eragon Publish time 26-4-2019 12:20 PM

cyclops_psycho replied at 26-4-2019 02:20 AM
Screen time in Marvel's Avengers: Endgame
Major male characters

Dr Strange ? Spiderman ? Black Panther ? M'Baku ?

hady_vit Publish time 26-4-2019 12:22 PM

Edited by annehuda at 26-4-2019 12:46 PM

eragon replied at 26-4-2019 11:48 AM
Antara persoalan yang aku tertanya-tanya:-

1) Adakah gamora pun lenyap? sebab dia dtg dari tahun...Edited for spoilers
Ini Pemahaman aku

1) Adakah gamora pun lenyap? sebab dia dtg dari tahun 2014. semua yg dtg dari tahun 2014 bersama thanos lenyap lepas ironman snap fingers.- yup Gamora from the past lenyap sekali dgn thanos and his army. boleh tgk hint bila Quilland GOTG team tak dapat cari gamora after the final battle.
2) Mana Vision? rasanya vision tak lenyap dlm infinity war. dia mati, body dia ada. knp diorang tak hidupkan vision bila dah dapat mind stone tu. at least shuri ada teknologi utk copy characteristic mind stone tu. boleh hidupkan vision - Vision created from the mind stone. the present mind stone dah dihancurkan oleh Thanos. mind stone yg dicollect from the past perlu dikembalikan oleh Cap supaya tak ganggu the timeline. so vision mmg tak de. in IW suri tak dapat nak fully complete the characteristic of mind stone selepas di serang one of black order team.
3) Mana pergi Nakia ? dalam infinity war pun dah takde.- contract lupita takde kot. if not mistaken in BP Nakia continue her mission out of Wakanda. dia mmg tak suka duk kt wakanda.
4) Mana Kraglin? Yondu 2nd in command. dia kan dapat senjata yondu bila yondu dah mati. dan ikut join geng gotg. dlm infinity war pun dah takde. - tak memorable sgt kot.
5) macamana valkyrie tiba2 boleh muncul balik kuda dia. mana dia simpan kuda tu selama ni. - Valkyrie dia adalah angle of death and only die during the battle. so myb the final battle she can summon kuda dia sb dia angel and witch.
6) masih ada saki baki tentera dan jet2 pejuang asgardian rupanya. ingatkan dah takde lepas thanos serang kapal diorang dan thanos snap finger dlm infinity war. - dalam IW, there are 2 spaceship dari Asgard (refer Thor Ragnarok). only one spaceship ada Thor, Loki and hemidall he yg thanos serang sb one of stone ada di tangan loki.another spaceship tak di serang
7) Cap balik ke tahun 1944 dan hidup bersama peggy. dan menjadi tua. bukan ke serum super soldier tu buat dia sentiasa muda ke. Dan usia dia sure dah lebih 100 tahun. - No prove serum tu buat dia sentiasa muda but only memperlambatkan ageing. kalau ikutkan waktu Cap muncul tu umur dia dah more than 100 years.
8) Macamana Red skull boleh tercampak kat planet vormir sorang2 dia ? - sila rujuk dari Cap America : The first Avengers. Tessaract telah buat dia tercampak ke vomir.

eragon Publish time 26-4-2019 12:23 PM

eragon replied at 26-4-2019 11:48 AM
(Nota kaki dari mod annehuda, kepada forumer boleh highlight posting ni ye. sebab byk sgt spoiler. t ...

Thank You tolong highlight. saya lupa nak highlight. sorry.

annehuda Publish time 26-4-2019 12:24 PM

ok guys start hari isnin ni, bleh la revealkan spoiler memasing ye

eragon Publish time 26-4-2019 12:29 PM

BTW, watak antagonis yang aku suka adalah Proxima Midnight. Tapi sikit sgt aksi dia kali ni.

cfa Publish time 26-4-2019 01:52 PM

Edited by cfa at 26-4-2019 01:57 PM

hady_vit replied at 26-4-2019 12:22 PM
Edited for spoilers
Ini Pemahaman aku

bukan ke gamora ada masa funeral Tony, aku rasa macam ternampak gamora dengan geng GOTG.:o

kelapaparut Publish time 26-4-2019 04:48 PM

Iols da tgk..mmg puas hati, mmg tip top, sampai i berlinang air mata, ade gak part2 sedih, ade yg mati, yg plg best i suke captain marvel she so powerful..and she got new hair cut! Korang kne tgk sendiri, and please tgk kat wayang mmg best..

JiEunTak Publish time 26-4-2019 05:01 PM

Aku sorang saja ka yang terus menangis walaupun movies dah abes...? serious aku x leh tahan siot.... ending dia sangat beautiful tapi sedih. I'm sad that IronMan and Captain America is gone for good but I'm glad that they get to live a 'normal' life. *tears*

Well...aku tatau nak komen apa. Seriously unlike previous movies, aku mcm tatau nak cakap apa. Aku rasa x puas. 3 hours went by just like that.

Captain Marvel and Scarlet With are superb.
Avengers assemble is like something that you can never ever imagined before!
Hulk -- ok I'm speechless. Thor -- please become the old Thor that we all know.

Captain and IronMan, Thank you. {:1_537:}

Aduh kenapa aku x terasa 3 jam tu hah....and mula2 start movie suma cakap sedih bagai aku x rasa pula.... maybe sbb dah tinggalkan sedih and tergamam tu masa Infinity War aritu. Cuma ending dia.... aduh....sakit dada beb menangis.

Aku bagi 9/10. Puas hati, tapi rasa mcm x cukup 3 jam. Macam ada sesuatu yg x cukup tapi tak tahu apa.

kelapaparut Publish time 26-4-2019 05:22 PM

Edited by kelapaparut at 26-4-2019 05:24 PM

Anyway, nak tambah sket, i realised ade byk part yg dieorg fight diri sendiri because of this time travelling, then ade gay moment from one of the character (korang teka sendiri), ade bbrp superheroes dies (more than 1 ye), and Thanos mati lebih dr skali (oppss, korang kne tgk sendiri br tau)..ade part sedih bile ade yg mati, part plg klakar that american ass (korang yg da tgk mesti tau) and part plg mendebarkan bg i ,bile nebula knew something not right and try to communicate to the avengers to abort the mission tp xsempat sampai mlompat2 i atas kerusi damn damn damn! Arrgh geram..and the last fighting scene all out semue watak ade, nak repeat lg skali comfirm!

lil_honey Publish time 26-4-2019 08:02 PM

byk mende aku tak paham...and part main emosi masa nak last2 je..byk scene yang dipotong..agak frust kat situ

1.aku ke yang tertinggal part yang diorang jumpa nick fury punya alat sampai panggil capt marvel sebab dalam trailer ada..bila sampai kat movie, tetibe je muncul captain marvel muncul kat space..

2. masa time travel IM, CAP dengan Antman pegi ambik tesseract..sy tak recall bila masa strike datang bawak balik tesseract tu dengan loki..padahal, tgk Avengers yang ada loki tu byk kali.. atau ni dalam series?

3. kenapa tetibe nat yang handle avengers bukan CA?

4. masa ant man and wasp tu memang ade ckp eh, yang quantum realm tu time travel?

5. senang sgt IM cari jawapan time travel tu..padahal hank pym punya la kaji nak cari wife dia bertahun2..

4. nape lepas petik jari, IM mati terus, dulu si thanos tu tak mati pun..

lil_honey Publish time 26-4-2019 08:07 PM

hady_vit replied at 26-4-2019 12:22 PM
Edited for spoilers
Ini Pemahaman aku

thanks..agak membantu untuk pemahaman bila tgk kali kedua nnt..

faiz-za Publish time 26-4-2019 10:42 PM

lil_honey replied at 26-4-2019 08:02 PM
byk mende aku tak paham...and part main emosi masa nak last2 je..byk scene yang dipotong..agak frust ...

Tolong jawabkan ikut kefahaman sendiri
Kalau salah, tolong betulkan

1.aku ke yang tertinggal part yang diorang jumpa nick fury punya alat sampai panggil capt marvel sebab dalam trailer ada..bila sampai kat movie, tetibe je muncul captain marvel muncul kat space..
- takde tunjuk the exact scene yang dorang jumpa benda tu, cuma kat post credit captain marvel ada tunjuk yang dorang dah ada benda tu dan dorang tau benda tu penting. Then captain marvel datang ke avengers building, tanya mana nick fury

2. masa time travel IM, CAP dengan Antman pegi ambik tesseract..sy tak recall bila masa strike datang bawak balik tesseract tu dengan loki..padahal, tgk Avengers yang ada loki tu byk kali.. atau ni dalam series?
- i tak sure kalau ada dalam series sebab i tak follow tapi i agak dorang set masa nak travel ke masa lepas kejadian avengers 1st tu, masa proses nak bawak tesseract pergi ke shield

3. kenapa tetibe nat yang handle avengers bukan CA?
- maybe sebab captain sibuk dengan join the supporting group tu dan natasha nampak dia susah nak move on, sebab tu dia amek tau segala benda sampai earthquake pun dia fikir something related to thanos

4. masa ant man and wasp tu memang ade ckp eh, yang quantum realm tu time travel?
- tak berapa nak recall pasal ni

5. senang sgt IM cari jawapan time travel tu..padahal hank pym punya la kaji nak cari wife dia bertahun2..
- maybe the calculation/simulation based on source yang dah sedia ada (quantum realm tu)

4. nape lepas petik jari, IM mati terus, dulu si thanos tu tak mati pun..
- lepas dorang create gauntlet yang baru, hulk dah cakap yang manusia biasa tak kuat untuk handle power tu nanti. Sebab tu hulk yg snap the fingers sebab hulk kata gauntlet tu ada gamma radiation, dia yang paling sesuai. Hulk sendiri pun tak boleh handle the power sampai tangan dia cedera

faiz-za Publish time 26-4-2019 10:44 PM

mzzenma Publish time 26-4-2019 10:46 PM

faiz-za replied at 26-4-2019 10:42 PM

no 1 tu, dalam credit scene infinittly war, nick fury sendiri yang page capt marvel. and dlm credit scene capt marvel, dia terus pi jumpa avengers lepas dapat page dari nick fury tu..

zidane_ziege Publish time 26-4-2019 11:14 PM

Tak best sgt..sejam pertama tu mcm buang masa je..

Thor kena hina kow2..Tuhan boleh obes ke? ;P

Btw..aku rengsa betul dgn anti spoiler yg gigih suruh admin/mod ban org yg bagi spoiler..kau bz x dpt tgk tapi kau gigih merangkak baca perbincangan org2 yg dh tgk..bodo..;P

lil_honey Publish time 26-4-2019 11:34 PM

faiz-za replied at 26-4-2019 10:42 PM

tesseract tu tak bawak pegi ke shield, sebab thor bawak tesseract, loki balik ke asgard..tesseract simpan sane. kalau ikut 1st avengers. seingat saya la..
tu yang jadi pelik, kenapa strike n hydra ada masa bawak loki n tesseract.

SY_Mumi Publish time 27-4-2019 12:47 AM

Edited by SY_Mumi at 27-4-2019 01:08 AM

zidane_ziege replied at 26-4-2019 11:14 PM

Thor kena hina kow2..Tuhan boleh obes ke?

Big Spoilers until orang yg dah tengok trus immediately reveal ending bagai... sapa mati... apa jadi...
tuh pasal ada phrase 'spoiler alert'

harap maklum
HlAjLsKO8eM

sekngucing Publish time 27-4-2019 12:57 AM

lil_honey replied at 26-4-2019 08:02 PM
byk mende aku tak paham...and part main emosi masa nak last2 je..byk scene yang dipotong..agak frust ...

saya jawap
1. mungkin dipotong dlm movie.. dlm extended/ directors cut mungkin ada scene ni
2. scene ni.. dan bnyak lg scene bg saya mcm penghububg antara movie ni dan movie2 marvel yg lepas... dlm avengers 2012 takde pun scene ni.. tp scenw loki kena tutup mukut dgn thor ada... dia mcm fill the gap punya scene la kot

sekngucing Publish time 27-4-2019 12:58 AM

zidane_ziege replied at 26-4-2019 11:14 PM

Thor kena hina kow2..Tuhan boleh obes ke?

bapak thor.. odin pun obese
dia mcm trasititon lah.. time muda2 kuat.. sasa.. sado.. dah berumur... bnyak minum dan makan.. jd mcm odinlah

sekngucing Publish time 27-4-2019 01:00 AM

err.. mod.. dah bleh ckp pasal. spoiler ke... aku nak kasi review kaw kaw ni... :lol:
Pages: 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27
View full version: AVENGERS: Endgame