speckylady Publish time 22-8-2018 02:16 PM

Nak tukar career

Hi all!

Saya berumur lewat 20an, bujang, bekerja sebagai jurutera elektrik selama 3 tahun. Dan setakat ni saya masih belum boleh menanam minat dalam bidang ni walaupun dah kerja agak lama. Mungkin juga mungkin sebab persekitaran tempat kerja yg membuatkan saya jadi tak berminat utk stay lama dalam bidang ni. Antara sebab-sebabnya adalah gaji kecil, no career growth, bos yg pilih kasih, kene buat kerja org walaupun bukan dalam bidang saya tapi saya tak kisah pasal tu sebab boleh belajar perkara baru tapi saya rasakan yg saya dipergunakan. Saya pun dlm proses mencari kerja baru tapi buat masa sekarang agak sukar walaupun ada pengalaman. Jadi saya ingin cuba mengubah haluan kerjaya saya yg mungkin boleh menarik minat saya utk bekerja dalam bidang tersebut. Saya perlukan khidmat nasihat anda semua bagaimana cara dan langkah-langkah seterusnya. Ataupun anda tahu any short course yg saya boleh ambil utk menambah skill saya. Pendapat positif anda amat saya alu-alukan.

jazaa100 Publish time 22-8-2018 04:57 PM

awak minat apa?....
dulu belajar amik course apa?....
klu sebab environment yg buat awak tak minat kerja...tukar tempat kerja je, bkn tukar bidang...

CiliPadiSedap Publish time 22-8-2018 05:09 PM

jangan marahkan nyamuk bakar kilang ridsect

samasam90 Publish time 22-8-2018 05:22 PM

Senang ke nam tukar career sekarang?

Elle_mujigae Publish time 28-8-2018 04:40 PM

Hello....eh sama dgn abg kita....abg kita pun engineer elektrik ..hehe..

3 tahun pengalaman dah cukup utk tt try cari tempat kerja baru...new environment helps to refresh our state of mind...

sepanjang specky kerja kat tempat kerja sekarang ni, takde contact pekerja/HR/bos2 syarikat lain ke..?...
Pages: [1]
View full version: Nak tukar career