caramel_cloud9 Publish time 9-3-2019 02:04 PM

Sekolah kebangsaan. Sekolah Rendah Islam Integrasi? Minta pendapat

Hi... Assalamualaikun
Nak minta pendapat ibubapa sini yg berpengalaman. Aku konfius nak hantar anak sekolah mana darjah 1 nanti. Sekolah kebangsaan kah. Sekolah intergasi kah.

Kalau hantar sekolah kebangsaan, apa kriteria yg parent akan tgk sblm decide nak hantar sekolah tu. And, kena hantar sekolah agama jugak kan?
Budak2 tak penat ke kalau ulang alik sek keb dgn sek agama?
Sekolah rendah agama tu yg belajar agama je kah?

Terpikir jugak nak hantar sekolah integrasi. Senang. Sekaligus dgn sekolah agama sampai pukul 4. Tp, jauh lah pulak dr rumah. Konfem jem lah kalau nak menghantar. Lepas tu, habis sekolah rendah integrasi, tak boleh masuk sekolah asrama penuh kan? Ada tak mana2 parent yg berpengalaman?

Aku aim anak aku kalau boleh habis sek rendah, masuk SBP takpun MRSM.

Please, pendapat semua.
Terima kasih ye.

lwyl Publish time 12-3-2019 02:30 AM

Member Cari tolong jawab, please.

potpetpotpet Publish time 12-3-2019 09:53 AM

aku pon berminat nak tahu.
so far aku register je dulu semua sekolah yg open.
dapat tak dapat belakang cerita.

tapi now masuk SBP/MRSM pon dia tengok tangga gaji.
maka sah2 la anak aku x layak even sebenarnya kategori miskin bandar.

jadinya, aku pon berminat nak tahu pengalaman parents lain.
pros and cons.

caramel_cloud9 Publish time 12-3-2019 10:50 AM

Itulah. Takde sape yg sudi respon. Ke member cari semua masih single..

caramel_cloud9 Publish time 12-3-2019 10:52 AM

potpetpotpet replied at 12-3-2019 09:53 AM
aku pon berminat nak tahu.
so far aku register je dulu semua sekolah yg open.
dapat tak dapat bela ...

Aku still tak daftar lg sek anak aku ni. Ada satu sek keb yg dkt dgn rumah aku ni, last year baru ada kes cikgu cabul murid. Tak tau apa kesudahannha.
If u, will u proceed je daftar anak sekolah tu, atau cari sekolah lain?

potpetpotpet Publish time 12-3-2019 11:04 AM

caramel_cloud9 replied at 12-3-2019 10:52 AM
Aku still tak daftar lg sek anak aku ni. Ada satu sek keb yg dkt dgn rumah aku ni, last year baru...

scary nyaaaaa!

kalau aku, aku akan pergi pejabat sekolah tanya sendiri perkembangan kes ni macam mana.
kalau tak meyakinkan, better register sekolah lain.
tapi kalau sekolah kebangsaan macam susah sikit sebab kita kena register sekolah yang radius 3km dari rumah kan?
unless ada valid reason, tu pon bergantung ke kekosongan.

juruterra Publish time 12-3-2019 11:05 AM

anak sulung saya sek keb petang tak hantar sekolah agama sebab masa tu sekolah agama jauh.
Adik2 dia tiga org semua masuk sek kebdan petang ke sek agama. kelamkabut sikit especially masa djh6 sebab sek keb buat kelas tambahan sampai 2:20 utk UPSR, kemudian anak balik sekejap makan tukar baju solat terus ke sek agama. Sek agama pun buat kelas tambahan utk UPSRA, kol 6 baru abis kelas. Dorang got used to it takde komplen penat, cuma logistics kena pikir sebab ramai kawan2 dorang terus ke sek agama dr sek keb naik van sekolah. makan ke tukar baju ke bawak beg sek agama ke pandai2 la nk hidup, saya mintak tolong surirumah yang nk income lebih dkt kejiranan utk urus transport anak2 supaya hidup mereka terurus sikit. Saya suka anak2 ke sek agama ptg2 sebab mereka tak buang masa dirumah dgn gadgets. anak no2 dh masuk SBP. anak no 3 nak UPSR dan UPSRA tahun ni.
Sekolah agama integrasi adalah sekolah swasta so anak tuan puan tak boleh apply masuk SBP, MRSM masih terima. namun zaman skrg mungkin dah tak applicable unless kalua tuan puan B40.

caramel_cloud9 Publish time 12-3-2019 01:03 PM

potpetpotpet replied at 12-3-2019 11:04 AM
scary nyaaaaa!

kalau aku, aku akan pergi pejabat sekolah tanya sendiri perkembangan kes ni maca ...

Owh ye ke... Sek tu je lah yg dlm radius 3km. Da google td, katanya a guru terlibat dah kena transfer.. Dah lah sblm ni dia kena transfer jugak sbb kes yg sama. Aduilah.
So should be takde lah cikgubterbabit dkt sek tu.

caramel_cloud9 Publish time 12-3-2019 01:06 PM

juruterra replied at 12-3-2019 11:05 AM
anak sulung saya sek keb petang tak hantar sekolah agama sebab masa tu sekolah agama jauh.
Adik2 d ...

Owh ye.. Sek integrasi tak boleh masuk sbp. Itulah. Yg paling dkt dgn rumab, ada dlm 30min..tp itu kalau tak jem. Pg2 konfem jem kot dgn org nak pegi keje lg.
So mmg kena hantar 2 sek lah alamatnya. Since u ckp ur kids takde complaint penat, ok lah kot utk budak2 lain. Budak2 tenaga cergasss lagi kan. Org2 tua ni je yg dok risau takot anak penat.

Tp, kalau tgk aktiviti anak dr. Sheikh muzaffar.. Lg la pack. Tp tgk budak2 tu happy je..

juruterra Publish time 12-3-2019 02:56 PM

caramel_cloud9 replied at 12-3-2019 01:06 PM
Owh ye.. Sek integrasi tak boleh masuk sbp. Itulah. Yg paling dkt dgn rumab, ada dlm 30min..tp itu ...

alah bisa tegal biasa sis

aniqanaqi Publish time 12-3-2019 03:02 PM

kalau sekolah rendah agama integrasi (srai) yang under jais tu studentsnya dah boleh apply untuk ke sbp..ni based on briefing last year, masa anak amik ujian kelayakan. tapi kemasukan sangat2 limited

caramel_cloud9 Publish time 12-3-2019 04:57 PM

aniqanaqi replied at 12-3-2019 03:02 PM
kalau sekolah rendah agama integrasi (srai) yang under jais tu studentsnya dah boleh apply untuk ke...

Owh ye ke... Ok. Thanks for info. So, ur kid masuk srai ke?

seri_mawr Publish time 19-3-2019 02:28 PM

baru nak tnya soalan ni jugak....

pening mikir nak buh anak sekolah SRII (Sekolah rendah islam integrasi)or sekolah kebangsaan...

klu wifehouse ok jek anak sekolah kebangsaan...ni sbb nak anak2 nak kena berdikari..so mcm mikir la jugaknya....

seri_mawr Publish time 19-3-2019 03:43 PM

caramel_cloud9 replied at 12-3-2019 04:57 PM
Owh ye ke... Ok. Thanks for info. So, ur kid masuk srai ke?

sy baru pi SRII last friday...saya pi lawat sekolah..dia kata lepas sekolah tu boleh masuk MRSM and SBP...

caramel_cloud9 Publish time 19-3-2019 04:20 PM

seri_mawr replied at 19-3-2019 03:43 PM
sy baru pi SRII last friday...saya pi lawat sekolah..dia kata lepas sekolah tu boleh masuk MRSM an ...

Seriously? SRII mana yg awk pergi? Okey.. Boleh lah try apply nnt. Kalau ada rezeki.. Tp sek keb pun saya register jugak, just in case.

seri_mawr Publish time 20-3-2019 10:14 AM

caramel_cloud9 replied at 19-3-2019 04:20 PM
Seriously? SRII mana yg awk pergi? Okey.. Boleh lah try apply nnt. Kalau ada rezeki.. Tp sek keb p ...

sy pi sekolah rendah islam integrasi pintar el-khawarizmi.. tpi sekolah nya tak la besar benar...bngunan kedai dua tingkat...bape lot entah dia guna....

sma la..sy register jugak sekolah kebangsaan...tapi tu la..masa bawak anak ...dia mcm x berapa nak minat sekolah tu...bawah dia pi sekolah kebangsaan jugak masa serah document...dia lebh suka environment sekolah kebangsaan...

nanti nak kena bawak lagi ke SRII tu nak mintak masuk tgk kelas2 pulak...huhuhuh klu dia bagi......lagi satu tgh servey sekolah islam At-tamimi kat subang jaya....nak pi melawat sekolah ni pulak..huhuhu...

anak nak masuk darjah satu mak2 pening kepala kan...?

caramel_cloud9 Publish time 20-3-2019 05:36 PM

seri_mawr replied at 20-3-2019 10:14 AM
sy pi sekolah rendah islam integrasi pintar el-khawarizmi.. tpi sekolah nya tak la besar benar...b ...

Owh.... Tp saya tak berapa nak berkenan sgt kalau sek dkt shoplot. Igt nak try sek al amin tu.

Betul.. Ank yg nak masuk sek, mak2 yg pening. Ank dgn bapak rilek je....

Kdg terpk jugak.. Overthinking sgt ke.. Pdhal nak dftr sek je pun

seri_mawr Publish time 20-3-2019 05:46 PM

caramel_cloud9 replied at 20-3-2019 05:36 PM
Owh.... Tp saya tak berapa nak berkenan sgt kalau sek dkt shoplot. Igt nak try sek al amin tu.

...

itu lah tu....ni dekat jk dgn rumah...yg SRII pintar tu...

tgk at-tamimi tu...tapi baca2 pasal sekolah dia...sampai pkl 3pm jek..mana pulak nak letak anak sat gi..huhuhu....

monmonku Publish time 21-3-2019 02:52 PM

sri_mawr..you pergi SRII pintar kat saujana Utama tu ke?..klu betul, mcm berminat nk regis anak darjah satu kat situ..xpi ada jugak second thought

seri_mawr Publish time 25-3-2019 10:56 AM

monmonku replied at 21-3-2019 02:52 PM
sri_mawr..you pergi SRII pintar kat saujana Utama tu ke?..klu betul, mcm berminat nk regis anak darj ...

x... SRII Pintar kat puchong...

ni cawangan SRII pintar ke..HQ dia....?

tapi sy mcm serba salah sebenarnya...klu sekolah shops lot ni...
x berapa minat...sedangkan tadika pun sy x letak klu shoplot....huhuh...tapi areaa puchong sekolah integrasi bnyk shop lot...:'(

sy tgh pening sekarang ni sebenarnya....hahahaha....

Pages: [1] 2 3
View full version: Sekolah kebangsaan. Sekolah Rendah Islam Integrasi? Minta pendapat