ladyone Publish time 14-3-2019 01:43 PM

dulu masa belajar memang gigih follow arus fashion..dah start keje,malas sebab work surrounding tak membenarkan ber-fashion sangat.

tajmahal Publish time 14-3-2019 10:18 PM

saya pilih practical. tapi, dressed up ikut situasi. bila pi wedding atau urusan rasmi, saya suka pakai tradisional.pilih satu warna aje. my day wear, kebanyakannya jeans dan tshirt. lagi2 sekarang ni musim panas, memang kerap pakai baju kurung cotton.

shafashuha Publish time 16-3-2019 10:01 AM

lebih kepada praktikal...lawa sgt tapi x selesa pon... x ok jugak...

mahalnya Publish time 16-3-2019 02:58 PM

Ringkas, praktikal n satu or dua color saja:)

shashalala Publish time 17-3-2019 08:15 AM

Kalau utk kerja, saya suka yg kemas, elegan, klasik. Ada yg saya tgk pakai kurung (ni ok) tapi pair pulak dgn tudung sarung yg jelas kedut kemek di awningnya. Bila tgk bawah, sandal/crocs. Ermm saya kurang selesa kalau tgk yg mcm tu. Waktu pejabat tu, pakailah kasut tutup yg sesuai. Ada jugak yg pakai kurung tp segala aksesori dia sarung. Ni pun pening. Mcm pokok krismas huhuhu..

Kalau berjalan2 or kasual, ikutlah selera masing2. Tp biarlah bersederhana, kena pada tempatnya dan masih sejuk mata memandang.

Kita tak tau, kadang2 dgn siapa kita akan jumpa atau mungkin ada apa2 yg memerlukan kita bersedia di luar kebiasaan. Tak salah kalau berfashion/ ikut trend, selagi sesuai dgn keadaannya.

Just my 2 cents. :)

redphone25 Publish time 17-3-2019 09:55 AM

Saya punya style dari dulu sampai anak dah dua ni.. pants & shirt or sport attire je. Kalau ada kenduri/majlis... baju kurung jadi pilihan. Saya jenis yg simple.

Yang penting selesa.

DaisyLuna Publish time 21-3-2019 08:57 PM

Iols ikut keadaan and tempat.

Tempat open air, yang simple simple sudah
Tempat air cond haruslah over sikit haha
Kerja and keluar lain juga ikut keadaan dan kesesuaian.

Which almari iols pun ada jenis jenis pakaian utk tiap pintu haha.
Iols asingkan terus mana yang kurung, kemeja, tees utk keluar, tees utk tidur ;P;P #banyakcekadak #pastucakaptakdabaju hahaha

nynynyny Publish time 2-4-2019 01:23 PM

Tgok kerajinan jugak :lol: Kalau rajin lawa la sikit ootdnye .. Klau hari biase , pegi mall pn pakai tudung sarung je .. Kalau ada event2 penting, barulah berlilit2 shawl :lol::lol: .. Mmg tak reti sangat berfesyen2 ni . Berfesyen pn ikut suka hati je ;P

CikSenahgebu Publish time 2-4-2019 02:40 PM

Mak suka fashion nok.rasa confident

Akak_hazelyn Publish time 2-4-2019 02:52 PM

Pakai yang rasa cantik?
nampak kurus?
;P;P;P

tapi lebih pada praktikal la kot. mudah nak lari kejar anak iols. :'(

Xdenama Publish time 2-4-2019 02:58 PM

Sy pilih praktikal.. Sbb sy seorang yg simple.. Ila prktikal snng nk bawa diri.. Kt mane2pun sesuai utk digayakan.. Luv it...

bluecathaze Publish time 2-4-2019 03:02 PM

saya pilih both. practical bila nak menjalankan tugas2 sebagai mak n housewife. fashion bila keluar jalan2 n hubby ada sebagai penjaga anak :lol:

Campanula Publish time 2-4-2019 03:13 PM

i love fashion more dan mesti praktikal jugak...bersesuai dengan keadaan

ameoww Publish time 2-4-2019 03:21 PM

Both will do,, depends nak kluar ke mna n dgn siapa,, hihi

Kappa8990 Publish time 2-4-2019 08:40 PM

Vote for practical {:1_152:}

Most of the day depends dengan situasi or schedule yg dah set for that day {:1_556:}
Kalau mood malas datang.. Grab jer any outfit.. Janji selesa and x mencolok mate {:1_553:}

{:2congo

hanna_pearl Publish time 2-4-2019 08:42 PM

Saye orangnye biase2 so I more to practical. Kat ofis sekarang da boleh pakai jeans hari2 tapi to be practical, pakai jeans biase je. Idok la Yang koyak2, Kang confirm bos hambat balik tak bagi masuk ofis. Kalau Baju plak - I prefer blouse n sweat shirt. Most importantly, tak payah gosok. Yang penting tidak selekeh. Zaman saye berfashion rasenye mcm da Lepas. Selagi tak dapat nak slim down, rase malas nak berfashion. Pakai je la ape praktikal, sopan Dan selesa.

PasuDurian Publish time 3-4-2019 04:39 PM

Fashion{:thumbo

Indahrupawan Publish time 3-4-2019 04:42 PM

I more to fashion. Kalau nak keluar ke i akan search fashion ape yang sesuai untuk ke sesuatu majlis tu. Contohnye esok nak keluar, malam tu decide sesiap nak dress up macam mane. Takde la kalut kan & takdelah awkward je pegi event tersilal tema dressup ke ape.

Kalau rushing tetibe nak keluar sangat dah saye better choose formal style atau santai style.

sum1hrt Publish time 3-4-2019 05:55 PM

Practical ja sebab mudah
Lain orang lain cara

mbatu Publish time 3-4-2019 09:43 PM

practical...my wife dun want to buy fashion...too high...
Pages: 1 2 [3] 4 5 6
View full version: [SYV 005] Fashion vs Practical