BerbiriOren Publish time 12-8-2019 11:45 PM

Btw harini aku tak bagi pon siapa2 buat susu anak aku.. or ape2 . N tbe2 mak aku ckp aku kedekut anak pulak. Confuse betulla

naz.wani Publish time 13-8-2019 12:17 AM

sarahmirza replied at 12-8-2019 01:33 AM
Apa maksud nak bg anak bermanja dgn adik beradik TT?

Biar orang lain buatkan susu anak ke?

Sebijik perangai biras aku..hahaha

naz.wani Publish time 13-8-2019 12:20 AM

Dulu2 pernah jugak lalui apa yg TT lalui..tapi dgan MIL ye..bagi aku perit jugak la. Last2 aku x tahan, aku iye kan aje apa dia kata. Tapi depan dia je la. Belakang dia, aku buat la cara aku balik. Hahaha. Nasib la..aku malas nak gaduh dgan org tua

awanysss Publish time 13-8-2019 10:00 AM

cuba slow talk kot ngan mak you. kadang mak2 kite ni dgn kite dia ckp lepas je ape yg dia fikir sbb mak kite takde fikir yg kite akan sentap dgn dia.. dia tegur tu utk improvement you je kot.. takde niat nak downgrade you ke ape..

semahsally Publish time 13-8-2019 01:15 PM

hmmm kalau mak sendiri..boleh try slow talk kot TT. explain elok2..kadang tu org tua ni xnampak apa yg kita cuba buat..yg nampak semua yg tak betol saje..kena bgtau..mmg rengsa jua buat itu ini xkena..tp kalau yg bercakap tu MIL, pada iols lagi pedihh nak terima compared to mak sendiri. hehehe
dgn mak sendiri boleh lg nak berlawan cakap..dgn MIL..nnt kena cop kuaja plak.
semua ni pengalaman hidup je sebenarnye.. skrg masa tak reti handle..mmg sakit menusuk dalam hati..nnt2 bile da byk lalui drama kehidupan, dah lali lah dgn masalah2 gini..
it takes time..slowly but surely..

duradanis Publish time 13-8-2019 02:15 PM

macam pelik pula mak awk byk komen hal ni.. sllu kalau iols jumpa pun mak mertua, ipar duai je banyak cekadak tentang anak2 kita ni.. maybe mak awk jenis cerewet kot.. dia lama perhatikan cara awk jaga ank.. tkut apa2 jdi kat cucu dia.. biasa la selalu nenek lebih bg perhatian dekat cucu.. syg ank di tangan2 kan, syg cucu ....

BerbiriOren Publish time 16-8-2019 05:51 PM

ok thanks for the komen. sbnrnya perasaan marah aku membuak2 pada hari kejadian je. now rasa biasa pulak.. hahaha.

cmf_blingblings Publish time 16-8-2019 06:38 PM

Kau ni mmg kerap kampung ke dik?:dizzy:
Balik 2 ke 3 bulan sekali dah lah.. berdikari, jaga anak sendiri. Adik umur berapa ni?

BerbiriOren Publish time 20-8-2019 11:20 AM

cmf_blingblings replied at 16-8-2019 06:38 PM
Kau ni mmg kerap kampung ke dik?
Balik 2 ke 3 bulan sekali dah lah.. berdikari, jaga anak se ...

kerap juga sebab fikirkan emak yang dah tua. ayah dah xde. sy anak bongsu and sy takut masa bersama org tua saya semakin sedikit.

shahirakay Publish time 20-8-2019 11:42 AM

mak tt ni mesti macam mak aku. apa orang buat semua salah. cara dia je betul.
kekdahnya ko pekak kan telinga je weh. and anak k ko jaga la sendiri. walau susah payah macam mana pun, walau mak ko ada datang duduk rumah ko ke, ko tetap hantar ke nurseri yach. ni nanti kan bila anak ko besar sikit, mesti mak ko anak marah ko balik bila ko cuba nak disiplinkan anak atau bertegas dengan anak. aku dah sampai fasa tu. so aku cakap -- jangan campur kalau aku marah anak aku. jangan menyampuk apa apa pun. anak aku cara aku.

copy_paste Publish time 22-8-2019 05:52 PM

payah jgk kalau famili mcm tu, bini aku kalau blk rumah parent dia relek je xde sape pun bising, anak2 pulak kalau bini aku malas mmg adik beradik atau mak dia yg settlekan,
sbb cara besarkan anak adalah tgwb kita yg uruskan, mana boleh org lain nk sebuk pongpang itu ini lain la kalau diorg yg jagakan.

copy_paste Publish time 22-8-2019 05:57 PM

BerbiriOren replied at 12-8-2019 07:33 AM
Masalahnya emak aku ni jenis nak menang je. Jenis dia je betul. Kira apa yang dia nampak dpn mata...

byknye kj ko, mana laki ko,
aku kalau bab anakselalunye ada part yg aku uruskan, selebihnya aku lebih bg kat pembantu...
Pages: 1 [2]
View full version: Nenek & Adik Beradik jadi Judge