SY_Mumi Publish time 20-2-2019 10:12 PM

melnanzz replied at 16-12-2018 04:59 PM
Menurut ceritanya, kewujudan makhluk2 ni memang dah ada di muka bumi ni. Mereka dihidupkan semula...

yup was mention somewhere this monster exist during or after world war
macam how dinosaur exist long long time ago
there was a written theory most of em sebenarnya kecik then because of something dorang membesar

nak kena dig out kalau nak tahu...

SY_Mumi Publish time 20-2-2019 10:16 PM

manjalara_01 replied at 16-12-2018 03:06 PM
byknye monster...

u all bleh tlg explain x asal-usul Godzilla & kwn2 monster die dari man ...

personally dulu, ai Tak brapa minat crita monster2 nihbut bila start watching 'Planet of the Apes' trilogy...
kind of attract me to watch all these animal story...
macam Godzilla part 1 tuh memang best

kalau cerita King Kong dulu2 belom hafal tengok

manjalara_01 Publish time 21-2-2019 01:01 PM

SY_Mumi replied at 20-2-2019 10:16 PM
personally dulu, ai Tak brapa minat crita monster2 nihbut bila start watching 'Planet of the Apes' ...

me 2..i pun x minat...tp since The Mist...i terminat ...& Godzilla 2014..kebetulan masa tu tgh tukar2 channel..astro..ttiber kluar Godzilla..i was like..dahsyatnye! insane monster angles....plot pun bagus..never seen anything like it!..yQvKS1IvvpI

tp syg versi series..flop...pd manja la..muke2 cast ni semua nampak mcm pelik2 je..
YKe3znDCEMY

SY_Mumi Publish time 21-2-2019 11:29 PM

manjalara_01 replied at 21-2-2019 01:01 PM
me 2..i pun x minat...tp since The Mist...i terminat ...& Godzilla 2014..kebetulan masa tu tgh tuk ...

ai ada nonton movie 'The Mist', but it's more to sci-fi, horror genre. cause the creature is likely to be an alien somehow
terbaca version series not bad jugak, but belom Ada tarikan nak tengok

talk about Godzilla, idea asal is from Japan

manjalara_01 Publish time 22-2-2019 05:48 PM

SY_Mumi replied at 21-2-2019 11:29 PM
ai ada nonton movie 'The Mist', but it's more to sci-fi, horror genre. cause the creature is likel ...

flop u..series The Mist..sbb tu 1 season je kot..mmg x best la..cast sorg pun xde aura, xde sape2 yg good looking..plot boring...syg...harap they can make a comeback..
yes..actually anime jepun ni hebat...i x pernah minat pun sblum ni..tp since Ghost In The Shell...2017...respect..idea2 Godzilla,Edge of Tomorrow ni semua pun menarik..
bile ade collaboration antara east & west..semua jadi jadi unik...
OisFMN1BWvg

SY_Mumi Publish time 24-4-2019 09:49 PM

QFxN2oDKk0E

Godzilla: King of the Monsters
In Theaters May 31

annehuda Publish time 25-4-2019 02:18 PM

aku rasa movie godzilla ni ade harapan utk best sbb movie ni mmg pasal godzilla

sis nak warning bg yg ade netflix tu, JGN TENGOK ANIMASI GODZILLA PLANET OF THE MONSTERS TRILOGY

camharam. tak best
die ade 3 part
overall citer ni mengisahkan tentang godzilla yg dah berjaya menakluki bumi, jadi penduduk bumi jadi buangan hidup di angkasa.penduduk bumi cuba nak kembali ke bumi semula tp diorg kene fikirkan jalan camne nk hapuskan godzilla

part 1 mmg best. ending die ade cliffhanger. ending die pun tak sangka, tease die pada tajuk movie,PLANET of the monster which means, godzilla dah beranak pinak atas bumi (sila highlight for spoiler)
part 2, dah start berdrama. godzilla pun tak sampai setgh jam muncul dlm part ni. sis dah rasa boring tp bile tease ada ghidorah utk next part, sis gagahkan jugak tgk part 3
part 3, mmg sis nyumpah nyumpah la. dahla ghidorah tak rupe ghidorah.leh plak the human character pilih cinta dr nak selamatkan bumi. mmg penyesalan terbesar dlm hidup sis la tunggu anime ni kuar

Ann1P Publish time 9-5-2019 03:44 PM

The third film in Legendary's MonsterVerse, and the third Godzilla film to be completely produced by a Hollywood studio prepaidgiftbalance.

seribulan Publish time 30-5-2019 11:20 AM

Gujiraa...gujiraaaa...awesome movie {:1_152:}tengok awan dan langiit bercahaya teringat badan Godzilla :)

taji2906 Publish time 31-5-2019 11:02 AM

takde review ke?
tp dgr2 lg best dari endgame.. lg best dari JW3..

aza Publish time 31-5-2019 01:04 PM

aku dah tengok dah semalam.. best.. sebab hero dia mcam biasa laa abang godzila kita.. tapii aku tak rasa ada wow laa kali ini.. maybe aku high expectation kot menyebabkan aku rasa macam ada kekurangan cerita ini.. tapi bab godzila lawan ngan 2 makhluk jahat tu memang best laa.. siap ada power lagi..

cerita dia ala how to train your dragon plak.. sebab last sekali semua monster tunduk kat abg godzilla kita..

ada babak sedih babak kelakar dan ada babak suspen...

cumaa kali ni orang jahat dia tak seperti yang dijangka.. heheheh.. tak cliche aaa.. 3.5/5 aku bagi

Rhyno Publish time 31-5-2019 09:58 PM

aku bagi 8/10.

paling best tgk battle Godzilla VS Ghidorah masa last2 tu bila Godzilla keluar api dari badan dia.

kesian kat Mothra sebab terpaksa berkorban utk selamatkan Godzilla.

tak sabar nak tgk Godzilla VS Kong thn depan!

September14 Publish time 2-6-2019 11:35 AM

Dah tgk so aku x berapa suka sgt movie ni mngkin sbb aku bkn peminat raksasa2 besar ni.
Aku x faham sebenarnya konsep dr emma tu, knapa dia kejam sgt merancang pbunuhan bjuta manusia dgn mbebaskan titan2 ni semua. Nampak dia sygkn anak dia tp dlm masa yg sama nak bunuh bjuta family lain. So mngkin patut org lain kut yg jd mastermind someone yg mmg kejam.
Apapun still x bosan tgk cter ni wlupun 2 jam lbh, titan blawan pun ok best. Cuma xde rasa goosebumps. So aku bg 6/10

manjalara_01 Publish time 2-6-2019 06:52 PM

Edited by manjalara_01 at 2-6-2019 08:07 PM

September14 replied at 2-6-2019 11:35 AM
Dah tgk so aku x berapa suka sgt movie ni mngkin sbb aku bkn peminat raksasa2 besar ni.
Aku x faha ...
some people say yg part bunuh juta2 org tu is NWO punye agenda...that is human depopulation same mcm dlm movie Avengers Endgame...

ok kalau x minat topik ni abaikan je...:lol:
bZsazm0VCXA

September14 Publish time 2-6-2019 11:09 PM

manjalara_01 replied at 2-6-2019 06:52 PM
some people say yg part bunuh juta2 org tu is NWO punye agenda...that is human depopulation same m ...

Bnyk je muvie konsep nak hapuskan sebahagian populasi dunia, mngkin tgh berlaku di alam realiti skg ni.. cuma aku rasa watak dr emma tu x sesuai utk dia merancang pembunuhan manusia ramai2. X nampak dia hati kering pun.

tdpp2006 Publish time 8-6-2019 11:24 AM

Bila boleh tengok tempat asal Ghidorah agak eh?

manjalara_01 Publish time 10-6-2019 10:35 PM

September14 replied at 2-6-2019 11:09 PM
Bnyk je muvie konsep nak hapuskan sebahagian populasi dunia, mngkin tgh berlaku di alam realiti sk ...

yup btul tu u...

i baru tgk smlm movie ni..so in short i pun x brape puas hati dgn plot movie nni agak huru-hara serabut jgk la..&...walaupun cast yg hebat2tp karetor masing2 xde yg nk brape menonjol or charismatic..

well about Dr Emma pulak....i think it's quite common la ade watak2 saintis yg evil..mcm dlm Maze Runner Death Cure..niat saintis2 tu mmg la baik mulia nak cari antivirus utk selamatkan human race tp tgk la betapa kejamnye subjek2 manusia yg kena torture mcm Min Ho tu, sadiskan?

other than that..sronok jgk la tgk monster2 ni on the big screen....manja bg 6/10...

grouper Publish time 11-6-2019 01:43 AM

Mothra ada affair ngan Godzilla...? :funk:

CikNano Publish time 14-6-2019 05:45 AM

Kalau nak dibandingkan dgn filem pertama, lebih baik filem kedua ni cuma plot cerita longgar sikit sebb part dr emma lepaskan monster mcm xlogik la plak. Yang selamatkan filem ni part monster ni lawan antara satu sama lain sampaikan iols who r yuss kan sajooo part manusia hehe ehh rondan tu bg iolss dah mcm talam 2 muka, sekejap ko tunduk dkt ghidorah pastu abam gojila menang ko pandai plak dtg melutut

bluezink Publish time 23-6-2019 04:38 PM

GRRRrrrrrrrr
Pages: 1 [2]
View full version: 2019 - GODZILLA - KING OF THE MONSTERS