tunangku Publish time 8-8-2019 10:04 PM

Benci keluarga ex (mertua)

Nak cerita..zaman lampau. Mslh aku x berat tp.aku rasa berdosa.. rasa nak.luah.

Bulan 7 , aku raya bersama ibu mertua n keluarganya
Bulan 11, aku bercerai dgn suami
Sepanjang bulan 7 hingga 11, aku tak jumpa & contact lgsg dgn.mereka .even ibu mertua aku. Sbb jarak jauh.
Lepas cerai bulan 11 tu, diorg nk jmp aku.. tp aku buat alasan.. yg sbnrnya mmg.aku x nak jumpa
Sbb ada perasaan marah & sedikit dendam pd mereka..
Ni genap 2 tahun aku tak jumpa mereka.. tiba2 aku rasa berdosa n teringat2 lg kat bekas ibu mertua. Persoalannya, mcmana.nak.move on, buang dendam..
Diorg dulu.baik.dgn aku tp.sbb anak dia yg buat aku sakit & hampir jd gila.

ninja boy Publish time 8-8-2019 10:48 PM

Mertua yg lepas jgn dikenang, nyah mereka Dari fikiran

naz.wani Publish time 8-8-2019 10:52 PM

I cadangkan call je beliau..mana tau kot dia pun teringat pada u..kan hubungan dengan mertua tak akan putus..

tunangku Publish time 8-8-2019 10:59 PM

ninja boy replied at 8-8-2019 10:48 PM
Mertua yg lepas jgn dikenang, nyah mereka Dari fikiran

Sy selalu fikir mcm tu.. demi melupakan si dia.. jd.kena lupakan jg familinya

tunangku Publish time 8-8-2019 11:00 PM

naz.wani replied at 8-8-2019 10:52 PM
I cadangkan call je beliau..mana tau kot dia pun teringat pada u..kan hubungan dengan mertua tak aka ...

Kdg2 rasa ego sgt..
Sbb mcm ibu mertua tu tak berfungsi nak selamatkan r.tga yg msa tu bagai telur di hujung tanduk..

naz.wani Publish time 8-8-2019 11:09 PM

Ooo ok faham..mesti ada rasa x best kan. Kalau mcm tu, jgan la call dulu..hehehe..tenangkan diri

naz.wani Publish time 8-8-2019 11:12 PM

Mungkin jugaksebab u pernah baik dengan diorang kan..i rasa myb dia nak mintak maaf atas dosa2 hanat anak dia kot...tapi pendapat i, kalau semua dah tenang, u pun dah ok, atau kalau ex mil call, jumpa atau cakap je lah. Mungkin cara tu je u dapat tenangkan hati. Orang putih kata, ada closure gitu...then semua boleh move on dgan hidup masing2

msdummy.2018 Publish time 8-8-2019 11:32 PM

tunangku replied at 8-8-2019 10:59 PM
Sy selalu fikir mcm tu.. demi melupakan si dia.. jd.kena lupakan jg familinya

Tp in this case kan, ur ex mertua know that their son guilty kannn??? Kalo mcm tuh xper kot nk berbaik2....yg spesies mcm fam phejo tuh mmg jgn dibuat nk berbaik2 ek

Pink_Purple Publish time 8-8-2019 11:57 PM

move on je la..yang lepas tu lepas la..

depa pun tah xingat kat awak pun..benda dah lama..depa pun dah move on..

dusunmind Publish time 9-8-2019 12:02 AM

Sudah sudahlah.
Klaau terjumpa adalah jodoh. Jangan pula memandai sendiri yg contact. Ke ko masih mengharap pada anak mertua ko tu. Kalau tidak buat apa bikin sakit kepala fikir benda yg suda settle. Move on la.

Babygugu Publish time 9-8-2019 12:16 AM

Kalau you rasa bersalah sangat, just text mak mentua tu isi hati you, but then block number dia and move on. Tak payah lagi kot berhubungan dengan diorang lepas ni, banyak isu yang akan timbul. move on with your life sis.

yuki812 Publish time 9-8-2019 12:42 AM

rasa apa yg awk rasa.
rasa yg sampai ke hari ini tetap ada.
kita nak move on..lupakan ank..family dia pon kena lupakan juga.
betul juga..sedih..sbb saat kita dihujung tanduk dulu..diorg ni seolah x berfungsi nk selamatkan apa2.
x tau rasa tu sampai bebila..bertahun.
tp saya x pernah putuskan hubungn cucu ngn keluarga sana.
malah ajar ank selalu hormat dan ziarah mereka.
apapon..sy selalu doakan yg baik2 tuk mereka.

salmon-suki Publish time 9-8-2019 01:09 AM

Ex laki sis bt hal tp sis dendam ngn mak mertua?in da first place ex laki bt ape smpai sis kata jd sakit n gila tuh?knp nak salahkan mertua pulak?{:1_515:}

kalau sbb mertua x campur tgn hal rumahtangga chuolzs,it's better laa drpd in laws y masuk campur n lagi keruhkan keadaan..ke aiolzs salah faham?cinonet sgt citer sis nih..

MenteriWanita Publish time 9-8-2019 02:20 AM

Orang muda kena mengalah dengan orang tua is so yesterday, persis zaman jepun ja, i'm sure you're good person inside out, baru buat salah sikit dah rasa macam salah besar,

Saya bukan yang terbaik untuk nasihat awak tapi dah awak minta pendapat, pada saya, people who wasn't there when you really need their help, is the people who never deserve your attention at all, even when they ask you for a help nak jumpa, 10 minute of your time pun dorang tak layak dapat,

i cut everyone who don't help me at my lowest so i can focus on people who help me at my lowest, nampak macam kejam, tapi tiada yang paling penting dari orang yang bagi kita sokongan dan dorongan disaat kita jatuh tergolek macam nangka busuk,

Pengalaman mengajar saya, tak perlu putuskan silaturrahim, nak jumpa okey tapi ikut masa saya sahaja, nak call setakat tanya khabar no hal, nak mesej pun boleh, nak dikenang, sorry, sekali dah kena, tak nak kena lagi, cukup, enough is enough, no more drama.

Tapi awak nampak lembut hati, jumpa lah barang sekali, kempunan pulak mertua awak tu nanti, semoga dipermudahkan urusan awak {:thumbo

manehnya Publish time 9-8-2019 08:54 AM

klau dah kata mertua baik, knp nk dendam ngan depa pula,

gaduh ngan ex laki sudah le, x yah nambah sakit di hati tuh

prettyuglybabe Publish time 9-8-2019 10:39 AM

kalau yang bermasalah adalah bekas laki, kenapa nak libatkan family dia pulak..
lain la kalau family dia sama hanat macam bekas laki u..
tapi sini u sendiri cakap mertua and family lain baik dengan u..
so pada i, tak perlu la nak bermusuh dengan mereka sekali..
clearly hubungan menantu dengan mertua akan kekal sampai bila-bila..
walaupun pasangan u dah cerai atau mati..
so berlapang dada je la dengan mertua u..
jumpa je la sekali dengar apa dorang nak cakap..
if dorang sambut u baik, then tak salah untuk u pun berbaik..
if dorang sambut u tak baik, then baru la ignore mereka..

sarahmirza Publish time 9-8-2019 10:12 PM

Edited by sarahmirza at 9-8-2019 10:14 PM

Untung la dah cerai pun mertua masih nak contact u.
Kawan I, ex suami tak peduli langsung hal anak, nafkah pun tak bagi, dia call bapak mertua mengadu... Jawapan yang dia dapat, "bukan masalah kami"...

Sedih benar, jangankan nafkah anak/cucu, tanya khabar cucu pun tidak.. Padahal sebelum cerai baik2 aje semuanya.

In your case, dah 2 tahun berlalu pun kan.... So tak payah kot tetiba nak muncul balik dalam hidup mereka....
Entah orang tua tu pun dah lama move on dan lupakan u...
Lain la kalau baru berlaku semalam ke, seminggu sebulan lalu...
Pages: [1]
View full version: Benci keluarga ex (mertua)