OttoVonBismark Publish time 23-1-2019 02:03 AM

Selalu pikir Diri Lagi Bodoh Dari Orang Laen.

Salam sejahtera.

Aku selalu pikir diri aku ni lebih tak pandai dari orang lain, tak kira betapa banyak aku membaca atau mengkaji sesuatu benda tu, lepas dapat result aku puas hati, rasa aku sorang je yang tau sesuatu perkara ni, kot ada pun tak ramai la kot. tapi lepas beberapa jam, aku mula terpikir pulak, rasanya macam semua orang dah tau benda ni. aku sorang je yang tak tau. lepas tu aku akan rasa down sngt sngt. kenapa banyak sngt benda yang aku tak tau. macam mana nakbuat tu ?

ninja boy Publish time 23-1-2019 02:15 AM

Edited by ninja boy at 23-1-2019 02:17 AM

Muskil, kita semua pelupa atau memadamkan memori. Zaman sekolah studi baca itu ini kemudian exam, tamat sekolah lupa dan padam memori. Tahun demi tahun baca lagi gali lagi pengetahuan kemudian lupa samar2. Repeat sampai tua. Kita semua akan pilih memori yg perlu kekal. Yg tak diperlukan kasi padam sbb kepala tak cukup ram kepala jem hang memproses data, perlu backup memori dlm bentuk ext hardisk atau buku catatan Dan nota

adila39 Publish time 23-1-2019 06:46 AM

hi TT.. janganlah gitu.

Awak bijak. kalau tak bijak awak xkan terpikir semua apa yg awak tulis

Maybe awak tengah celaru sikit. Hidup awak dan arah tuju awak... diri awak yg tentukan. so xpayah banding kan diri dgn org lain.

Jangan look down dgn diri sendiri. Chill ok

bemyself Publish time 23-1-2019 07:50 AM

Jgn ada perasaan rendah diri pada diri sndirik....cuba pikirkn apa saje kekurangan yg adapada kamu itu la kelebihan yg kamu ada. Kalau kite sedar kite kurang cerdik..tambahkn ilmu dgn mencari sumber2 disekeliling kite. Sekarang mencarik ilmu pun cuma dihujung jari dik non...yg penting dlm diri kamu mesti ada self-confidence.. yg tu sngat penting utk meletakkan dimana diri kamu sebenarnye..

chinta89 Publish time 23-1-2019 09:22 AM

Edited by chinta89 at 23-1-2019 09:24 AM

jangan terlalu banyak berfikir semata2 nk lbh bijak dari org lain. u tambahkan pengetahuan dgn membaca dh cukup, then jgn fikir u sorg je yg lbh tahu lps tu eh eh entah2 ak je baru tahu pdhal org lain tahu lbh banyak lagi dari aku.

elakkan fikir mcm tu.

teruskan hidup mcm biasa. paling penting, jgn try to hard utk paksa diri jadi cerdik dan jgn try to hard anggap diri bodoh berbanding ngn org lain.

setiap org ada kekurangan n kelebihan diri sendiri.

si A mungkin terer baca Al-Quran, tp maybe x terer bahasa Inggeris.

si B terer bahasa Inggeris tp x terer matematik.

si C terer matematik tp x terer Sains.

si D terer Sains tp x terer Geografi.

Dan seterusnya.

So, u mungkin terer salah satu atau mmg x terer ape2 pun, tp itu bukan mslh.

Hidup kita x perlu terer sesuatu pun, cukup kita asah ape yg kita minat.

Cth, u minat baiki kereta, kije la kat bengkel. Starting dari awal. Elakkan banding diri u yg baru jd mekanik setahun jagung ngan mekanik yg dh 40 tahun baiki kenderaan. If u sentiasa samakan diri u dengan org yg btl2 mahir sesuatu bidang, u akan sentiasa rse negatif dan down. U kena fikir yg u at least tahu bidang mekanik, ade org lain langsung xtahu bab mekanik. so if u fikir mcm tu, u takkan rse u 'bodoh; mcm yg u anggap.

terlalu banyak berfikir tidak elok utk kesihatan malah akan menyebabkan diri rasa depresi lbh2 lagi kalau keluarga, pasangan atau org sekeliling hentam.

U CREATE UR OWN HAPPINESS. So, good luck!

xtahumenahu Publish time 23-1-2019 11:25 AM

maybe sebab u membaca in general
x spesifik
kadang...nak gain confidence dlm satu hal tu perlu experience
through reading and experience...u akan rasa lebih bijak dr org lain

sori laa kalau x kena dgn apa yg u rasa

rospinki Publish time 23-1-2019 01:16 PM

- ditto -

OttoVonBismark Publish time 23-1-2019 07:11 PM

aku bukan pasal nak lebih dari orang. mmmm cane nak cita ek ? mmmm

adila39 Publish time 23-1-2019 11:37 PM

OttoVonBismark replied at 23-1-2019 11:11 AM
aku bukan pasal nak lebih dari orang. mmmm cane nak cita ek ? mmmm

citerlah kami dgr

midori888 Publish time 24-1-2019 09:00 AM

the more u know, the more u know u don't know...Aristotle

setiap org ada kelebihan dan kekurangan...some ppl, cepat faham sesuatu, some lambat faham tapi tak bermaksud dia tak akan faham...

masa study, some student takyah put effort to study pun bole score, some kena pulun study, tu pun result cukup mkn jer....nie semua rezeki masing2...

just be yourself, tak perlu rasa rendah diri....

Hana Publish time 24-1-2019 01:26 PM

ko umur brp ini dik? pelik aje penyataan tu. :$
dapat keputusan exam corot ke?

OttoVonBismark Publish time 24-1-2019 02:41 PM

Hana replied at 24-1-2019 01:26 PM
ko umur brp ini dik? pelik aje penyataan tu.
dapat keputusan exam corot ke?

aku jauh lebih tua dari yang ko dapat jangkau dalam akal.

farlis Publish time 24-1-2019 03:12 PM

Letak diri sedang2 shj..

Bila ko rasa diri ko terlalu bijak, ada ramai lagi manusia bijak di luar sana.
Jika ko pikir diri ko bodoh, ada lg manusia lebih bodoh dr ko.

Tapi alangkah baik jika kitasendiri dpt mengecam kebodohan diri sendiri dan perbaiki diri sendiri. Jgn malu mengaku kebodohan diri sendiri.

Itu ayat2 yv i pegang bila selalu demotivated..

OttoVonBismark Publish time 24-1-2019 03:44 PM

bagus la korang ni semua. supportive {:1_152:}

Hana Publish time 25-1-2019 09:31 AM

OttoVonBismark replied at 24-1-2019 02:41 PM
aku jauh lebih tua dari yang ko dapat jangkau dalam akal.

yeke org tua? ;P
org tua biasanya akan pikir utk berkenaan masa depan/hari2 pencen. takde masa nak pikir diri bodoh ke tak dgn orang lain.

~ duit simpanan dah banyak ke masih sket lagi

~ bila nak gi umrah, bila nak gi haji.
~ kalau dah behenti keje, duit ada ke utk hidup hari2. kalau tak cukup apa plannya.
~ selain mekah, apa lagi negera nak dilawat.
gitu2 le.

adila39 Publish time 25-1-2019 11:52 AM

Edited by adila39 at 27-1-2019 02:20 PM

OttoVonBismark replied at 24-1-2019 07:44 AM
bagus la korang ni semua. supportive

i can smel u are actually in ur 40s. early maybe

u tak bodoh kalau u bodoh u tak bukak mcm mcm topik to distract ur mind and get feedbacks

so i would say its a smart way to redeem what ever yang u rasa

u know what, enjoy je semua yg u rasa ni...sbb nanti when its time u akan bangun balik and tell ur self..what a waste of time

i ada tulis tadi, life kita bila kita tau apa purposes kita...yeah kita akan down moody and so on, but to fall down terus never...sbb kita dah ada substance kita to what we look and aim for

kalau pasal love, u jgn risau...love akan dtg kat u..tanpa u sedar.

so push urself a bit to feel good.

aechae Publish time 26-1-2019 11:05 AM

Uols pnya nickname pn bkn calang2 pnya nama org...iols kna google dlu sape tau...see, ctu pn dh nmpk uols mmg ada lbih pndai sket dr org lain (iols lah tu)...so jgn lah nk rsa rendah dri sgt okeyhh...

OttoVonBismark Publish time 29-1-2019 01:35 AM

adila39 replied at 23-1-2019 03:37 PM
citerlah kami dgr

mmmm gini....
aku ni kuat wonder tau.. so bila sesuatu pop up dalam pikiran, aku terus google. wikipedia tu dah jadi kawan baik aku. curiosity pulak buat aku rasa aku sentiasa ketinggalan dalam semua banda. lagi banyak aku tau lagi banyak aku rasa yang aku tau tu xde apa apa pon, belambak orang dah tau. so aku mula rasa yang apa yg aku tau tu useless. hakikatnya... for what kan ? contoh ko tau pasal bird magnetic field. one day this question just pop up in my mind, macam... how do bird navigate. diorang terbang beribu kilometer without compass, bird sense of direction..... and so on and so on..... aku membaca dengan khusyuk dan tekun. then sampai satu tahap masa membaca aku mula sedar.... ele.... ko sorang je yang tak tau... aku rasa ramai je yang dah tau.. plus ini wikipedia hokkey.. berjuta org baca artikel ni kan ? and.... for what ? ko amek tau pasal bird sense of direction... bird magnetic field...and what so fucking ever tu suma... keje ko tak ada kaitan langsung dengan apa yang ko baca ni. even ko khatam benda ni pun ko takkan dinaikkan pangkat pun. ko tetap looser dekat tempat kerja ko dan dimata bos ko.

dannnn... hari berlalu... pop pup new question... dan cycle cerita diatas pun bermula.... :'(

OttoVonBismark Publish time 29-1-2019 01:37 AM

Tapi... hasil dari bacaan aku... aku ada tulis buku... tulis tangan... pasal universe, more about astronomi. sebab aku sngt minat pasal ni sedari kecik lagi. aku tulis buku setebal 200 muka surat lebih sikit. then aku tak buat apa apa tak tunjuk kat sapa sapa just simpanan aku, sebab aku rasa korang semua tau pasal ni... even korang tak tau pun.... korang boleh google.... tak perlukan buku aku pun....

Genkidesuka Publish time 29-1-2019 09:24 AM

Assalammu'alaikum n selamat sejahtera.

At least kau sedar bukan kau seorg je yg pandai.At least kau tak angkuh n bongkak perasan pandai semua.   Belajarlah ilmu fardhu ain n fardhu kifayah tu sampai mati.Ilmu yg kita dpt pelajari di dunia ini setitis lautan cuma.

Tk patut rasa down la.Kembali kpd Allah, u know, like bila agak2 nak mai rasa down tu, kau arahkan fikiran kau kpd Allah.Contoh:Allah, Alhamdulillah Allah gerakkan hati aku utk belajar.Alhamdulillah otak aku boleh terima semua ilmu ni dgn mudah.Masya Allah, Allah jadikan semua ni.Besarnya kuasaMu, ya Allah.

Lepas kau belajar apa2 ilmu yg bermanfaat tu, kau amalkanlah tasbih kifarah dan Surah Al Asr.
Buatlah amalan2 sunat dan istiqomahlah sentiasa agar iman kita sentiasa yazid dan tidak merundum ke level yankus.Wallahua'lam.
Pages: [1] 2 3 4
View full version: Selalu pikir Diri Lagi Bodoh Dari Orang Laen.