Cicisweets Publish time 6-2-2019 09:35 AM

Zaman skrg kalau boleh hal hal peribadi tak payah la cerita kat media social,memalukan kadang baca,bergaduh laki bini post,bergaduh adik beradik post bergaduh dgn castomer post,sapa kata tadi rahsia paling tak selamat mmg dgn ipar duai.

kellykemah Publish time 6-2-2019 10:11 AM

Saya kan sakit hati sgt dgn biras saya nan seorg ni...iols ni ada anak yg sakit jantung berlubang. Dr kecik doc cakap mmg akan kena lakukan pembedahan tp tak tau lagi bila.
So iolls nye biras yg baik hati indah budi bicara ni iolls tak tau ler kenape mendengki sgt ke kami ni sampai sanggup keluar cakap ke anak iolls....bila mama awak nak operate jantung awak? Mama awak ni x sayang awak agaknya?!!!!
Berani cakap belakang je kat muka anak ku iteww...brani cakap ler depan muka iolls biar iolss educate kan sikit no brainers iteww.
Utk pembedahan jantung tu...perlu dilakukan open heart surgery and bypass lungs and heart ye. Risiko 50-50....
Walau mcm manapun hikmah mulut lancang si dia itew....ijn dah bg slot utk op dan telah selamat pun anakanda saya menjalankan operation. Hanya tuhan je yg tau perasaan dan dugaan kami...

kellykemah Publish time 6-2-2019 10:11 AM

Cicisweets replied at 6-2-2019 09:35 AM
Zaman skrg kalau boleh hal hal peribadi tak payah la cerita kat media social,memalukan kadang baca,b ...

Betul betul betul.....

kellykemah Publish time 6-2-2019 10:14 AM

Kalau online seller yg mengata belakang camno eh?
Online seller sekarang byk no yg langsi...rege xmoh taruk kat ig ke fb..dok pm semedang. Dah kita kena pm ke wasap direct tanya rege lah dan lain2 soklan. Abih kalau dah x berjodoh dgn prod tu dikatanya kita backout seller.pastu di shout out kan kat ig sekuat2 nya...mak trauma nyah!!!!

cikkittydiva Publish time 6-2-2019 06:35 PM

Edited by cikkittydiva at 6-2-2019 06:36 PM

Tak kisah nak cakap buruk aku kt belakang aku.. tp janganlah aku smpi terdengar pulak apa yang diorg sok sek2 tu..rasa bengkek je.. aku ingat smpi bila2. Tu dulu la masa zaman2 keje.. skrg aku dah duk umah kurangla sikit campur orang2..Skrg lantakkan ajela. Aku lg suka sbb ambik la dosa aku.. aku senang hati terima pahala korang. Hihi. ;P

zetty1978 Publish time 6-2-2019 09:44 PM

kellykemah replied at 6-2-2019 05:14 AM
Kalau online seller yg mengata belakang camno eh?
Online seller sekarang byk no yg langsi...rege x ...

Nk komen yg ni .. sbb tu aku kalau nk beli online survey je products tu ngn mana2 seller yg papar harga .. lps tu try cari kt shopee lak .. kalau kt shopee ada, click2 je xyah nk deal pm pm bagai .. kalau terpaksa deal dgn seller, aku xkn cari seller yg nk kn pm .. sorry, aku cari seller yg tulus je nk berurusan dgn menulis rega brg siap2 ..rengsa kalau baca status seller yg kemain ckp backout buyer bagai padahal org tu cuma tanya harga je ..

Indahrupawan Publish time 3-4-2019 10:56 PM

Orang jenis kata belakang ni erti lainnya adalah pengecut. Tak berani nak bersua muka memberikanpandangan dan suarakan ketidakpuasan hati. Hanya berani mengata dibelakang umpama tin kosong yang jatuh ketanah. Bunyinya kuat tapi isi dalamnya kosong.

Norav Publish time 5-4-2019 03:26 PM

Seseorang tu tak akan suka cakap belakang atau apa saja sekiranya dia tahu dia juga tidak sempurna.. Sebab dia merasa diri dia sempurna, dia boleh bercerita dan cakap Macam-macam...

violetungu Publish time 5-4-2019 04:00 PM

kalau nk mengumpat,mengumpat je dgn suami hihi..klu mengumpat dgn org len nnti berita smpi kpd si jadi umpatan tu..

OrkedCattleya Publish time 5-4-2019 04:02 PM

Sejak dah masuk 3 series ni lantak lah org nak mengata apa pun..
Yang penting kita jaga mulut sendiri jangan nak mengata orang.

Memang seronok duk mengata org tapi nanti semua tu akan dihisab..jenuh nak mencari org yg dikata tu kt padang masyhar nanti :shutup:

nadiaaziz56 Publish time 12-9-2019 02:22 PM

Yang mengata belakang kita ni ok lagi. Lantak kau la nak kata apa pun.

Aku paling benci dgn talam dua muka.
Depan kita cakap lain, belakang kita duk kutuk-kutuk pasal kita kat orang lain.

Spesis ni baik pupus awal.

bcomplex Publish time 12-9-2019 03:22 PM

Kalau B bila dengar memang lah rasa sedih
tapi sejak sejak da berusia sket ni
memang dah x ada lah nk sakit hati ke apa
biarlah org nk kata apa pun
kalau boleh elak kn je dari org org mcmni
tak perlu kita nk kongsi dosa dgn org mcmni

bcomplex Publish time 12-9-2019 03:24 PM

senyum aje lah walau perit
http://2.bp.blogspot.com/-rWdbut50Gls/UbAtJmnyb5I/AAAAAAAAAE8/TAu-WZK843M/s1600/58.jpg

bcomplex Publish time 12-9-2019 03:25 PM

Semoga menjadi peringatan kepada diri B sendiri

mihmihmia Publish time 12-9-2019 04:23 PM

I selalu rasa kesian dgn spesies yg suka ckp belakang ni. Dorg ni dilahirkan or dididik utk jd pengecut. Spesies xberani confront face to face bgtau apa yg dlm hati dorg{:mlbigsmile:}. Kalau i nk tanya ke nak sound ke depan2 la puas hati org tau dan boleh dpt jwpn sebenar, ni malu2 {:3_102:}

For me lah, spesies ni mmg akan sntiasa kt belakang kita dan tak akan kemana. ;P so just keep our heels, head and standards high. Usah dilayan, usah ambil hati. xrugi apapun, bertambah pahala lg ada{:2conggalo

namakusiapa2 Publish time 11-10-2019 06:24 AM

Dont mind kot talking at the front la bagus. Back ini mcam budak sekolah sangat tak matang

aaliahanis Publish time 14-10-2019 06:17 PM

is really bad talking at the back
Pages: 1 2 3 [4]
View full version: Talking at the back...