mizziaz Publish time 8-4-2019 10:42 PM

NAT_11 replied at 8-4-2019 10:22 PM
Strawberry cecah budu......hahaha

Kat CI suggest meatball cicah budu...
Fusion gituh. Boleh la letak dalam menu ikea cawangan Klate.

nikelin Publish time 9-4-2019 05:19 AM

Edited by nikelin at 9-4-2019 05:26 AM

Saya hanya menggunakan akaun ni utk beri pendapat sikit. Saya bukanlah akaun holder sebenar. Tapi sbb tak cukup kredit utk baca benang ni so terpaksa meminjam akaun orang.

Ni pendapat saya (I who shall not be named):

Saya tahu dlm forum cari ni banyak royalty menjenguk. Even Sultan2 pun saya dgr desus2 diorang baca forum ni. In fact, dari segi penulisan dan maklumat yg ditulis, memang tidak dinafikan ada sesetengah org2 yg tulis di sini merupakan org2 dlm Istana. Contohnya sstgh info yg ditulis tu merupakan info yg hanya org2 terdekat sahaja yg tahu. Saya tak mahu menuding jari. Biasanya tak nampak sgt org2 Istana ni kritik Raja2. Cuma di-leak info2 sikit2. Biasalatu. Nak rakyat tahu sikit2 kan. Saya tak mengkritik org2 Istana ni, walaupun saya ada syaki, secara spesifik, siapa org2 tersebut. Yg bnyk membawang secara negatif, melalui pemerhatian saya, bukanlah org Istana.

Anyway, apa yg ditulis sini saya banyak nak reply. Tp saya tangguh. Lepas tu tangguh. Lpas tu tangguh.

Dari org menuduh AbeYeh tu kuat berbelanja duit rakyat (pendedahan belanjawan mengarut si Kadir Jasin), sampaikan puak bawang ni menuduh choice bini2 raja kelantan ni "stok es****." Puak2 bawang yg jenis gemar menambah dosa hari demi hari ni juga skrg mengatakan raja2 kelantan ni hodoh, takde paras rupa, tak berpelajaran alah mana, "yg baik hanya utk yg baik" -> ayat ni skaligus nak imply anak2 raja kelate ni tak baik. Bawang2 juga kata Raja Kelate ni tak berduit, kononnya kalau anak perempuan bangsawan yg educated dibuat pilihan hati Raja kelate, kemungkinan anak perempuan bangsawan tu tak pandang pun. Sbb bukannya kaya pun raja kelate.

Semua yg tulis ni membuat saya terfikir. Kenapa terlalu benci @ dengki @ jelek kepada Raja2 Klate?

1) Spending AbeYeh

Mengikut belanjawan tersebut, kalaupun sahih, saya hanya mengira A1, A2, A3, B1, B2, C1, C2, C3, D4, D5, G1 sebagai personal expenses yg DIPILIH AbeYeh sendiri semasa menjadi Agong. Yg lain semuanya kos yang akan di-incur regardless of who sits on the throne. Contohnya, "Aides/bodyguards training/equipment," "Agong's ceremonial dress/costumes," "Gifts, souveniers given by Agong," "Overseas visits" yg dimasukkan bawah "Official", dantidak lupa, the biggest contributor to the RM257Juta figure, "Istana Negara Operations" iaitu berjumlah RM151Juta.

Kalau kira2 balik, PERSONAL expenses AbeYeh semasa jadi YDPA sebenarnya RM37.1Juta (A1-3, B1-2, C1-3, D4-5, and G1) utk 17 bulan baginda bertakhta. Again, belanjawan tu dari 16 Dec 2016 hingga 30 April 2018, tapi penulis belanjawan tu mempunyai niat yg buruk dgn memasukkan kos operasi Istana Negara utk keseluruhan tahun 2018. Niatnya utk INFLATE the figures to make AbeYeh look bad.Padahal kos operasi Istana Negara sepatutnya tidak dijadikan isu pun sbb kalau Istana itu kosong skalipun memang kos masih lagi di-incur. Sampaikan souvenir majlis rasmi istana negara pun dikira sbgai "Kos biaya Agong"... Sungguh jahat makhluk2 tersebut dgn Agenda mereka utk menjatuhkan AbeYeh yg tak ngam dgn Tun M. Macamlah AbeYeh sendiri yg suruh beli souvenir2 tersebut. Dia x tahu menahu pun lah apa gift yg diberikan kpd org yg hadir majlis!

2) Choice bini

Saya tak mahu kata apa. Cuma bagi saya, elok lagi di sisi ALLAH jika hubungan romantik hambaNya adalah HALAL. Lagipun itu merupakan salah satu syariat Nabi Muhammad SAW. Org kritik sbb tak puas hati Raja tak kahwin melayu. Ber-macam2 justifikasi diberikan utk membezakan status Raja dari selatan yg mempunyai darah Inggeris, dgn Raja Kelate. Saya tak kutuk Raja dari Selatan tu. Saya cuma nampak dlm forum ni org cuba bg alasan mcm2 mengapa negeri Selatan dan negeri Kelantan berbeza.

Mula2, manusia2 ni kata "Well tak salah kahwin mat saleh tp pilih la baka baik"... Kononnya Oks ni terlalu seksi dan mempunyai gambar2 tak senonoh. Sekarang TMK kahwin Sofiah ni diorang kata "Well.. ragu2 lah background perempuan ni"... Sbb takde info cukup mengenai latar blkg Sofiah.

Persoalannya, kalau didapati Sofiah ni mengaji di one of the Oxbridges, kalian akan puas hati ke? Ke akan terus mengkritik? Jika dua2 bini ni tak berapa "semenggah" skalipun, siapa lah kita utk judge isi hati diorang? Mana lah tahu tak lama lagi mereka dibimbing utk menjadi wanita muslimah yg baik? Puak2 bawang negatif ni sempurna sgt agama?

3) Raja2 Kelantan hodoh

Kalau rajin sikit google2, anak SI ni semuanya hensem semasa umur baya 20 dan 30-an. Hidung kecik mancung, kulit putih melepak (lebih dari mat saleh), dsb. Cuma bila dah tua sikit ni rambut gugur dan dr segi pemakanan mungkin diorang tak berapa nak jaga. Tidaklah terlalu merapu utk saya kata AbeYeh sewaktu baya 15-30 dulu merupakan anak Raja paling handsome dlm Malaysia, (sama jugak TMJ awal 20-an). Tp mungkin utk pembawang negatif yg terlalu BENCI AbeYeh ni dia akan kata AbeYeh mmg dari keturunan hodoh dan hina.

4) Raja2 Kelantan tak berduit

Mungkin pembawang2 ni mempunyai akses akaun bank AbeYeh dan TMK. So diorang lebih tahu kaya atau miskin si Raja. Saya nak kata; tak semestinya negeri yg known sbgai "termiskin" mempunyai Raja yg paling miskin antara 9 org Raja melayu... If you know, you know.

------------

Itu saja dari saya. Tak kira la korang nak kata saya ni kaki ampu ke apa. Saya bukanlah si akaun holder ni, so takde guna utk saya ampu under the guise of someone else's name. Takde dpt apa pun.

Cuma saya terkilan dgn the general sentiment dlm forum Cari ni khususnya benda2 negatif yg disebutkan dlm benang ni. Seolah-olah hina sgt AbeYeh and TMK ni di khalayak ramai.

NAT_11 Publish time 9-4-2019 11:49 AM

nikelin replied at 9-4-2019 05:19 AM
Saya hanya menggunakan akaun ni utk beri pendapat sikit. Saya bukanlah akaun holder sebenar. Tapi sb ...

Awak salah tempat. Benang ni Serambi Copenhagen bukan Serambi Moscow. Gosip cuma utk serambi Swedan. Heheh

ihtisyam1 Publish time 9-4-2019 01:22 PM

Forum ni tempat bersuka ria je..... jangan strict sangat.... saya tak pernah pergi sweeden so melalui thread ni la saya kenal orang sweeden.... ;P

sharlenetexas Publish time 9-4-2019 01:25 PM

Saya hanya menggunakan akaun ni utk beri pendapat sikit. Saya bukanlah akaun holder sebenar. Tapi sb ...

Rakyat terkilan sebab sebelum ni duk war warkan ZUHUD alim warok tapi realitinya tengoklah macamana. Tak serupa bikin.

DianaSaksen Publish time 9-4-2019 04:32 PM

mizziaz replied at 7-4-2019 10:43 AM
Yes. Ramai melayu yg elok rupa paras. Contohnya Almarhum Sultan Azlan Shah and Raja Zarith Sofia....

Raja zarith sofia cun giler masa muda kalah ku inah..

Nurza Publish time 9-4-2019 06:17 PM

DianaSaksen replied at 9-4-2019 04:32 PM

Raja Zarith muka Melayu klasik kan.. Ku Inah ni ada sikit2 muka kokesen ikut nendanya..

mizziaz Publish time 9-4-2019 06:31 PM

sharlenetexas replied at 9-4-2019 01:25 PM
Rakyat terkilan sebab sebelum ni duk war warkan ZUHUD alim warok tapi realitinya tengoklah macaman ...

Kann..Part zuhud tu paling tersasar dari realiti. Kalau beza sikit2, rakyat boleh je bersikap "understanding". Bertahun rakyat beri support, pujian, sangka baik & tepis gossip2. But now, rasa terkilan & disillusioned.

mizziaz Publish time 9-4-2019 06:34 PM

DianaSaksen replied at 9-4-2019 04:32 PM

Raja Zarith zaman muda so beautiful kan. Pada pandangan I la...her niece, Raja Sarina has more features/iras Raja Zarith.

pearlady Publish time 9-4-2019 09:41 PM

mizziaz replied at 9-4-2019 10:34 AM
Raja Zarith zaman muda so beautiful kan. Pada pandangan I la...her niece, Raja Sarina has more fea ...

Raja Sarina lawa...muka melayu asli...kalau gong taste melayu nak yg muda, anak Dara, sekufu beedarah raja..sesuai sgt ngan Ku Sarina..tp tuh laa taste gong terbukti perempuan slut..manusia pilih jodoh sebagaimana dirinya

Nurza Publish time 9-4-2019 09:54 PM

pearlady replied at 9-4-2019 09:41 PM
Raja Sarina lawa...muka melayu asli...kalau gong taste melayu nak yg muda, anak Dara, sekufu beeda ...

Raja Sarina ni elok dgn Tunku Ali tu ja.. Nmpk sebaya even Tunku Ali da 40-an..Sygnya,taste bukan anak dara.. Maybe diri sndri pun bukan 'teruna' lgi kot.. :o:D

mizziaz Publish time 9-4-2019 09:59 PM

pearlady replied at 9-4-2019 09:41 PM
Raja Sarina lawa...muka melayu asli...kalau gong taste melayu nak yg muda, anak Dara, sekufu beeda ...

Tu diaaaa savagenya statement.:sweat3:
Kena bertepuk dua belah tangan baru menjadi...sudikah mereka berdua towards each other?
Off-topic masuk Serambi Pantai Barat Malaysia kejap...If Tunku Ali & Raja Sarina macam pinang dibelah dua:loveliness: ni personal opinion iols je ye...

mizziaz Publish time 9-4-2019 10:01 PM

Edited by mizziaz at 9-4-2019 10:03 PM

Nurza replied at 9-4-2019 09:54 PM
Raja Sarina ni elok dgn Tunku Ali tu ja.. Nmpk sebaya even Tunku Ali da 40-an..Sygnya,taste bukan...

We have the same thottt...lovely to see both of them kan.
Btw sapa yg u maksudkan taste bkn ank dara?

Nurza Publish time 9-4-2019 10:32 PM

mizziaz replied at 9-4-2019 10:01 PM
We have the same thottt...lovely to see both of them kan.
Btw sapa yg u maksudkan taste bkn an ...

Exgong.. Hehe.. ;P

mizziaz Publish time 9-4-2019 10:35 PM

Nurza replied at 9-4-2019 10:32 PM
Exgong.. Hehe..

Owh...Noted.
Terkezut iols...ingatkan u mean Tunku Ali tadi. Harap2 Tunku Ali ni elok & takde unpleasant surprises...

Nurza Publish time 9-4-2019 10:50 PM

mizziaz replied at 9-4-2019 10:35 PM
Owh...Noted.
Terkezut iols...ingatkan u mean Tunku Ali tadi. Harap2 Tunku Ali ni elok & takde unp ...

Haah.. Buat masa skunk ni, Tunku Ali xde la gosip2 x elok.. Education background pun mmg hebat.. Adinda nya Tunku Zain pun sme.. Hrp2 jodoh nya dgn kerabat jua..

kibodwatriuh Publish time 10-4-2019 11:12 AM

Saya kalungkan setinggi tahniah, sampai pinjam akaun orang ya, nak meluah rasa.:lol:

pearlady Publish time 10-4-2019 12:23 PM

nikelin replied at 8-4-2019 09:19 PM

No 3...bukan hodoh...perkataan tepat..ganti ngan 'b'

watachiwa Publish time 11-4-2019 08:28 AM

mizziaz replied at 9-4-2019 09:59 PM
Tu diaaaa savagenya statement.
Kena bertepuk dua belah tangan baru menjadi...sudikah mere ...

Raja Sarina ni mcm lebih close dgn Tunku Zain kan? adinda Tunku Ali

rifaa Publish time 11-4-2019 10:43 AM

Nurza replied at 8-4-2019 08:27 AM
https://www.google.com/amp/s/www.dreshare.com/sofie-louise-johansson/amp/

basic sangat bio dia..hurmm

Pages: 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22
View full version: Perkahwinan Tengku Mahkota Kelantan, Tengku Muhammad Fa-iz Petra dan Cik Puan So