manggasticky Publish time 5-9-2017 11:59 AM

beli Nova 2 Plus lagi berbaloi dgn beli iPhone7

fon ni utk mak i hari jadi ni, mak i nak ipon7 plus tapi takde duit jadi nova 2 plus ni. :L Tapi mak i ckp baik je fon ni, saiz fon ni slim tapi berat skit. Mak sebut sebut pegang dalam tangan mmg selesa dan saiz skrin die cukup besar utk mak main.

spek2 fon ni pun blh jugak, 4GB RAM dan processor cukup utk mak i main Candy Crush dah dan buat wechat, memori ni 128GB cukup lebih utk simpan foto yg mak i tangkap. ;P

Kamera die pun cantik jugak, selfie kamera tu ambik kami punye selfie mmg cun, beauty level tu pun blh adjust skit utk cantik selfie nanti. Kamera blkg ni jugak dual camera system, ade jugak yg ipon7 plus punye x2 optical zoom. :lol:

aku jugak main kamera fon ni, foto mmg cun, zoomed in foto dan fokus ni buat foto nampak professional sekali. :C

Review mak i utk fon ni baik je la, pendapat saya jugak berbaloi dgn price fon ni. Yang penting sekali ni, present hari jadi ni mak i gembira i pun gembira jugak.

SecretLuv Publish time 5-9-2017 01:09 PM

Ko beli berapa RM hp ni? Aku tengok kat Lazada dalam 2k. Dah boleh beli iPhone 7+ dah tu. Beli 2nd hand la. Adik aku pun beli 2nd hand je iPhone 7+ dia. Tapi berbaloi.

SecretLuv Publish time 5-9-2017 01:16 PM

Kelas mak ko ye nak pakai iPhone 7+.:lol:
Mak aku tak minat gajet-gajet ni. Aku suruh pakai hp yang ada internet supaya senang ada Whatsapp, tapi dia tak nak. Katanya tak reti pakai dan tak minat nak pakai.:'(

manggasticky Publish time 5-9-2017 04:38 PM

SecretLuv replied at 5-9-2017 01:16 PM
Kelas mak ko ye nak pakai iPhone 7+.
Mak aku tak minat gajet-gajet ni. Aku suruh pakai hp yang ...

nak kelas tapi duit tak cukup mcm mana...:P
Pages: [1]
View full version: beli Nova 2 Plus lagi berbaloi dgn beli iPhone7