lil_skidamarink Publish time 8-1-2019 02:51 PM

Berharap ada jalan penyelesaian ...

Edited by lil_skidamarink at 9-1-2019 01:35 PM

hanya meluah di sini,
saya mempunyai masalah depression, masalah bebanan hutang, meluat dengan keluarga sendiri (keluarga tidak berapa harmoni).
saya selalu rasa tidak berguna! saya selalu rasa menyusahkan orang sekeliling. Tidak pernah rasa senang, selalu risau, kadang-kadang rasa mau marah sangat smpai pernah tumbuk dinding. perasaan saya bercampur aduk. saya tiada masa untuk Me-time. saya tidak tahu sama siapa saya mahu meluah sebab saya sukar percayakan sesiapa. saya hilang kawan-kawan kerna hutang. saya pernah hampir rasa mahu GIVE UP, sampai saya nangis terasa betul sakit hati. orang sekeliling bukan percaya saya ada masalah depression, malah saya dikatakan saya buat-buat begitu supaya saya minta perhatian. betul-betul buat saya DOWN!:'( tetapi, bila saya pikir balik. Takkan saya pilih jalan singkat then camna dengan anak saya nanti?? mencari-cari mummy nya. saya tidak tahu lagi camna mahu cari jalan penyelesaian untuk settelkan semua masalah-masalah saya. bestnya kalau semua masalah lesap{:1_545:} . saya cuba kuatkan semangat & pikir positif saja nie. kadang-kadang saya benci diri sendiri kerana sendiri timbulkan byk masalah. saya harap masalah-masalah settle cepat, sebab saya target tahun 2019 ini bebas hutang.
. . .
Some days, I’m emotionally swept away by depression’s undertow, lying in that sea of silken sheets, until I’m able to muster the courage to ask for help. Other days, when I feel more defiant, I push through the discomfort, and do whatever I have to. To be the wife my partner deserves, the mother my children need, and the woman I know I am—outside of this disease. Some of my friend says I’m strong. Wanita hebat. Confident. Determined. Brave. Fearless. Resilient. But deep inside, I’m weak. Insecure. Dark. Broken. I’ve come a long way in managing my depression and anxiety. I’ve heard the voices of suicide, and took the steps to stay instead. It’ll never feel easy, and I have a long way to go, forever really, but I want to. Need to. High-functioning depression is a slow-burn, invisible but powerful. I can be all the things everyone expects me to be. At the same time, the fire inside will eventually consume me, if left to its own volition. These kind of fires—unhealed wounds—will never die without the acceptance that I’m not capable on my own.It’s a battle to be fought with an army.
Through our typical days here, when I find a moment of solitude within, I see the acceptance of the real version of me—the one not buried by the depression—in my children’s eyes and I think, if they can love and accept me the way I am, maybe I can, too.You can, too.
And so, tomorrow, when I open my eyes, I’ll try to start the new day differently. I’ll aim to embrace the beginning as the gift it is—even if I don’t feel it. And maybe, if I say it, eventually, I’ll believe it. I’ll continue doing all the things that alleviate the darkest symptoms, with the hope that the laughter bellowing through the house can be real and the depression will someday fade completely. For now, I’ll hug my love, daughter and sing. No matter what I feel, or what the day might bring, they are the sunshine, and they’ve chosen me to beam their light upon. A light that I may be undeserving of, but one I’ll work to earn.
With that belief, maybe someday, I’ll be their light. And together we’ll shine.

Elle_mujigae Publish time 9-1-2019 08:31 PM

Maybe boleh settle satu2..kalau fikir nak settle semua dlm satu masa,tu yg rasa overwhelm...mcm tt kata tahun 2019 nak bebas hutang, so boleh tulis langkah2 yg perlu diambil ke arah utk bebas hutang tu..

Elle_mujigae Publish time 9-1-2019 08:49 PM

Tt, tadi kita google nukilan yg tt share..bila baca kat blog tu, ada byk juga komen kata mereka ada mkn ubat utk masalah depresi yg mereka alami..tt dah jumpa doktor..mana tahu bila pergi terapi dan mkn ubat dpt membantu emositt..

zuri154 Publish time 9-1-2019 10:45 PM

byk hutang personal loan & kad kredit ka? apa tujuan buat hutang byk2. TT gomen ka?

ResellerMaxis Publish time 10-1-2019 06:46 AM

one step at a time sis..walaupun masalah tu xleh tunggu kita..kita pun xleh keja dia..

I would suggest to list out all of ur problem..

Forumer might have experience dealing with same problem.

Byk hutang contohnya..leh deal dengan akpk..there a way..

kuihbakar Publish time 10-1-2019 07:59 AM

TT, kak doakan Allah permudahkan urusan TT. TT mungkin boleh pergi hospital dapatkan rawatan untuk depression. Jangan biarkan melarat. Kita rawat. insya-Allah.... Allah tak sia2kan kita

lil_skidamarink Publish time 11-1-2019 09:33 AM

zuri154 replied at 9-1-2019 10:45 PM
byk hutang personal loan & kad kredit ka? apa tujuan buat hutang byk2. TT gomen ka?

sy keja swasta, gaji tidak lah smpai rm1500...gara2 gaji tidak mencukupi, sy pinjam sana sini. sy tiada keberanian meluah kepada family/siblings
.
.
tapi sy berharap sy dpt settlekan satu persatu, dengan sy mncuba jual mkanan or else utk cover hutang2 nie.

lil_skidamarink Publish time 11-1-2019 09:35 AM

Elle_mujigae replied at 9-1-2019 08:31 PM
Maybe boleh settle satu2..kalau fikir nak settle semua dlm satu masa,tu yg rasa overwhelm...mcm tt ...

ya sis, mmg betul buat runsing kepala kalo fikirkan serentak. sy suda list down suma masalah2 sy, hopefully sy dapatkan settle dengan bijak. sy ada juga berdoa agar sy diberikan petunjuk jln, dan sy masi deal dengan depression nie.

lil_skidamarink Publish time 11-1-2019 09:40 AM

kuihbakar replied at 10-1-2019 07:59 AM
TT, kak doakan Allah permudahkan urusan TT. TT mungkin boleh pergi hospital dapatkan rawatan untuk d ...

hi sis,
tqvm sis... sy skg masi boleh deal depression nie.

lil_skidamarink Publish time 11-1-2019 09:42 AM

ResellerMaxis replied at 10-1-2019 06:46 AM
one step at a time sis..walaupun masalah tu xleh tunggu kita..kita pun xleh keja dia..

I would su ...

tqvm bro,
sy suda list down my problem.. hopefully sy boleh settle satu-persatu
ada try contact akpk tapi durg tak dapat tlg kalo money lender

misz_sanggul Publish time 11-1-2019 02:51 PM

lil_skidamarink replied at 11-1-2019 09:33 AM
sy keja swasta, gaji tidak lah smpai rm1500...gara2 gaji tidak mencukupi, sy pinjam sana sini. sy...

TT kalo hutang bank2 tryla meng AKPKan diri..
di samping tu tryla buat bisnes sambilan..
sy mniaga ice cream msia je..mmg kencang jualan..kwn2 sy pun de terisnpirasi smpai dh dpt melebarkan bisnes tu..
sy x leh focus buat btui2 sbb kje ofis n ank2 lg..tp bolehla bak kate org duit tepi..
rsenya kalo selesai mslh hutang TT hilang sgala mslh yg lain..
dismping tu bykkan bdoa...sy pnh mgalami nasib yg same dlm 7-8 thn lps..skrg alhamdulillah

lil_skidamarink Publish time 11-1-2019 05:32 PM

misz_sanggul replied at 11-1-2019 02:51 PM
TT kalo hutang bank2 tryla meng AKPKan diri..
di samping tu tryla buat bisnes sambilan..
sy mnia ...

tqvm sis bagi motivasi
.
sy pun ada buat side income juga sis iaitu buat handmade dreamcatcher.
bleh lah beli keperluan anak sy. cover sikit2 hutang biarpun untung rm20 saja sehari.
.
dan sy tak lupa juga berdoa,
akpk tak dpt bantu sy sebab sy loan dri money lender dan bukannya dri bank

xtahumenahu Publish time 11-1-2019 06:37 PM

semoga Allah permudahkan urusan sis...aaminn
Cubalah dekatkan diri dengan Allah
cuba amalkan solat dhuha dan Surah AlWaqiah
x lupa solat malam

Malaysia.Doom Publish time 11-1-2019 10:24 PM

lil_skidamarink replied at 11-1-2019 09:33 AM
sy keja swasta, gaji tidak lah smpai rm1500...gara2 gaji tidak mencukupi, sy pinjam sana sini. sy...

Lain kali jgn buat hutang.

Aku tak pernah buat hutanng.....

ResellerMaxis Publish time 12-1-2019 07:15 AM

lil_skidamarink replied at 11-1-2019 05:32 PM
tqvm sis bagi motivasi
.
sy pun ada buat side income juga sis iaitu buat handmade dreamcatcher.
...

Money lender aka along ke?

Adeis berapa byk sis hutang? Commitment byr mcm mn?

ninnakarinna Publish time 12-1-2019 10:05 PM

Sy doakan tt dan anak dimurahkan rezeki utk bayar hutang dan semoga Allah melengkapkan keperluan tt sekeluarga amin..

First thing.. utk jd positif, baca, sebut dan fikir yang positif2 jugak.

Perkataan2 dlm post tt - down, dark, broken, suicide, anxiety depressed etc2..dah2. Jgn guna lg. Memang itu yg tt rasa tp jgn sebut. Nanti jd doa.

Tt blaja senyum. Sorang2 pun senyum. Kita slalu fikir kita rasa bahagia sebab tu kita senyum. Tp otak kita ni bertindak ikut respon badan kita pada persekitaran. So bila kita senyum, otak kita akan proses yg kita ni happy.

Bukannya kita happy baru kita senyum. Cubalah! :)

asteruk2 Publish time 13-1-2019 12:48 PM

Edited by asteruk2 at 13-1-2019 12:49 PM

Saya pun ada semua masalah yg sama. Alhamdulillah depression saya dah makin elok. Dulu saya pernah berkurung dlm bilik sewa sorang2 bertemankan lampu yg dah rosak dan berkelip-kelip. Memang tak tahu nak buat apa dgn kehidupan ni. Tapi tak pernah terfikir sampai nak bunuh diri.

Pertama sekali, jaga hubungan kita dgn tuhan. Solat 5 waktu kalau awak beragama Islam. Percayalah, lebih banyak petunjuk dan hikmah akan diberikan utk kita lalui semua ni.

Kedua, pasal masalah hutang tu kita kena berusaha. Cari sumber pendapatan sampingan utk bayar sedikit demi sedikit.

Untuk keluarga pula, sentiasa berdoa supaya masing-masing akan sedar dan bersatu kembali.

Life is short. So remember to live life to the fullest :)

namr Publish time 14-1-2019 05:38 PM

Sabar tt, ada cahaya di hujung jalan..saya pun pernah ada masalah yg sama

onexox97 Publish time 18-1-2019 10:34 PM

Tt

Sy pun banyak masalah
Dulu partner sy bipolar
Semua sy uruskan satu satu
Setiap masalah ada penyelesaiannya

Skrg plan supaya jangan mengandung lagi
Kemudian set kpi paling rendah yg boleh dicapai
Sy xset kpi tinggi sebab saya xsuka serabut bila target rendah kita capai kita gembira.

Saya cenderung juga nak sebut di sini berbaik sangka lah dengan Allah
Dugaan tt hadap ni adalah ujian menguji kasih sayang dari Allah pada hambaNya

Tips murah rezeki 1- reda dan syukur serta sabar
Kemudianbaca alwaqiah dan yasin
Kemudian solat duha
Kemudian banyakkan sedekah

sally03tomato Publish time 20-1-2019 10:17 PM

Dulu aku ada masalah hutang.. 1st of all alu kaji expenses aku.. Aku cut astro, data plan, unifi, wifi.. Semua cut.. Banyak jimay kat sini.. Aku duduk rumah kecik n guna kereta kecil... Aku masak n jarang makan luar.. Aku limitkan belnja bulanan kepada rm500.. Aku buat loan utk selesai hutang2 dalam masa setahun.. Anak 3 ya masa tu.. Baju raya beli preloved seadanya.. Bila kita berniat nak bebas hutang mmg Allah permudahkan segalanya.. Lepastu aku mmg byk buat solat sunat n taubat supaya hati aku istiqomah nak langsai hutang..

Sekarang bebas hutang.. Hutang ptptn pun dah x ade.. Ada hutang rumah n kereta je.. Lepas habis hutang dpt beli umah n kereta pulak... Mmg takut nak buat hutang yg x patut balik... Kalau x boleh langsaikan semua dalam masa singkat.. Targetlah ikut kemampuan
Pages: [1] 2
View full version: Berharap ada jalan penyelesaian ...