seribulan Publish time 24-5-2018 05:48 PM

Jika aku seorang pengarang...

Jika aku seorang pengarang, ku kan pilih jadi...

sharlenetexas Publish time 24-5-2018 09:09 PM

aku menulis sbb nak dapat duit namun jangan beli aku. aku menulis dari pemerhatian dan ditambah sedikit (baca: hanya sedikit) untuk sedapkan cerita.

missinpiece Publish time 24-5-2018 09:52 PM

Jika aku seorang pengarang,
Kan ku pilih jadi Sidney Sheldon, S. Samad Said, Ma Lee Chuswan, Lisa Kleypas, John Grisham..
Kerna bahasa tulisan mereka begitu bermakna, begitu mengesankan, begitu...

KILL_NANCY Publish time 27-5-2018 11:45 PM

Edited by KILL_NANCY at 27-5-2018 11:46 PM

jika aku seorang pengarang, ku kan pilih jadi diri sendiri bebas menulis tanpa sempadan.akan ku pastikan papan kekunciku menjadi manisan di lidah2 pembaca dan terkadang menjadi senjata pada si egosentrik yang bernaung di bawah fikiran jumud.

seribulan Publish time 31-5-2018 02:24 PM

Jika aku seorang pengarang,
Kan ku pilih jadi Isaac Asimov...sains fiksyen memang hebat {:gambateho

puanserama Publish time 8-6-2018 11:53 AM

i got 2 person who i adore..

one is JRR Tolkien.. how and why on earth u want to create a special languages for your characters.. this even come with a references at the end of the book! and a map for the world not existed..? whoa..
he lived in so backdated years, with wars surrounding.. to come out with the masterpiece of LOTR is like a.. another whoa.. so gifted..

another one is Hamka..
his words.. i know most of the words is like malay-indo but most of those words i could not understand one but like reading english books, u just go ahead deal with it while trying to pick up the key words.. but i must say his choice of words is among the most beautiful one.. indah..

acikbajuhijau Publish time 12-6-2018 11:36 AM

jika aku seorang pengarang? aku nak jadi diri aku sendiri. tulis cerita yang bukan macam cerita novel yang ada sekarang. aku nak jadi penulis yang tulis tentang kisah hidup realiti orang yang ada di sekeliling aku. tapi aku tak sure lah kalau editor dan publisher akan keluarkan novel yang aku tulis.
Pages: [1]
View full version: Jika aku seorang pengarang...