noris75 Publish time 8-6-2018 11:15 AM

Kereta Persona - Radio Problem

Sapa sini ada guna kereta persona? Kereta saya dah habis bayar..biasa lah kereta bila habis bayar macam2 ragam lah dia buat. Yg terbaru ni radio...on je button, volume jalan sendiri sampai cecah 40...mau pecah speaker, jenuh tekan volume bg slow tak boleh..off button pun tak boleh. Bagai nak giler dalam kereta dengar lagu volume sampai 40...boleh pecah gegendang telinga.

Baru ni cuba lagi setelah seminggu tak dengar radio dalam kereta..ingat dah ok lah. Mula2 je ok...separuh perjalanan nak ke office tak usik apa2 pun volume dia naik sendiri sampai max...giler wehhh jenih picit2 button off...tak boleh jugak. Berdoa jelah volume tu turun sendiri...dekat 15 minit dia turun sendiri sampai 20 lepas tu naik balik. Last sekali tekan2 button off byk kali..tepuk2 kat radio tu baru boleh off. Sekarang ni dah fobia on radio...tp nak raya tak dapat lah dengar lagu2 raya ke, info trafik ke...sadiss..

Sapa pernah jadi macam ni? Apa masalah radio tu ye...kat mana boleh hantar repair ni.

zulka Publish time 8-6-2018 11:29 AM

Radio tu dah smpai masa dah... :loveliness: pegi la tuka baru, radiao kete skang byk yg murah2 dah, tak perlu amik yg berjenama jenama..janji boleh dengar lagu sudah.

Takyah kete persona, kete Honda akupun dah buat hal asyik2 reset sendiri...jenuh tiap kali nk dengar radio kena cari chanel

zulka Publish time 8-6-2018 11:34 AM

radio kete ni salah 1 brg elektronik yg tak digalakkan utk dibaiki...kalau dibaiki pun sure jadi balik

noris75 Publish time 11-6-2018 09:13 AM

zulka replied at 8-6-2018 11:29 AM
Radio tu dah smpai masa dah...pegi la tuka baru, radiao kete skang byk yg murah2 dah,...

saya pergi kedai eksesori keta sabtu lepas....memang betul kata awak, radio tu yg prob. Emmm....lepas raya lah tukar..duit byk nak pakai ni..hehhe.

Balik kg jauh lak tu....nyanyi sendiri lah nampak gayanya

zulka Publish time 11-6-2018 09:20 AM

noris75 replied at 11-6-2018 09:13 AM
saya pergi kedai eksesori keta sabtu lepas....memang betul kata awak, radio tu yg prob. Emmm....le ...

dah la jalan jem...sampai kg habis suara;P

shazman73 Publish time 12-6-2018 07:50 AM

radio aku mengalami masaalah yang sama, tukar radio baru(sama jenis) ok kejap je , pastu masaalah sama berulang.volume secara auto g ke maksimum,pas tu semua butang jadi jamed..nak off pun tak boleh..fobia dah nak pasang radio.

zulka Publish time 12-6-2018 02:06 PM

shazman73 replied at 12-6-2018 07:50 AM
radio aku mengalami masaalah yang sama, tukar radio baru(sama jenis) ok kejap je , pastu masaalah sa ...

pasang grounding cable bro...sedikit membantu
Pages: [1]
View full version: Kereta Persona - Radio Problem