caramel_cloud9 Publish time 31-10-2017 09:15 PM

Dgn siapa korang share masalah rumah tangga (kalau gaduh dgn suami/isteri)?

Selalunya kalau ada masalah dlm rumah tangga..dgn siapa korang share?
Yelah..org2 tua cakap hal rumah tangga, hal buruk pasangan, jgn share dgn sesiapa. Simpan sendiri. Tp tak ke memakan diri nanti.. nak2 kalau masalah yg agak berat jugak and dont know with whom kita nak luah or share. Lagipun people nowadays susah nak dipercaya.

sarahmirza Publish time 31-10-2017 09:33 PM

Dengan forumer FD

;P

kaktombaru Publish time 31-10-2017 09:40 PM

pada kaktom la kan, elok share dalam fb, macam kes asiah abd jalil yg berkawan dengan siti kasim tu. seronok kaktom dapat baca. lebih seronok dari menonton senitron indon atau drama melayu kat tv.

korang nak bergaduh bergasak bercerai laki bini, bukan masalah kaktom. yang penting, kaktom dapat baca kau orang berentap dlm fb masing2.

tt, apa fb kau dik?

caramel_cloud9 Publish time 31-10-2017 10:23 PM

sarahmirza replied at 31-10-2017 09:33 PM
Dengan forumer FD

Itu salah satunya jugak kan. Tp before this selalu nampak nick manok ke apa ntah suka bash org2 yg buat luahan perasaan dkt fd. Itu yg buat terbantut jugak

caramel_cloud9 Publish time 31-10-2017 10:25 PM

kaktombaru replied at 31-10-2017 09:40 PM
pada kaktom la kan, elok share dalam fb, macam kes asiah abd jalil yg berkawan dengan siti kasim tu. ...

Kahkahkahkah
Curlassss kak tom. FB saya hanya utk bahan bacaan saya. Bukan tmpt luahan perasaan.

Btw siapakah asiah dgn siti kasim tu?

Megikari Publish time 31-10-2017 10:32 PM

Paling tak tergamak nak cerita kat parents sendiri. Diorang dah tua, bior la habiskan hidup dengan hati yg hepi, bukannya risaukan rumahtangga anak2

Nenasketum Publish time 31-10-2017 11:07 PM

Aku pendam dulu tapi bila dah bertimbun, angin taufan dah melanda, aku muntahkan balik pada suami aku. Kekawan ni kalau nasib baik, dia simpan tapi selalunya dijaja. Bila sampai tahap cerai, kluarlah semua sekali. Kita orang pompuan jugak yang salah.

prettyuglybabe Publish time 31-10-2017 11:10 PM

share kat FD je la..
iols suka je baca :lol::lol:

caramel_cloud9 Publish time 31-10-2017 11:30 PM

Megikari replied at 31-10-2017 10:32 PM
Paling tak tergamak nak cerita kat parents sendiri. Diorang dah tua, bior la habiskan hidup dengan h ...

Betul.
Tapi..kalau cerita dkt diorg mungkin diorg boleh bg pendapat. Org tua byk pengalaman katakan

caramel_cloud9 Publish time 31-10-2017 11:33 PM

Nenasketum replied at 31-10-2017 11:07 PM
Aku pendam dulu tapi bila dah bertimbun, angin taufan dah melanda, aku muntahkan balik pada suami ak ...

Betul. Kalau nasib baik..dpt kwn yg btol2 pndai simpan. Tp mungkin bila dah cerita keburukan psgn kita, nnt kalau kita dah berbaik dgn psgn kita takot diorg still pndg serong pada psgn kita.

Tp kebykn org sekarang..kbykn..bukan semua ye..mesti ada situasi mcm ni.
Si A, si B, si C. Bila si A takde, B dgn C dok mengumpat pasal dia. Bila B takde, A dgn C mengumpat psl B. Bila C takde, A dgn B mengumpat pasal C.
Pening betul kalau jumpa org mcm ni. Itu yg buat susah nak percaya org lain

caramel_cloud9 Publish time 31-10-2017 11:34 PM

prettyuglybabe replied at 31-10-2017 11:10 PM
share kat FD je la..
iols suka je baca

Iols malas nak bertekak dgn si manok tu...ye ke itu nick dia. Iols tak igt dah. Lama tak jenguk FD ni

harira Publish time 31-10-2017 11:44 PM

Memang betul pun keburukan pasangan tak elok dicerita pada sesapa. Kalau ada masalah rumahtangga yg berat elok mengadu pada saluran yg betul, jangan nak mengadu dekat kawan la, sedara la, ipar duai la, lama2 jadi kot lain.

CardiGans85 Publish time 1-11-2017 12:03 AM

X igt last gaduh bila..tp klu gaduh pendam je..sbb mls nk pjg2kn cite.

chetimor Publish time 1-11-2017 01:45 AM

Biras aku slalu ngadu kt aku pasal mak mertua even laki die sdiri pastu kutuk2 tapi bila depan2 org lain die buat aku cam patung tp time die bergado ngan laki die tau plak dtg cari aku..sedih bhai rase cam bodo je

Kak-Leen Publish time 1-11-2017 02:18 AM

Selagi boleh pendam, kita pendam. Kalau x pun bawa berbincang dgn suami . Tp x semua org blh berbincang dgn suami lagi2 kalau suami yg buat masalah.. Kalau suami jenis waras, boleh kot.. Ada juga luahkan kat mak/ayah. Tp nak cerita tu punyalah berlapik lapik... Kalau x, kata la kawan ounya masalah. Minta pendapat mak kita tu konon.. Tp jgn le sebut nama kawan tu. Dan lepas tu suruh Mak seal mulut{:1_535:}

fadzyjemi Publish time 1-11-2017 04:56 AM

Prefer pendam.. biasanya dah xthn baru la slowtalk dgn en suami. Xkoser nak gado2.baik happy2 je.sbb Dr awal kawen dah amalkan konsep tegur.so biasanya kami berbincang sebelum tido

Rainrein Publish time 1-11-2017 06:57 AM

Pendam sendiri je sebab alhamdulillah up until now xde major prob. Just gaduh gaduh sikit je, tu normal la kan.

BlackCarnival Publish time 1-11-2017 06:58 AM

Ramai jenis pendam rupanya..hahaha..

Jarang kot lelaki nak share even dengan member sendiri, bagi aku if share masalah wife sama macam bagitau wife aku tak elok dan aku tak mampu control/ tarbiah wife aku

So aku pendam je, at the same time cari info online masalah orang lain yg similar dengan aku, if praktikal, leh aku apply

BlackCarnival Publish time 1-11-2017 06:59 AM

Ramai jenis pendam rupanya..hahaha..

Jarang kot lelaki nak share even dengan member sendiri, bagi aku if share masalah wife sama macam bagitau wife aku tak elok dan aku tak mampu control/ tarbiah wife aku

So aku pendam je, at the same time cari info online masalah orang lain yg similar dengan aku, if praktikal, leh aku apply

Genkidesuka Publish time 1-11-2017 07:28 AM

Assalammu'alaikum n selamat sejahtera.
Pendam je.Tak susah pun.Allah ada.
Kalau problem yg dibuat depan mata anak2... mula2 pendam mcm biasa.Tp sbb la ni anak2 pun dah besar, depa sendiri tegur ayahnya elok2.Terharu tgk. Alhamdulillah - anak2 berani tegur, ayahnya berani lwn ego. :loveliness:
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10
View full version: Dgn siapa korang share masalah rumah tangga (kalau gaduh dgn suami/isteri)?