

sbb tuan tanah ada bagi tau ada salah silah membela "khadam", sapa kah khadam?

khadam adalah saka or jin yg ada perjanjian dengan org yg diperturunkan penjagaan nya, atau pun diri sendiri yang memilih utk memiliki khadam dengan tujuan yg pelbagai spt; keselamatan, perubatan, kekuatan dll.

dari apa yg diceritakan sekiranya khadam tiada "pemutus janji" khadam ini akan pergi mencari atau mengganggu pada mana2 keturunannya sehingga 7 keturunan baru perjanjian tersebut terputus dgn sendirinya.

just my 2 cents

kucim Publish time 6-4-2021 07:49 AM

jgn asyik salahkn jin je..jgn jadikan antena iblis dlm hdp kita. Apa yg kita pk tu yg akn mai..

seribulan Publish time 2-6-2021 06:28 PM

hihahiha replied at 16-2-2021 04:33 PM
TT!! Kisah kita ni mcm lebih kurang la... sedih kan bila kena mcm ni. Sy ni pun tgh berubat dgn us ...

:o.    .    .    .   .

stania83 Publish time 3-6-2021 12:31 AM

hihahiha replied at 16-2-2021 05:33 PM

kalau ada benda berjalan bawah kulit ni mcm sakit anxiety. depa kata muscle twitchinghttps://web.facebook.com/groups/1897303640518302/permalink/2957969067785082

beruangcomel Publish time 10-6-2021 01:06 PM

pasa replied at 1-4-2021 03:46 PM
rasanya tuan tanah ni ada gangguan saka bukan sihir..

kalau sihir dah masuk dalam badan memamg su ...

setuju. sebab arwah nenek mmg ada ambil khadam. dalam salasilah keluarga sebelah arwah bapa, saya adalah cucu yg bongsu. dan cerita2 ttg pengambilan khadam ni pun diceritakan oleh sepupu2 yg lebih berusia dari saya, dan diaorg memang rapat dgn arwah nenek.Arwah ayah saya mmg tak berapa suka balik kg ke rumah ibunya.. tu yg banyak kisah nenek, saya tak tahu...
Pages: 1 2 [3]
View full version: Jin, sihir, gangguan : update terbaru 2021