Kaykaychan Publish time 4-8-2019 12:03 PM

Apa Perlu Buat Selepas Putus Cinta?

Kisah 1: “Saya pernah dapatkan nombor telefon baru untuk hantar mesej kepadanya. Saja nak lihat jika dia sudi layan atau tidak. Tapi bila dia layan mesra, saya pula yang sakit hati!” – Myra, 24 tahun.
Kisah 2: “Selepas putus hubungan, bekas teman lelaki ganggu saya selama sebulan dengan menggunakan nombor lain. Saya pasti dia dalangnya, tapi bila ditanya mati-matian dia tak mengaku. Tapi lama kelamaan dia sendiri yang terkantoi.” – Intan, 22 tahun.
Kisah 3: “Layan lagu jiwang berulang kali sambil menangis. Berpuluh kali ulang lagu sama, bila diingatkan kembali memang kelakar!” – Ikin, 27 tahun.
Kisah 4: “Perkara paling bodoh? Saya kelar tangan hingga berdarah, kemudian ambil gambar dan send kepadanya. Sampai sekarang ada parutnya.” – Felicia, 25 tahun.
Kisah 5: “Bila dapat tahu dia dah ada teman wanita baru, saya buka akaun Facebook lain semata-mata nak lihat sendiri siapa gadis itu. Tapi lama kelamaan saya yang frust menonggeng sebab tengok gambar bahagia mereka termasuk ayat manja mereka berdua. Alahai…” – Wanny, 21 tahun.
Kisah 6: “Selepas putus, saya sedih selama 1.5 tahun sampai saya jumpa fling baru dari SweetRing app, tapi just fling. Now, I am back to the dating game! JustDating, Tantan, SweetRing, Tinder, CoffeeMeetsBagel I got it all.” – Rachel, 31 tahun.
PENGAJARAN: Walaupun sakit itu amat mendalam dan kamu fikir seolah tidak mungkin untuk kamu move on daripadanya, Kak minta kamu berikan diri sendiri masa untuk pulihkan kembali hati yang terluka itu. Jangan terburu-buru dan jangan sesekali hanyut dibuai perasaan sedih itu. Ini kerana ia boleh take over kesedaran mental kamu dan buatkan kamu cenderung untuk lakukan perkara-perkara tidak sepatutnya.

Lengkong Publish time 4-8-2019 12:43 PM

Tak perlu sakitkan diri sendiri. Usaha cari yang lain.

NovemberRainz Publish time 4-8-2019 02:25 PM

Awal2 mmg layan sedih, kecewa tp bila pikir balik...smpai bila nk merempan mcm ni? :mad: {:orzo X salah bersedih, tp biarlah berpada pada...amik la masa utk sayang diri sendiri dulu sblum sayang org lain bagai nk ninggal {:singo

antidote Publish time 4-8-2019 03:13 PM

I baru putus cinta smlm... selepas 8 tahun bercinta... i pura2 okay depan ex dan bgtau takpelah takde jodoh tp bila solat je nangis sedih sbb tak sangka dia boleh berubah hati... sedih nya

Bantalkuning Publish time 4-8-2019 03:34 PM

lepas putus je tahun lepas i terus block apa apa berkenaan ex i.. then i bgthu kawan i apa apa pasal ex i jgn cerita dkt i sbb i tak nak ambil tahu.. radio pun mmg i avoid kalau ada lagu sedih.. sedih mmg sedih.. hari hari nangis.. ambil masa 3 bulan juga nk move on.. now alhamdulillah dh okay :D

cahaya_almas Publish time 4-8-2019 04:06 PM

Buat2 bz..kalau boleh elakkan dok sorang2...sbb dok sorang menyebab kan kita byk fikir...pas solat doa agar kita kuat tuk lupakan dia n jgn lula doa spya cpt dpt pengganti n cepat bertemu jodoh...sedih mmg sedih tuk semiggu dua tu...tp cubalah tuk move on....awas jgn sktkan diri sendiri nanti anda yg menyesal ..

lilbub Publish time 4-8-2019 04:14 PM

The key word is move on. Blok segala social media & no telefon ex. Tak payah amik tahu langsung. Cuba cari benda lain yang boleh occupy kita dari asyik teringat kat ex tu. Contoh cari hobi baru ke takpun kenal dengan orang yang baru ke :)

misc Publish time 4-8-2019 04:48 PM

layan lagu sedih kejap. pastu move on. tu pentingnya ada spare tyre.

Buritan Publish time 4-8-2019 04:53 PM

Jadi playgirl csm aku.. brp byk hati jntn aku patah patahkan sblm aku kawin dgn somi aku skrg.. yg aku tackle semua hodoh hodoh sbb mmg aku nak buat stok utk peralatkan aje..

Buritan Publish time 4-8-2019 04:57 PM

Satu lg syok oo suke aku tengok jntn bodo minat kat aku.. ade satu mat tuu aku kesian gak.. tp apekan daya hatiku tak minat dgn hang.. aku cume nak main main jah.. masa dating aku pastikan tak mkn dgn minum.. aku takut kena rogol.. satu lg dating kat tmpat org ramai takkan dia nak rogol aku kat tmpat org ramai kan.. lps aku dpt sakitkan hati lelaki baru aku puas..

Lengkong Publish time 4-8-2019 05:09 PM

antidote replied at 4-8-2019 03:13 PM
I baru putus cinta smlm... selepas 8 tahun bercinta... i pura2 okay depan ex dan bgtau takpelah takd ...

Biarlah dia pergi..saya doakan awak cepat bertemu jodoh dengan orang yang lebih baik segala2nya dari dia.Lupakan dia, supaya bayangan dia tidak jadi penghalang untuk awak bertemu orang lain.

dubuk Publish time 4-8-2019 05:10 PM

termenung                                    

fealefea Publish time 4-8-2019 06:09 PM

Kena ingat, jika da tertulis jodoh tu utk kita, is mudah. Kalau x ade je yg menghalang. Kalau orh ds x suke, terjun bgnan pon si dia buat x tau. Ikhlas dan lepaskan. Masa je bole srmbuhkan hati terluka. Jumpe dan berckp dgn org lain
.

amerald Publish time 4-8-2019 07:05 PM

Stop contact
Jangan ambik tahu hal ex lagi
Cari bf baru
Happy kan diri dengan kawan2 adik beradik
Luahkn segala masalah kepada sesiapa yg boleh percaya.
Jangan siksa diri okay!{:1_152:}

mbhcsf Publish time 4-8-2019 07:20 PM

ler banyakkan godiva, baskin and robbins, haagen dasz semua tu , haih ada yg dah boleh makan yg halal why wait , makanlah ....hehehehe

tapi itu mengisi physical perut

cinta itu elemen emosi qalbso isikan ubat dengan elemen qalb jugak...apa dia , memasing tahu rasanya

tapi,tak salah kan makan ?

heeeeeeeee

apa nak buatnext quran move on ...
dan ....ikut suke la kot ...

tapi...Allah yg menguasai hati memegang hati ... dan He works mysteriouslysowhy worry
kita enjoyyyy focus things ahead

yuki812 Publish time 4-8-2019 08:11 PM

time ni lah amik kesempatan kuruskan bdn. sbb mmg tak lalu nk mkn..dok pulun nangis je..
cari sparetyre cecepat. layan je mana2 jantan. isi masa lapang..tp jgn lebih2 lah sampai mood ok. apapon..jgn lupa allah.

awanysss Publish time 5-8-2019 09:21 AM

termenung....

salmon-suki Publish time 5-8-2019 09:45 AM

antidote replied at 4-8-2019 03:13 PM
I baru putus cinta smlm... selepas 8 tahun bercinta... i pura2 okay depan ex dan bgtau takpelah takd ...

Sabarlah sis..8thn tu quite lama jgk..maybe ada y lagi baik utk yuu sis..stay classy n move on..

salmon-suki Publish time 5-8-2019 09:51 AM

Setakat ni baru 1kali je putus n aiolzs y mtk break sbb that guy ada menipu aiolzs..and tipikal lelaki y nak sentuh2 aiolzs..aiolzs tak suka giler cmtu..

So tak smpai pn 1year aiolzs mtk break,lagi satu sbb pjj,and takde effort lgsg nak contact aiolzs..alasannya,bz..dehell sgt bz mcm ler xde ws etc..

Ape aiolzs buat after da break up,aiolzs teruskn hidup aiolzs,main game cam biasa,mkn cm biasa..maybe sbb hati dah mati kt ex,so xde kesan sgt ler..heheheeh

isseliparjepun Publish time 5-8-2019 10:59 AM

Girls, be strong. Anggap aje la putus cinta tu sebab God nak temukan kita dengan someone better. Part and parcel of life. Cry if u must. But don't ever hurt yourself. Block him. In whatever reason stop contacting him until you yourself good. Go for a vacation. Buy something you always wanted and keep yourself positive. I always wish in a time like this i have friends to help me giving motivation. It really helps.
Pages: [1] 2
View full version: Apa Perlu Buat Selepas Putus Cinta?