sphinx Publish time 27-7-2019 10:21 AM

Tukar Nama Dalam Loan Kereta

Assalamualaikum dan Salam Sejahtera semua,

saya skrg ada kereta Proton Saga SV tahun 2014, loan selama 9 tahun tapi loan nie bawah nama adik saya. saya bercadang nk tukar loan tue, nak letak bawah nama saya sendiri since memang saya yang bayar bulan2, supaya senang nak monitor and nak tau brapa baki hutang etc so kalau nak tukar loan nie means saya kena 'beli' kereta nie dari adik saya ke? or ada proses yang lain? then kalau nak beli nie, macam mana eyh proses nya, boleh pi bank terus ke or kena go through agen ke mane2?

minta tolong sat sapa2 yang ada pengalaman pasal nie :)

CiliPadiSedap Publish time 27-7-2019 12:39 PM

haah kena beli, tiada term sambung bayar atau apa.

zuri154 Publish time 27-7-2019 01:05 PM

pegi la mana2 bank yg offer loan utk use car. tp biasanya rate mahal dari loan new car.

cahaya_almas Publish time 27-7-2019 01:21 PM

Mahal lah pulak kan kalau beli...lg murah smbg bayar...

sphinx Publish time 28-7-2019 07:59 PM

sebenarnya bukan nak sambung bayar pun, sebab memang saya yang bayar tiap2 bulan sejak beli lagi, cuma dulu time nk beli pakai nama adik untuk buat loan sebab masa tue belum dapat keja so takut nak buat loan tue sangkut. adik saya takde bayar sesen pun utk kereta nie. sekarang nie dah masuk tahun ke 5 so plan nak tukar nama atas loan tue kepada nama saya sendiri je, cuma tak tau camne proses nya. nampaknya kena buat macam proses jual beli juga larh kan :o

zulka Publish time 29-7-2019 09:04 AM

maksudnya nak tukar nama peminjam dlm bank? jawapnya tak boleh...
cuma 1 cara, awak kena buat personal loan pastu kena fully settle loan sedia ada yg guna nama adik tu....
lepas settle loan atas nama adik tu, kereta dah takde hutang lagi...kira dah fully paid, lepas tu baru boleh tukar nama pemilik kereta kat JPJ....itu je cara yg ada..

Kalau kata nak beli kereta tu dari adik lagi rumit, nak kena melalui usedcar, pastu kena ikut market price, nak bayar usedcar punya fees lagi...susah

sphinx Publish time 29-7-2019 01:15 PM

zulka replied at 29-7-2019 09:04 AM
maksudnya nak tukar nama peminjam dlm bank? jawapnya tak boleh...
cuma 1 cara, awak kena buat perso ...

haah betul, nak tukar nama peminjam dlm bank,
nampaknya cara paling ideal is buat personal loan and paid off loan kereta tue lar kan, nak go thru used car tue cam leceh je prosesnya..
anyway, thank you for the suggestion :loveliness:

zulka Publish time 29-7-2019 04:08 PM

sphinx replied at 29-7-2019 01:15 PM
haah betul, nak tukar nama peminjam dlm bank,
nampaknya cara paling ideal is buat personal loan a ...

{:1_551:} hanya itu cara yg terbaik
Pages: [1]
View full version: Tukar Nama Dalam Loan Kereta