fahdramli Publish time 13-7-2019 08:17 AM

Novel yang berbekas di hati anda

Nivel yang membawa kesan mendalam untuk saya ialah novel Badai Semalam. Selalu berharap ada orang adaptasikan novel ni ke drama. Saya baca novel ni masa tahun 3.

Boomibulat Publish time 13-7-2019 08:26 AM

Malam pertama dialam kubur... :sweat3::sweat3:

amatur Publish time 13-7-2019 08:35 AM

Seluang menodak baung shanon ahmad..

epis Publish time 13-7-2019 09:12 AM

Dah terlalu byk baca novel sampai lupa dah yg mne berbekas.. mcm saya klu baca mmg akan fokus dan menjiwai, tu kdg2 terbawak in real life.. then bila bca novel lain mcm tu juga dok feeling jadi xtau dah yg mne berbekas haha..

Hah, yg sy igt masa sekolah rendah, baca novel kanak2 pasal budak ni jmpa kucing tepi jalan lepas tu bela, namakan Nora.. then last kucing Nora tu mati sebab masuk dlm lubang, saya menangis gila2 masa tu.. mak ayah terkejut dah kenapa tiba2 menangis hahaha...

seribulan Publish time 13-7-2019 09:35 AM

Konserto Terakhir :(

jas7512 Publish time 13-7-2019 09:55 AM

Semuanya novel lama walaupun x tebal mcm novel skrg tapi ada isi...suka baca buku seroja masih di kolam...pasal ana yg nak ambil balik peperiksaan hsc waktu itu dan minta sepupunya ridhwan utk mengajar...masih kecil baca buku tu...x perasan ada subtle cinta antara ana dan ridhwan..bila dah besar baca balik buku tu baru peraaan.....dan buku merpati putih terbang lagi...buku2 khadijah hashim yg dihasilkan seblm 80an agak dekat di hati berbanding selepas era 80an....satu lagi buku yg disukai...mereka yang tertewas jilid 1 dan 2...berfikir kenapalah syarikat penerbitan tak mahu terbitkan cerita2 mcm ni yg lg jelas mesej pada masyarakat dan bukan sekadar cinta semata2

Ipo Publish time 13-7-2019 10:04 AM

Edited by Ipo at 13-7-2019 10:09 AM

samalah dengan saya
Badai Semalam adalah novel pertama yang saya baca masa form 5 dulu

Novel ni dah diadaptasikan ya.
Lakonan Marlisa Musa sebagai Mazni
dan Hilal Azman sebagai Zaki

fahdramli Publish time 13-7-2019 10:16 AM

Ipo replied at 13-7-2019 10:04 AM
samalah dengan saya
Badai Semalam adalah novel pertama yang saya baca masa form 5 dulu

Yaa betul, masa tu mungkin saya kt asrama

tokchik Publish time 13-7-2019 10:31 AM

Buku teks sastera utk pljr tktn 4/5

RumiMenari Publish time 13-7-2019 10:37 AM

Edited by RumiMenari at 13-7-2019 10:39 AM

P/s I Love You by cecelia ahern

Dah dibuat filem pun tp i xnangis bl tgk..novelnye i nangis part surat2 late husband dia..

Lengkong Publish time 13-7-2019 10:40 AM

Dah baca juga novel Badai Semalam dan dah tengok drama ni di tv.
Novel lain yang ingat ialah Mira Edora. Mira dan emaknya sama2 jatuh cinta pada Cikgu Nordin.
Novel Seorang Tua di Kaki Gunung juga menarik berlatarbelakangkan di kaki Gunung Bongsu. Konflik antara golongan tua dan muda

Felycya Publish time 13-7-2019 10:59 AM

Novel PULANG karya Abdul Rahim Awang.

kuihbakar Publish time 13-7-2019 11:02 AM

Semua novel2 by Ahadiat Akashah. Dulu2 memang layan abis novel dia.

icha80 Publish time 13-7-2019 11:04 AM

Cerita ni watak utama nama Mazni kan..
Novel kakak punya.. tak ingat masa sekolah rendah atau menengah baca.
Duduk di JB masa tu.. novel tu pun banyak cerita pasal JB, pantai Lido dll.. kalau tak silap

prettyuglybabe Publish time 13-7-2019 11:10 AM

korban kasih.. ke kisah kasih tajuknya..
penulis fatimah saidin..
pasal kekeluargaan..
masalahnya i pindah ritu, semua buku campak masuk stor paling dalam..
tak kuasa nak gi korek semula..
now nak membaca dah tak boleh..
takkan nak beli baru kot ;P;P

izwan_izi Publish time 13-7-2019 11:11 AM

1.Hujan Pagi oleh A.Samad Said..
Novel yg heavy...pslorg yg menghidapi split personality...skizophernia..lebih kurang mcmtu laa..ingat2 lupa plak..

2.Mona Gersang..nama penulis tak ingat..bayangkn lepas je habis pantang ms sunat..ternampak buku ni...ambil dn baca...ngiluuu woo bekas jahit...

:L:L:L:L:L

juliesha Publish time 13-7-2019 11:29 AM

Jibam...

Tu je satu satu novel yg ingat jalan cerita sampai skrg, and first ever novel yg i baca masa budak2 dulu.

nolya Publish time 13-7-2019 11:59 AM

Saya banyak baca novel2 lama Indonesia hasil nukilan penulis2 terkenal spt HAMKA,Marah Rusli,Nur Sutan Iskandar, Mega T, Pramoedya Ananta Toer: antara judul2nya:Tenggelamnya Kapal VanderWyck, Di Bawah Lindungan Kaabah, Merantau Ke Deli,Salah Asuhan, Tersalah Pilih,Siti Nurbaya, Bumi Manusia dn banyak lagi (tak ingat).Masa Sekolah dulu baca novel Desa Pingitan (Ibrahim Omar:buku sastera From 5) dnThe Root.
Lepas sekolah, dah kerja(berkelana),terpinggir segala novel.Skr cuba nak baca buku tafsiran AQ pun tak khatam2.   Pas tu banyak masa ngadap tenet. Semakin berabuk le novel2di rak.Ngaji pun mll tablet je.

MoonRise Publish time 13-7-2019 12:06 PM

Contengan Jalanan by Hlovate

"The man who decided to change on the 12th hour dies on the 11th".
Nak berubah tu kena sekarang. Tak siapa tahu bila masa kita akan habis.

Sangat terkesan. Sis angkut novel tu walau pindah rumah. Novel lama banyak tinggal kat kampung, cuma yang satu ni ja bawa.

August Publish time 13-7-2019 12:29 PM

Suka novel dulu macam Khadijah Hashim, Samsiah Mohd Nor, Abu Talib Hasan, tak ingat yang lain
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9
View full version: Novel yang berbekas di hati anda