want2bhappy Publish time 16-10-2018 09:13 AM

Nonones replied at 15-10-2018 05:03 PM
itu drama melayu noks, boleh la reka2 ceritani cerita realiti. aku dah pernah cakap dgn mak a ...

Selama 10 tahun tu macam mana la kotang menyambut hari raya.. mujur mak gaji besar so dia pun agaknya takde hal la kau nak balik ke tak.. tapi sedara ke pakcik belah bapak or belah mak tak kisah ke? kenduri2 ke raya2 tak balik ke belah sana? Mungkin kah mak ko ada tercakap apa2 sampai bapak kecik hati keluar rumah tak balik2?

sarahmirza Publish time 16-10-2018 09:16 AM

Nonones replied at 16-10-2018 09:11 AM
Aku takut sebenarnya nak cakap dgn bapak aku tu, takut aku plak kena sembur balik

Bergantung la sis kena sembur ke tak..

Kalau bapak kaki surau, mungkin dia sentap juga.
Kalau bapak masih kaki kabaret, mungkin ego dia tercalar.

Masa u nikah dia jadi wali ke?
Rasanya ada syarat2 sah jadi wali... bapak tak beri nafkah ni layak ke jadi wali?
Tanya je...

Nonones Publish time 16-10-2018 09:19 AM

want2bhappy replied at 16-10-2018 09:13 AM
Selama 10 tahun tu macam mana la kotang menyambut hari raya.. mujur mak gaji besar so dia pun agak ...

Kalau raya, ktorg yang akan balik kpg bapak aku. itupun nasib kpg bpk aku dkt so sehari je la ktorg pergi balik hari mcm tu. kdg mak aku ikut, kdg tak ikut. mcm mana ye aku nak cakap? yg sebenarnya bapak aku ni biawak hidup (ampunkan daku abah :'() mak aku kerja yg tanggung segala2nya. benda ni jd since aku kecik lg tp aku tak paham mcm mana mak bpk aku bleh hidup mcm ni. mcm aku kawin haritu, bpk aku dtg je walikan aku. stay sampai kenduri side aku habis, lps tu dia balik la. bpk aku tu penyayang tp tu lah tak tau nak urus hidup mcm mana, tak tau tgjwb mcm mana. nak kata lurus bendul tak jugak. tp tah laaaa :'(

Nonones Publish time 16-10-2018 09:22 AM

sarahmirza replied at 16-10-2018 09:16 AM
Bergantung la sis kena sembur ke tak..

Kalau bapak kaki surau, mungkin dia sentap juga.

sah selagi mana dia ada dgn ktorg, masih contact sah tok kadi aku cakap. cuma tu lah dosa2 yg dia tanggung tu, dia la kena tanggung sendiri. sampai aku kawin, dah nak ada cucu dah tahun depan masih mcm tu jugak. takde jln penyelesaian kalau dorg nak stay mcm tu tp sampai bila???

want2bhappy Publish time 16-10-2018 09:33 AM

Nonones replied at 16-10-2018 09:19 AM
Kalau raya, ktorg yang akan balik kpg bapak aku. itupun nasib kpg bpk aku dkt so sehari je la ktor ...

i feel you... biawak hidup tapi penyayang tak terasa sangat kut... tapi kalau pakej dengan kaki pukul payah juga.... kena ada intervention anak2 la jugak ni. .semua balik... jumpakan mak ayah... kasihan ye kehidupan korang kecil2 dulu... cuma tak melarat bbut ya tak macam orang lain la jugak..

Nonones Publish time 16-10-2018 09:43 AM

want2bhappy replied at 16-10-2018 09:33 AM
i feel you... biawak hidup tapi penyayang tak terasa sangat kut... tapi kalau pakej dengan kaki pu ...

dulu la masa tak berapa cukup matang sgt, aku selalu jeles tgk org yang ada keluarga sempurna. maksud aku complete ada mak ayah yang boleh bwk keluar jln2 pergi mkn angin. bpk dorg selalu ada kat rumah tp ktorg takde. nak buat apa2 kerja2 laki ni pun takde yang bleh tlg waktu kecik2 dulu. aku la gigih buat sbb aku anak sulong. aku pernah cat satu rumah luar dalam, panjat tangga tinggi2. cat pagar rumah, tukar bulb lampu. nasib baik aku suka buat kerja2 mcm tu wlpn kerja org laki ;P lps adik laki aku dah besar sikit, adik aku la buat plak semua. tp ada hikmahnya, family mertua aku sgt sempurna. aku dpt family mertua yg sgt sygkan aku esp mak ayah mertua aku. yelah mungkin sbb aku dari broken family, dorg bg lebih la kat aku. ada hikmah dia.

sarahmirza Publish time 16-10-2018 10:19 AM

Nonones replied at 16-10-2018 09:22 AM
sah selagi mana dia ada dgn ktorg, masih contact sah tok kadi aku cakap. cuma tu lah dosa2 yg dia...

Tanya i mana la i tau TT..
Huhuhu..
Mak dgn bapak u aje yang tau apa sepakat yang dah dibuat antara mereka..

want2bhappy Publish time 16-10-2018 12:25 PM

Nonones replied at 16-10-2018 09:43 AM
dulu la masa tak berapa cukup matang sgt, aku selalu jeles tgk org yang ada keluarga sempurna. mak ...

ALHAMDULILLAH AWAK.. LEPAS HUJAN ADA PELANGI... hmm camner kehidupan ayah awak eh lepas keluar dari rumah tak balik2... kerja ke dia.. duduk mana pulak...

umbut Publish time 16-10-2018 01:29 PM

want2bhappy replied at 16-10-2018 09:11 AM
tabahnya makcik ... MACAM MANA LA DEPA MI ,ENYARA DIRI.. KALAU YANG TAK BEKERJA...habis ipar bel ...

Sebabnya makcik aku keje, anak dah besar2.. duit xda problem.. cuma kesian sunyi.. mlm2 tidur sorang.. laki ntah kemana.. tapi dia kata x kisah.. takpa asal dia bahagia

SLAManya Publish time 16-10-2018 03:35 PM

siannya... sedih baca
semoga semuanya dipermudahkan ye

(datang mood baik)

prettyuglybabe Publish time 16-10-2018 06:04 PM

kalau mak awak dah redha, tak usah lah dipaksa..
jauh dalam hati dia, mesti dia sedih juga..
lama-lama dah lali sampai jadi malas nak layan..
selagi bapak awak tak kacau tak menyusahkan mak awak, biar je la dia membiawak sorang-sorang..
suruh mak awak tukar nama buat hibah harta duit simpanan siap-siap..
kiranya bapak awak balik duduk dengan mak bapak dia ke?

miss_baby Publish time 16-10-2018 07:31 PM

kalau kes camni mcm rugi jer kalau tak cerai..
sebab apa..dah la bapak tu tak bagi nafkah apa2..
kalau mak awak meninggal nanti, bapak awak boleh dapat pencen or epf mak awak and tuntut apa2 harta secara faraid coz diaorg masih suami isteri kan
berbaloi dak rasa?
to me, better duit tu dapat kat anak2..

AvaAdore Publish time 16-10-2018 07:53 PM

miss_baby replied at 16-10-2018 07:31 PM
k ...

Betul tu. Dulu i suruh mak i cerai sbb ayah i selalu curang..Buat mak menangis. Tp mak i tak nak. Last2 mak i meninggal mengejut & semua duit epf asb etc dibahagi sama rata dgn adik beradik & ayah. Sehari lepas mak i meninggal ayah ckp nak guna duit dia dpt tu utk kahwin dgn mak baru:')

want2bhappy Publish time 17-10-2018 08:04 AM

AvaAdore replied at 16-10-2018 07:53 PM
Betul tu. Dulu i suruh mak i cerai sbb ayah i selalu curang..Buat mak menangis. Tp mak i tak nak....

ini yg tak best ni.. dulu opis lama i .. ada akak ni janda .. kahwin dgn duda.. dgrnya duda tu kahwin guna duit epf arwah bini dia... macam tak best je... ko nak kahwin baru .. guna la duit sendiri....

Nonones Publish time 17-10-2018 08:37 AM

prettyuglybabe replied at 16-10-2018 06:04 PM
kalau mak awak dah redha, tak usah lah dipaksa..
jauh dalam hati dia, mesti dia sedih juga..
lama- ...

Mak bapak sblh ayah dah takde, skg ayah stay dgn adik2 dia yg sama2 membiawak. tak tau dorg dpt duit mcm mana.

Nonones Publish time 17-10-2018 08:38 AM

miss_baby replied at 16-10-2018 07:31 PM
k ...

haritu mak pernah cakap dgn saya, dia pernah bgtau ayah yg semua harta rumah dia akan tukar nama anak2. tak tau la mak dah buat ke belum

Meiizu Publish time 17-10-2018 01:36 PM

AvaAdore replied at 16-10-2018 07:53 PM
Betul tu. Dulu i suruh mak i cerai sbb ayah i selalu curang..Buat mak menangis. Tp mak i tak nak....

OMG tt , cepat bertindak kanggg jadi camni:'(

Meiizu Publish time 17-10-2018 01:38 PM

want2bhappy replied at 17-10-2018 08:04 AM
ini yg tak best ni.. dulu opis lama i .. ada akak ni janda .. kahwin dgn duda.. dgrnya duda tu kah ...

so betul lah apa yg org perempuan takut kalau mati kebajikan anak2 tak terjaga..apak sebok pikir kawin lain :shutup::'(

Meiizu Publish time 17-10-2018 01:40 PM

Nonones replied at 16-10-2018 09:43 AM
dulu la masa tak berapa cukup matang sgt, aku selalu jeles tgk org yang ada keluarga sempurna. mak ...

family mertua aku sgt sempurna. aku dpt family mertua yg sgt sygkan aku esp mak ayah mertua aku.

alhamdulillah..rezeki dapat mertua sayang ni antara rezeki yg susah nak dpt

xtahumenahu Publish time 17-10-2018 02:06 PM

Nonones replied at 17-10-2018 08:38 AM
haritu mak pernah cakap dgn saya, dia pernah bgtau ayah yg semua harta rumah dia akan tukar nama a ...

mintak adik beradik u masukkan kaveat dulu atas rumah tu
just nak secure
Pages: 1 [2] 3
View full version: NASIHAT MAK AYAH UTK CERAI. BERDOSA KE?