myjieja Publish time 7-4-2019 06:21 PM

Proton IRIZ oh IRIZ

Edited by myjieja at 7-4-2019 06:48 PM

Assalam ...
Aku nak citer pasal kete iriz aku breakdown .major breakdown...asalnya kete tak boleh nak start..Maka bermula masalah kereta ni..sampai ler sekarang masih kat workshop proton lagi.Setelah janji demi janji kata kereta aku boleh ambil..dah buat final test..sampai laa..dah hampir sebulan kereta aku masih ada kat sana lagi.
Kerosakan yang tidakdiketahui punca..kereta masih under warranty.Total repair hampir 12k setakat yang aku tau..setakat minggu lepas...
Yang aku tau semua elektronik part out..ecu/tcudan segala part elektronik laa..rosak semua...
Jadinya kesimpulannya aku dah kecewa gila laa..ngan kete tuhh dan proton..so bila aku report /email kat customer care langsung tak dijawabnya.
So aku dah bengang gila ni..kalau sesape yang ada cadangan nak beli kete iriz baik pikir dulu laa....nak tunggu spare part sampai berminggu2...kereta proton tu buatan jepun ke malaysia..aku pun tak tau la..sampai susah sangat nak dapat spare part..dah la aku hantar kat workshop yg kata ramai teknikal dan pakar..tapi sampai skrg kereta tak siap2 lagi..sorry aku meluahkan perasaan aku yg tengah kebengangan ini.Dahla aku menanggung segala kesusahan,kesulitan dan kerugian aku sepanjang takde kereta ni.
So persoalan kat sini apa perlu aku buat?aku dah stress/depress ni bila pikir pasal kete ni..

h0lysh1t Publish time 7-4-2019 07:03 PM

kereta tenggelam banjir ke?

sitisenyum Publish time 7-4-2019 07:13 PM

Boleh tahu apa masalah kereta sebenarnya??
Sbb kena tahu juga masalah kereta semasa di tangan onwer n kenapa pihak proton tukar segalanya tp masalah tak settel

Klu spare part biasanya model iriz tak Ada masalah

myjieja Publish time 7-4-2019 07:26 PM

Puncanyakereta tak boleh start je...kena kat depan rumah..

myjieja Publish time 7-4-2019 07:29 PM

h0lysh1t replied at 7-4-2019 07:03 PM
kereta tenggelam banjir ke?

Tidak.Punca sampai skrg belum diketahui

myjieja Publish time 7-4-2019 07:34 PM

Edited by myjieja at 7-4-2019 07:36 PM

sitisenyum replied at 7-4-2019 07:13 PM
Boleh tahu apa masalah kereta sebenarnya??
Sbb kena tahu juga masalah kereta semasa di tangan onwer ...

Sblm ni kereta ni ada.masalah reverse sensor ikut
keadaan cuaca bila panas terik sensor out bila time sejuk sensor akan jadi normal.

sitisenyum Publish time 7-4-2019 07:37 PM

myjieja replied at 7-4-2019 07:34 PM
Sblm ni kereta ni ada.masalah reverse sensor ikut
keadaan cuaca bila panas terik sensor out bila...

Biasa tukar juga yg baru, andai masalah berulang adalah wiring..... wiring reversed sensor dr depan mmg kena buka.

But why kena repl TCU??

sitisenyum Publish time 7-4-2019 07:38 PM

myjieja replied at 7-4-2019 07:26 PM
Puncanyakereta tak boleh start je...kena kat depan rumah..

Pernah buat jumper ker?atau kena kilat?
Chk by computer mesti ada fault code yg keluar

myjieja Publish time 7-4-2019 07:42 PM

sitisenyum replied at 7-4-2019 07:38 PM
Pernah buat jumper ker?atau kena kilat?
Chk by computer mesti ada fault code yg keluar

Tiada jumper..tiada kilat..tiada banjir...punca setakat ini masih belum diketahui

sitisenyum Publish time 7-4-2019 07:44 PM

myjieja replied at 7-4-2019 07:42 PM
Tiada jumper..tiada kilat..tiada banjir...punca setakat ini masih belum diketahui

Hantar proton svc mana tu?pernah tak suspect gearbox?kereta auto right??

myjieja Publish time 7-4-2019 07:48 PM

sitisenyum replied at 7-4-2019 07:37 PM
Biasa tukar juga yg baru, andai masalah berulang adalah wiring..... wiring reversed sensor dr depa ...

Masa mula dapat kereta dulu masa tengah drive semua ikon Kat panel meter menyala..stop kete mati enjin dan startsemula semua ikon tu hilang..tu la yg ingat poblem mula2 dulu..

myjieja Publish time 7-4-2019 07:50 PM

Edited by myjieja at 7-4-2019 07:54 PM

sitisenyum replied at 7-4-2019 07:44 PM
Hantar proton svc mana tu?pernah tak suspect gearbox?kereta auto right??

Kereta auto..kete masih baru x pernah suspect
pun gearbox rosak..hantar ke service centre yang paling pakar dan cemerlang

sitisenyum Publish time 7-4-2019 07:53 PM

myjieja replied at 7-4-2019 07:48 PM
Masa mula dapat kereta dulu masa tengah drive semua ikon Kat panel meter menyala..stop kete mati e ...

Kuat Rasa suspect gearbox, that's why nak tahu apa fault code yg keluar bila pihak technician chk by computer.....

Sbb kereta2 baru mmg banyak electronic so chk by computer and tgk apa fault code yg keluar....andai boleh erase tak ada masalah jika kekal kena chk manual

myjieja Publish time 7-4-2019 08:34 PM

sitisenyum replied at 7-4-2019 07:53 PM
Kuat Rasa suspect gearbox, that's why nak tahu apa fault code yg keluar bila pihak technician chk...

Tak dimaklumkan pulak gearbox yang rosak..pasal kod komputer apa yang keluar pun tak diberitahu..yg service centre tu bgtau..punca kerosakan kita belum jumpe..semua part2 elektronik rosak..tu yang service centre bgtau..
Kalo gearbox rosak..apa simpton dia sebelum rosak..sbb saya bawak mcm biasa je sebelum ni..

SalenaGomez Publish time 7-4-2019 08:38 PM

So far adik sg pakai manual ok je...auto mmg penah dengar ade problem gear box...so memandang kan adik sg pandai manual , tu ygamik manual je

Sang_bayu Publish time 7-4-2019 08:39 PM

Pernah jadi pada iriz premium iols..tekan butang on tapi kete tak on..ek pun tidak..dah la pepagi buta nak kena rushing hantar anak sekolah bagai...masa tu tolak gear ke depan belakang..turun naik handbrake..dengan doa2 dan selawat..hidup pulak enjin bila tekan suis..lepas tu iols hantar ke COE untuk cek..tak tau la apa benda yang tak kena sbb suami iols yang urus..

SalenaGomez Publish time 7-4-2019 08:39 PM

myjieja replied at 7-4-2019 07:50 PM
Kereta auto..kete masih baru x pernah suspect
pun gearbox rosak..hantar ke service centre yang ...

Boleh claim kat proton kot kerugian lossof usage...memandangkan dah lama kat sc kan? Cuba check terms and conditions

sitisenyum Publish time 7-4-2019 08:41 PM

myjieja replied at 7-4-2019 08:34 PM
Tak dimaklumkan pulak gearbox yang rosak..pasal kod komputer apa yang keluar pun tak diberitahu..y ...

Byk simptom2.....Ada simptom hampir sama gearbox tp bila chk computer just replace sensor je...ada simptom sensor tp bila chk2 rupanya wiring problem..

S/time customer bwk kereta berkali2 tak Ada masalah tp bila Ada 1 simptom terus kena tukar gearbox....tp bila u kata when driving all simbol at meter comeout n car sundenly dies off something simptom gearbox....

sitisenyum Publish time 7-4-2019 09:03 PM

Sang_bayu replied at 7-4-2019 08:39 PM
Pernah jadi pada iriz premium iols..tekan butang on tapi kete tak on..ek pun tidak..dah la pepagi bu ...

Maybe push start button problem...

sitisenyum Publish time 7-4-2019 09:05 PM

SalenaGomez replied at 7-4-2019 08:39 PM
Boleh claim kat proton kot kerugian lossof usage...memandangkan dah lama kat sc kan? Cuba check te ...

Rasanya boleh dlm insurance pun Ada setengah2 insurance ada cover cuma kena bincang dgn pihak pengurusan Dan buat Surat rasanya...
Pages: [1] 2 3 4
View full version: Proton IRIZ oh IRIZ