gujiwa Publish time 1-10-2018 12:43 PM

Perlukahku ikut suamiku

tahun depan suami aku kena bertugas luar negara selama setahun..
aku jadi dilema
aku dah keje ngan company ni nak masuk 4 tahun.. gaji naik bonus dapat..
bulan2x sales capai target dapat benefit lagi..

anak aku ada 2 org.. seorang 4 tahun dan seorang nak masuk 3 tahun dec ni..
so kalau nak kira aku sayangkan juga kerja aku sbb dah tentu aku sendiri tak mampu
nak mintak unpaid leave sbb company ni tak la besar mane.

yang jenuh aku nak pikir..
1) kerjaya aku
2) hal2x skola anak aku kat sane.. dah tentu tak dapat nak tadika kot kat sana..
and dorng leh ctach up ke kalau balik sini nanti (may 2020)-anak sulung dah 6 tahun masa tu
3) suami aku suruh aku decide tapi dia ada cakap "kalau boleh follow la dia"
4) kepala otak aku ni pikir juga hal suami aku kat sane
5) suggestion orang tua kebanyakan suruh pi
6) taraf kewangan aku bila aku dah balik dari luar negara..(ni yang aku risau)

aku cuba positif kalau korban skrg mungkin akan datang kau dapat rezeki yang lebih.. tapi umur makin berganjak..
benda2x negative tu tetap hantui aku..
terutama bab skola anak2x.. dan nak cari keja akan datang.

ada ape2x nasihat tak untuk aku ni..

Bilissey Publish time 1-10-2018 01:43 PM

pergilah TT. Soal rezeki dan lain-lain, serahkan kepada-Nya

Amina_Mirza Publish time 1-10-2018 02:21 PM

It aint easy being a trailing spouse. Tp sebaiknya TT ikut lah husband tu and dah boleh start riki2 dari skrg what to do there. Bila lagi nak merasa duduk tempat org kan? Bab education boleh adjust dont worry. Kids cepat aje adapt new environment lagi2 lah kalau kena approach beri theyols rasa excited to go to school. Bila balik sini maybe ada lah rasa shocked tapi slowly depa akan adapt juga dgn msian education system. Umur anak2 TT pun masih toddler so oklah kot tak perlu kejar silibus kat msia bila balik nanti. I assume TT akan ikut husband ke 1st world country lah. Job wise, its called job in your suitcase. Kalau TT ada tertiary education lg mudah nak fit job prospect kat sana. Gd luck & selamat berhijrah, TT! Semoga semua urusan dipermudahkan hendaknya.

fifie_olin Publish time 1-10-2018 02:44 PM

dlm hubby bekeje kat sana...dia bole balik msia x

animcute Publish time 1-10-2018 03:04 PM

klu based on my experience...ikutlah dan redha. insyaallah banyak pengalaman and knowledge you will get while you are there.
I lepaskan my career at p------sto follow my husband. mula2 mcm cakap you je lah pegi..nanti bila2 cuti I will come visit. but his answer was "everybody goes or nobody goes"
alhamdulillah after dah habis stint ..i receive a very good offer at another company soon after balik ke sini, better position and twice the gaji.
anak2 pun akan enjoy sebab they get to go to school and family relationship pun closer. lagi satu ..skill memasak you pun will improve haha..sb bila dok negeri orang kita terpaksa guna survival skill yg ada

sarahmirza Publish time 1-10-2018 03:09 PM

Tengok package yang suami terima, ada termasuk school allowance & accommodation tak?
Visa family pula macam mana? Sendiri atau company tanggung?

gujiwa Publish time 1-10-2018 03:19 PM

sarahmirza replied at 1-10-2018 03:09 PM
Tengok package yang suami terima, ada termasuk school allowance & accommodation tak?
Visa family p ...

allowance tu ada (ank2x isteri)..tapi takde plak dorng specific untuk school..and penginapan depa bagi..
tapi bab visa tu sorry aku blur sket.. mungkin kena tanya kat suami pasal benda ni..
tapi ikut kawan2x yang stay sana bawak keluarga rasa visa ni bukan bermasalah..

cume penah juga tanya pasal school kebanyakan takde plak pi skolahkan ank kat sane.. kalau ada pun siap stop skola utk 1 tahun..

sarahmirza Publish time 1-10-2018 03:36 PM

gujiwa replied at 1-10-2018 03:19 PM
allowance tu ada (ank2x isteri)..tapi takde plak dorng specific untuk school..and penginapan dep ...
School anak tu kena tengok fee juga...
Anak i umur 4 tahun dulu fee setahun RM10k++...
Belum masuk kena bayar fee tambahan mcm baju utk performance, utk sukan, utk itu ini...Tapi kalau u pergi ke negara yang free education, tak payah risau sangat pasal fee tu..

Genkidesuka Publish time 1-10-2018 05:51 PM

Assalammu'alaikum n selamat sejahtera.

Antara sbb2 KUAT yg membolehkan seorg suami menceraikan isterinya ialah apabila si isteri tidak mahu mengikutnya berhijrah ke tmpt baru.Fikir2kanlah.

Wallahua'lam.

umbut Publish time 1-10-2018 06:12 PM

Brp tahun? Ke mana?

Kalau takat hanya setahun.. x yah ler.. bual2 via whatsapp je

zuri154 Publish time 1-10-2018 09:25 PM

setahun je ke atau ada renewal? kalau setahun je baik x payah. kejap je la setahun tu. unless after setahun ada renewal pastu ada renewal then bole la dipertimbangkan utk ikut suami.

nolya Publish time 1-10-2018 09:46 PM

Ikutkak, ikut.Akak tak ikut nanti ada orang lain ygsangkut.Cayalah....

gujiwa Publish time 2-10-2018 09:32 AM

fifie_olin replied at 1-10-2018 02:44 PM
dlm hubby bekeje kat sana...dia bole balik msia x

dia lagi suka kalau kami pi sane..
huhuhuhuhuh

gujiwa Publish time 2-10-2018 09:33 AM

zuri154 replied at 1-10-2018 09:25 PM
setahun je ke atau ada renewal? kalau setahun je baik x payah. kejap je la setahun tu. unless after...

takde renewal setahun sahaja.. (13 bulan gitu)..
itu yang dilema duk pikir ni..

gujiwa Publish time 2-10-2018 09:34 AM

umbut replied at 1-10-2018 06:12 PM
Brp tahun? Ke mana?

Kalau takat hanya setahun.. x yah ler.. bual2 via whatsapp je

ke negara matahari terbit..
setahun je..

sblm ni pun dia kerap ke luar negara tapi ni paling lama la.. setahun.. sblm ni.. paling lama pun 3 minggu gitu..

gujiwa Publish time 2-10-2018 09:35 AM

Genkidesuka replied at 1-10-2018 05:51 PM

Antara sbb2 KUAT yg membolehkan seorg suami menceraikan is ...

waalaikumusalam..

alahai..bercerai berai tu yang runsing.. even memasing saling percaya..
tapi ada juga few members bagi tau.. kalau boleh jangan la bagi suami ada ruang kosong.. setahun kata org tak lama..
tapi bagi pasangan lain plak jadi nye..

Jajabeans Publish time 2-10-2018 10:21 AM

zuri154 replied at 1-10-2018 09:25 PM
setahun je ke atau ada renewal? kalau setahun je baik x payah. kejap je la setahun tu. unless after...

same here. setahun jek? berbaloi kah u ikut somi u ke sana dan u lepaskan kerjaya u kt cni. u nk uruskan sekolah anak lgi bla2 pastu dh balik uruskan sekolah kt cni lagi. for me tak berbaloi utk u korbankan semua tu dgn penat lagi. setahun tu sekejap sgt utk u tinggalkan ape yg u dh ada kt cni.

putribonda Publish time 2-10-2018 04:26 PM

gujiwa replied at 2-10-2018 09:34 AM
ke negara matahari terbit..
setahun je..

japan ke.kalau japan akak ikut kak.ikat kaki dia.
sana banyak ike ike ike..kahkahkahhh

hunny_sapik Publish time 2-10-2018 09:20 PM

saya dk negara matahari terbit. sambung study. suami dan anak2 ikut sekali. anak u bila balik baru 6 tahun, xde masalah pun nak catch up dgn syllabus malaysia. lgpun in one year, kids baru nak belajar bercakap sikit2. xbelajar menulis japanese pun for kids in kindergarten. elementary school baru belajar. nothing to worry. just go, anggap ni peluang utk spend lebih masa dgn family. soal kerja tu setakat one year, xde masalah nak cari kerja baru bila balik nanti.

Genkidesuka Publish time 2-10-2018 10:42 PM

gujiwa replied at 2-10-2018 09:35 AM
waalaikumusalam..

Suami NAK TT ikut.Kena taat la kan.Unless dia yg kata tkyh sbb leceh nk handle hal budak2 sekolah.Bon voyage TT!:)
Pages: [1] 2 3
View full version: Perlukahku ikut suamiku