pujanggamerpati Publish time 2-2-2018 09:31 AM

Edited by pujanggamerpati at 2-2-2018 09:33 AM

sora13 replied at 1-2-2018 10:17 PM
Wah, tahniah! Trending no. 4. Iols tweet tapi tak byk but enjoytgk @pujanggamerpati menggediks di...
nama twiiter kaka apa??? nakkk {:gimmeo
bes la drama ni..santai jer.... syirin is soo cuteee dgn zhakif...suka pulekk gandingan niena dan fattah ni.... mmg menjadi gedik gedik dia dgn zhakif ni... dgn jeneral hanbali yg mcmtu lagi...suka pulak drama nii.. {:loveo ada juga drama best dr RTM...

kipasartis Publish time 2-2-2018 09:42 AM

Edited by kipasartis at 2-2-2018 12:31 PM

Aduradura replied at 2-2-2018 12:43 AM
Mmg pun chuolls, drama yg iolls tengah layan online skrg,cter dia anak jeneral ni, cinta hati batu ...

Byk nya uols follow..Pencinta drama sgt ni.. ;P

StandClimbFall Publish time 2-2-2018 12:15 PM

Untuk 4 episode ni rasanya semua watak utama dan tambahan dah muncul. Tinggal watak penampilan khas je mcm ustaz rumah anak yatim. Anggap je 4 episode ni utk pengenalan. huhu. Penat jugak tunggu scene zakhif. Dalam novel pun gitulaaa...awal2 banyak cerita pasal dunia syirin, konflik dgn ayah dia, selit2 pasal nukman pastu kwn2 ofis dia. Zakhif start kerja kat rumah jeneral, masuk dunia syirin. Baru berkembang cerita... mcm ost drama ni.. iollss setia menunggu....

sora13 Publish time 2-2-2018 02:38 PM

pujanggamerpati replied at 2-2-2018 09:31 AM
nama twiiter kaka apa??? nakkk
bes la drama ni..santai jer.... syirin is soo cuteee dgn...

Rahsialah, hehehe...sendu2 pun ada jugak org retweet tweet iols. Hahaha...

pujanggamerpati Publish time 2-2-2018 02:41 PM

sora13 replied at 2-2-2018 02:38 PM
Rahsialah, hehehe...sendu2 pun ada jugak org retweet tweet iols. Hahaha...

pooja follow twiiter kaka x? alaaa senang pooja kacau kaka pulekkkk... ;P kedekut nya xnk bagi..

sora13 Publish time 2-2-2018 02:45 PM

pujanggamerpati replied at 2-2-2018 02:41 PM
pooja follow twiiter kaka x? alaaa senang pooja kacau kaka pulekkkk...kedekut nya xnk bagi..
...

Mestilah tak, iols bukak akaun twitter ni semata nak tlg upkan DAJ. Konon tak nak tengok just tweet aje tapi tak boleh sbb iols kena tau apa yg iols nak tweet so kena jugak tgk dramanya. Haha...

koda Publish time 2-2-2018 02:45 PM

Iols suka drama ni sebab dekat dihati. Nampak la logik dengan kehidupan kita. Banyak je yg kawin tapi bukan menantu pilihan. Mertua ada pilihan sendiri.. Ada yg nak pakai uniform, ada yg nak menantu kerja gomen etc.

Bibit percintaan pun macam orang biasa. Terjumpa secara tak sengaja..usha2 lepas tu tersuka la plak. Yg part tak logik tu just kontraktor terlebih helok je. Kontraktor pakai kereta pun bersesuaian dengan kerjaya berbanding tengku ian kaya nak mamp tp pakai proton ajer.

asyasha Publish time 2-2-2018 02:51 PM

Eps smlm best la. Scene zakhif & syirin blm byk lagi tp bila kuar scene diwrg alahai... Cute betul. Fa Ni mmg la. Mata dia berbicara sungguh. Setiap Kali dia berinteraksi mgn syirin aku plk yg malu tgk Mata dia. Scne syirin tegur Kat dapur pasl bekpes tu pun aku suke. Nmpk simple tp aku malu giteww.. Lawo Sgt niena. Nmpk zakhif lurus bendul bgtau pasl jenis2 sarapan. Muka blushing 2.scene kantoi ngn jeneral tu pun kelako. Aku smpi terjerit2 KT umah konon nk bgtau 'zakhif,,,, jeneral nampak!!' hahaha...
Bibik tu mcm jd pojaan aku jugak. Blur2 lurus...ngn uniporm dia tu. ;P;P

Thanatus Publish time 2-2-2018 03:04 PM

asyasha replied at 2-2-2018 02:51 PM
Eps smlm best la. Scene zakhif & syirin blm byk lagi tp bila kuar scene diwrg alahai... Cute betul....

adegan mentol terbakar pon iols boleh tersenyum tersengeh.. padahal biasa2 jer dialog diaorg masa tu;P

walaupon aku macam "amboi amboii syirin mentol terbakar pon nak suruh org tukar"... mentol rumah aku terbakar, aku tukar sendiri jerr

pujanggamerpati Publish time 2-2-2018 03:12 PM

sora13 replied at 2-2-2018 02:45 PM
Mestilah tak, iols bukak akaun twitter ni semata nak tlg upkan DAJ. Konon tak nak tengok just twee ...

dm pooja kat twiiter la kaka.. jgn kedekut sgt..dpt meols tweet kaka utk support meols kat situ..kaka kaka dlm tu suka buli meols..sikit je kaka sokong.fui sungguh ;P.. tp cta ni mmg best... sederhana sangat..xsaba tunggu epi minggu depan..

kipasartis Publish time 2-2-2018 05:03 PM

koda replied at 2-2-2018 02:45 PM
Iols suka drama ni sebab dekat dihati. Nampak la logik dengan kehidupan kita. Banyak je yg kawin tap ...

Hahaha..tengku ian support kereta buatan malaysia la..;P

fliphair8 Publish time 3-2-2018 01:58 PM

Aku makin suker drama ni....sengal2 ubi ngintai2 jeling2 zakhif ngan syirin sangat menyeronokkan....ade rasa gedik2 dalam hati...bukan rasa meluat....masalahnyaa my klik only upload on friday both epi....so bertabahlaaa aku tunggu friday layan....aku jarang sempat tgk tv coz balik selalu lewat and dah penat....tak enjoy rushing2 tgk tv...aku suka layan gedik2 manis drama melayu waktu aku free and easy.....cheers ;P

CikPetrol Publish time 6-2-2018 12:08 PM

fatah hensem lahaiiiiii dgn citer niiiiiii

sora13 Publish time 7-2-2018 09:36 AM

penulis novel DAJ ni hezzy azra rupanya, baru iols perasan sbb haritu iols baru baca novel sheols yg tajuk semerah red velvet. ok jugak citer dia, nanti iols cari novel DAJ pulak. malam ni iols tweet lagi, seronok pulak bertweet sambil menonton ni walaupun tak participate dgn org lain. jenis komen syok sendiri, hahaha...

kipasartis Publish time 7-2-2018 09:52 AM

sora13 replied at 7-2-2018 09:36 AM
penulis novel DAJ ni hezzy azra rupanya, baru iols perasan sbb haritu iols baru baca novel sheols yg ...

Hahaha..Jom la join yg lain.. Kalau nampak pooja tu..join je.
Meols dh habis baca DAJ.. Walaupun Zakhif di potray kan mcm sempurna tp tetap ada kekurangan dia..
Ya ampun, meols rasa karakter Zakhif ni Fattah amin sangat..;P

kipasartis Publish time 7-2-2018 09:53 AM

Scene Zakhif kantoi dgn Jen Hambali. Credit @thefateam

kipasartis Publish time 7-2-2018 12:26 PM

Malam ni episod 5..Jangan lupa {:1_152:}

Jelita Publish time 7-2-2018 02:46 PM

yeahhh...malam nih ada DAJ.
last week ai g india..sib baik mel ada upload kat utube. sampai hotel terus layan DAJ dulu. malam nih leh tgk aman2 kat tv {:1_152:}

suka lak tgk syirin sengeh2 dalam bilik...yg zhakif lak sengeh2 kat bawah :loveliness:

Thanatus Publish time 7-2-2018 09:36 PM

Aku sempat tgk the second half jerr tadi...macam byk cerita sampingan nukman & ex dia. Rasa macam meleret sikitlah cerita sampingan nii. Tapi mungkin nii untuk build up konflik nukman - syirin nanti kott

StandClimbFall Publish time 7-2-2018 10:23 PM

Thanatus replied at 7-2-2018 09:36 PM
Aku sempat tgk the second half jerr tadi...macam byk cerita sampingan nukman & ex dia. Rasa macam me ...

Bila Zakhif start buat projek stor jeneral tu secara tak langsung dia dah start terjebak dlm konflik syirin nukman ni.
Nukman abaikan syirin sebab sibuk bercinta balik dgn ex.
Syirin dan zakhif start berkawan, kongsi masalah....walaupun zakhif serba salah jugak sebab dia seolah olah dah kacau bakal tunang org...
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12
View full version: Drama terbaru Fattah Amin - Dia Anak Jeneral, setiap Rabu dan Khamis, 8.30 malam