kucingjaluroren Publish time 8-8-2019 08:16 PM

Tips nak tambah kawan dan baik dengan org atas macam kawan

Hi korang

Nak minta tips macam mana nak tambah kawan di tempat kerja dan nak baik mesra dgn org atas

Teringin sangat nak bersosial dan ada kawan2 baik terutamanya kat opis. Utk pengetahuan korang, aku baru je masuk keje sini. Dan ada bilik sendiri. So jarang lah berkomunikasi dgn kawan2 satu company.

Tengok kawan2 lain mesra je antara satu sama lain. Dengan bos pon siap bergurau senda. Teringinnya nak ada relationship gitu.

Kadang2 aku rasa aku ni tak reti bersosial dan kurang skill kawan dgn orang. Mungkin orang anggap aku serious kot sedangkan aku bukan gitu.

Bantulah saya

mh17 Publish time 8-8-2019 08:49 PM

1.Lower ur ego,buang malu g je btgur
2.bli something yg bole share mkn rmai2..ajak dorg join...

Buritan Publish time 8-8-2019 09:11 PM

Baiklaa jd pendiam dan do yout work.. ade kwn kat tmpat keje pun tak gunalaa.. baik jd lone ranger

noraidil_06 Publish time 8-8-2019 09:24 PM

Sesekali beli makanan makan ramai2.
Say hi first instead of tunggu hi kt kite.

naz.wani Publish time 8-8-2019 10:26 PM

I rasa better u jadi diri sendiri...and be nice to others..u akan dapat attract org yg sesuai berkawan dgan u

johan-adx Publish time 9-8-2019 08:47 AM

rajin2 tnya kabar..
blanja mkn wpun goreng pisang je..
dan kalau ada pekerja bawahan..cuba terapkan suasana 'kekeluargaan' ditmp keje bsama org2 bawah

yuki812 Publish time 9-8-2019 09:37 AM

muka jgn ketat sgt. senyum..
tanya berbasi2 gitu pon ok.
bila berckp..jgn lah skima sgt ayat tu.
ada sense of humor..gelak2..

rospinki Publish time 9-8-2019 09:49 AM

tkyah buat apa2
buat keje ko saja
happy and senyum selalu
friendly but not too overly frenly
mcm ko ckp hi tanya satu dua pstu go back to ur room
later nk balik say bye..take care.

takyah acah2 baik
smua org tu pun pelakun tambahan di atas pentas dunia saja
termasuk kau.

:bye:

adila39 Publish time 9-8-2019 11:27 AM

Be urself je.
Pagi masuk kerja, say good morning and smile.. tu cara nak be friendly without trying hard. Obviously u kena set ur personality early stage so depa wont take advantage in future

Trust me, no need to close nor to far. Just moderate sahaja

How nak have a good relationship w boss.. mind ur own business but when work vise make sure u tip top. Always a step further.. baru boss impressed

I ni sejak sekolah and kerja.. xpenah ada geng geng... i join mana i rasa ok.. and selesaand like today makcik A esok makcik B.. and C D. Senang so semua suka. Yg penting jaga adab.. and respect semua.. even a cleaner

kucingjaluroren Publish time 16-8-2019 11:16 AM

mh17 replied at 8-8-2019 08:49 PM
1.Lower ur ego,buang malu g je btgur
2.bli something yg bole share mkn rmai2..ajak dorg join...

tak pernah tak tegur kalau jumpa depan2

ReginaGeorge Publish time 17-8-2019 04:51 PM

Takya la nak rapat sangat dek. Buat baik cukup, buat amal sikit2 cukup. Kumpul ramai2 buat dosa. Mengumpat mengutuk. Tak salah bersosial once a while tp jangan rapat sangat dek. Keja tu tmpt cari rezeki. Nak cari kawan.. Cari kawan luar opis. Hari ni gelak sesama, sok dia jerat kau. Kau pulak jadi mangsa buli. Ingat ni pesan akak..
Pages: [1]
View full version: Tips nak tambah kawan dan baik dengan org atas macam kawan