September14 Publish time 8-12-2019 04:51 PM

Dah tgk smlm, so bkn fav aku, agak amatur bg aku yela filem animasi tempatan kan... aku rasa dia kna amek real actor la utk dubbing suara tu sbb mcm membaca skrip je esp egent dayang tu. Agak turn off la lpstu aku pelik dgn kisah alia tu senang2 lak dia kje dgn MATA sblmtu bkn main g mencuri bagai geng dgn nikki... dia baik btudung smua tapi npe mcuri? Dah kantoi trus kje dgn mata lpstu abaikn nikki?
Lpstu mcmne budak2 kecik leh jd egent buat kje bhya kje lak dgn org2 dewasa? N bnda ni sptutnya kna la cerita kn sbb bkn smua org tgk series atau pun nk bwk g international atleast org faham.
Apapun action agak ok n aku pun dah sokong produk tempatan tp agak x best bg aku aku bg 5/10.

palmolive Publish time 9-12-2019 02:53 PM

September14 replied at 8-12-2019 04:51 PM
Dah tgk smlm, so bkn fav aku, agak amatur bg aku yela filem animasi tempatan kan... aku rasa dia kna ...

semua tu dh diceritakan kt youtube..siap dorg dh buat channel khas lagi semata2 utk siri kartun ni..

nameloo Publish time 10-12-2019 09:31 PM

Eh storyline skrip ost semua mantap siot citer ni.

opening je da buat aku terpaku siaaaa

camera work dia mantap gila.

action dia perghhh smooth gile.

skrip plot twist semua tahap internesyenel.

paling ak salut kita masih lagi boleh relate.

nak2 bab mengampu orang vip, bab2 kerajaan tak peduli rakyat marhaen terhimpit, so relateable!

paling tak boleh blah masa geng mamak datang selamatkan datuk bandar.

perghhh mantap gila siap ada zoom zoom macam drama tamil.

seriyes keras perut aku gelak. bodo gila hahahahahah

memang action pack gile. bukan seminit dua lawan, boleh kata hampir 50% filem ni babak lawan and semua smooth giler

arrghhh ak masih x leh move on lagi.

bagi 9.5/10 !!!

good job guys, memang tak sangka dgn bajer 6j korang bole buat citer mantap cenggini.

salut habis!

3480 Publish time 12-12-2019 12:25 AM

amal12bh replied at 5-12-2019 12:16 PM
Ejen Ali terbaik. seronok utk budak2, seronok utk org dewasa. dari series pun dah nampak mmg hebat p ...

Hmm.. baca komen kt utube smua kecam dia. Ada ka patut perform dpn budak2 pakai bju gitu. Otak letak mna dey!! Klu kapir pon nk perform dpn budak pkai la bju yg sopan ni kn plk islam. Bknnya suruh ecah ni pkai tudung ka apa tp pkai bju yg tutup skit la. Bengong betui pkai bju jarang nmpk coli. Ingat ni club ka apa

HangPC2 Publish time 12-12-2019 06:07 PM

https://i.ibb.co/TwjHHcK/Ejen-Ali-The-Movie-MISI-NEO-Kutipan-RM-20-Juta.jpg

anastasia7 Publish time 18-12-2019 01:09 AM

RyanaMohainiza replied at 29-11-2019 10:29 PM
Lagu dalam ejen ali ni xmelekat mcm lagu upin ipin & boboboi

Lagu mamak maju trending dah. Yg buat parodi pun kelakar

anastasia7 Publish time 18-12-2019 01:10 AM

fa_stellar replied at 1-12-2019 09:46 PM
tengok semalam dengan zero pengetahuan tentang Ejen Ali. gamble je pergi tengok sebab rasa curious t ...

Join la dance mamak maju tu. Hehe

anastasia7 Publish time 18-12-2019 01:13 AM

anisania replied at 3-12-2019 03:29 PM
ejen ALI i bagi 10/10. ost kita jaga kita memang non stop dengar hahaha.

upin ipin, boboiboy and ...

3 animasi tempatan keluar tahun ni, tak syiok pula tahun depan takde. Ke ada?

elzy Publish time 19-12-2019 11:19 AM

Best juga cerita ni.. Suka dengan Ejen Dayang ala-alaX-Men gitu :lol:

atiqah_bea Publish time 19-12-2019 05:00 PM

Iols dah g tengok 2 kali. Smart giler animasi ejen ali ni. Tak reti nak bg ulasan tapi iols memang enjoy sgt. Berbanding boboiboy iols lg suka ejen ali. Suka bila theyols tonjolkan budaya malaysia contohnya gasing, satay, nasi lemak. Bila pasarkan kat luar negara memang boleh menarik org luar

Diann Publish time 27-12-2019 12:32 AM

Tak pernah layan siri ejen ali tapi pergi tengok sebab anak-anak nak tengok.
Sekali memang best citer dia.
Kalah frozen 2 & boboiboy.

Balik tu terus marathon siri ejen ali kahkah!
Pages: 1 2 [3]
View full version: EJEN ALI THE MOVIE : MISI NEO (28 NOVEMBER 2019)