cmf_BeachBoys Publish time 22-8-2017 10:48 PM

Kisah seram dikala hujung bulan.

Aku ada satu kisah seram.benda ni berlaku sejak aku kerja 8 tahun dulu kat tempat aku keje.

Tiap-tiap bulan mesti berlaku hal yang sama.sampaikan bos kitorang pun masuk opis takut-takut je.Kalau dia masuk opis,kami tengok dia selalu tunduk tak tahu kenapa.macam takutkan sesuatu.

Cam biasa ada satu bulan tu aku tanya la bos aku.aku ni bukannya rapat sangat dengan bos aku.maklum la,kira masa tu aku staff baru lagi.

Aku rasa ketakutan bos aku ada kaitan dengan peristiwa rasukan yang menimpa staf-staf lama kat opis aku terutama yang dah berkeluarga

Jadi aku tanya dia la dia ada masalah ke kat opis kitorang ni.bos aku diam xnak jawab.kemudian tiba-tiba dia bersuara,"betul ke awak nak tau ni"...aku jawab la "ya,bos.risau jugak kan kalau ada something yang hardcore kan"...bos aku balas "nanti awak akan biasakan diri".

Aku pun diam malas nak push bos aku.sebelum beredar tu aku tanya bos aku gaji dah masuk ke. Dia jawab "dah".bukan main seronok aku hari tu.

Cam bese staff lain ada yang kerasukan..ada yang suh istighfar sebagainya.aku masa tu malas nak layan pasal aku bukan tau sangat pasal ni.aku tau balik kang g bank cucuk duit.boleh la belanja awek aku makan malam tu.

Bunyi je loceng aku sepantas kilat sambar helmet,start motor n terus pecut ke bank.sampai-sampai kat bank ramai pulak beratur.tunggu punya tunggu akhirnya tibalah giliran aku.

Masuk kad,password dan amaun.tiba-tiba keluar kat skrin "baki akaun anda tidak mencukupi" or something macam tu la.tiba-tiba aku kerasukan teringat kat bos aku.gaji tak masuk lagi rupanya.patut la ramai kerasukan di opis tadi.diorang dah check online tapi tak bagitau aku.

Pagi esok kat opis bos tunduk je bila tengok aku.hampeh......

Tu lah kisah seram aku.bos kata gaji dah masuk,g cucuk kat ATM gaji belum masuk rupanya.

awaynepian Publish time 22-8-2017 11:22 PM

seram sggh cerita ko dik.

lil_sparky Publish time 22-8-2017 11:45 PM

Ngeri jugak kn

alieyrina Publish time 23-8-2017 12:03 AM

Aku pun bekalan d rasuk bila baca cita hg

pinkypetal Publish time 23-8-2017 12:40 AM

Ramai2 yang masuk baca benang ni bakal kerasukan bersama2 nampak gayanya

miskay Publish time 23-8-2017 08:30 AM

nasib baik aku tak kena rasuk baca citer ko
kuss semangat puhh...puhhh..

makkenits Publish time 23-8-2017 08:45 AM

tau la ujung bulan dah... ko siap2 la bomoh sorg kat dpn bilik bos ko tu.. suruh dia jampi apa yg patut supaya bos ko dpt cari ubat kerasukan kat ofis ko tu... kalo x, kitorg lak yg kerasukan baca cerita ko lagi...

AbukRokok Publish time 23-8-2017 09:01 AM

ni bukan kisah seram mistik la sengal :curse::curse::vmad3:

ablishan Publish time 23-8-2017 09:11 AM

:lol: seramnya.... memang seram betul. Tempat kejer aku klu tak masuk gaji pada tarikh yang sepatutnya... mau kecoh satu Malaysia

mdhelmi Publish time 23-8-2017 09:16 AM

dah bole cek bal pakai tipun je

palmolive Publish time 23-8-2017 11:26 AM

aku dulu kt opis lama berlaku gak kisah seram gini...
2 bulan gaji delay..
tp bos aku org beriman..dia ckp hidup kena berserah kepada Allah..
bagus bos aku ni..

raihaneem Publish time 23-8-2017 01:54 PM

Hahaha...dah agak dah jln cerita dia..
Seram woo gaji tk masuk lg...

rain2169 Publish time 23-8-2017 01:55 PM

baca tajuk je dah dapat agak dah....

myakayina Publish time 23-8-2017 05:29 PM

penuh penghayatan akak baca dik..sudahnya.. :curse::lol:

wanderlust Publish time 23-8-2017 07:13 PM

Cehh seram sgt cter kau dek :curse::curse:

cmf_BeachBoys Publish time 23-8-2017 09:16 PM

Tau xpe:$:$:$

asfaz Publish time 24-8-2017 12:56 AM

Seram betollll:lol:

mamapea Publish time 24-8-2017 10:35 AM

adoi la...kusyuk aku baca...rupanya tertipu...

xtahumenahu Publish time 24-8-2017 10:42 AM

oooiii..kalau yer ponnn...ko letak laa kat bod lawak:huffy

simatakucing Publish time 24-8-2017 03:08 PM

Penuh penghayatan aku bace:lol:
Pages: [1] 2 3
View full version: Kisah seram dikala hujung bulan.