babyhungger Publish time 18-8-2017 12:43 PM

AMITYVILLE : THE AWAKENING (2017)

Edited by babyhungger at 6-9-2017 11:55 AM

E3oHczt6Vn8
Release Date: 17 Aug 2017Language: English
Subtitle: Malay / Mandarin
Genre: Horror / Thriller
Running Time: 85 minutes
Director: Franck Khalfoun
Cast: Bella Thorne, Cameron Monaghan, Jennifer Jason Leigh, Thomas Mann, Jennifer Morrison

Synopsis :To help pay for her comatose twin brother`s expensive healthcare, Belle, her little sister Juliet, and her twin brother James, move into a new house with their single mother Joan. However, strange phenomena start to take place in the house including her brother`s sudden recovery. Belle start to suspect that her mother has been keeping some secrets from her, and she soon finds out that her family has moved into the infamous Amityville house.

P/S: - Siapa yang dah tengok?? review sikit please{:1_141:}

mat_arof Publish time 18-8-2017 03:32 PM

wow ....ada jennifer jason leigh

jennier seorang pelakon berbakat..dah lama berlakon..dah lar underrated..selalu snub oscar dan GG..

tapi akhirnya dapat juga nomination oscar ...

mcam best citer ni..x sbar nak tgok

MissNigga Publish time 19-8-2017 12:07 AM

One of the best horror movie I ever watched.

Tak dok scene yang annoying ... yang menjerit histeria tah apa apa ...
Tak dok scene yang merapu rapu ...
Jalan citer very simple andclear ... just straight jer ...
.. tak dok twsit or what so ever

Kesinambungan citer dari satu scene ke scene yang lain pun very smooth
Tak dok penampakan entiti yang menganggu secara direct ...

Music back ground lak mmg bersesuaian untuk setiap scene ...

Overall, mmg tak busan ... dan part part suspen mmg ada dan menjadi sesangat walaupun penampakan kelibat hantu/lembaga tak banyak sangat ... Dan yang paling berkesan sekali ... biler audiences dapat merasa connection in between Belle ngan twin dia iaitu James ...

Iols punya rate utk mobie ni 8/10... puas hati sesangat ...

MissNigga Publish time 19-8-2017 12:16 AM

Spoiler alert ...

* Biler James merayu agar dia dimatikan jer .... part ni mmg taching sesangat ....
* Si ibu mmg sengaja membawa keluarga berpindah ke umah tu ... agar energy dari umah tersebut akan menyembuhkan James ...
* Kasih sayang ibu terhadap anak yang sakit yang tidak pernah kurang ... malah berterusan menaruh harapan agar anak tersebut akan kembali sihat
* Hubungan rapat antara saudara kembar ... yg tak sanggup melihat saudara kembar yang sakit tu semakin menderita

ren0_0 Publish time 19-8-2017 04:24 PM

Aku rasa cerita ni slownya ya ampun. Typikal cerita hantu/ seram. Part seram tak la seseram mana. Nampak kelibat balik pintu, pintu terbukak sendiri, evil house ada pulak famili member yg coma. Part sound efek masa kejadian seram aku tak dengar sebab tutup telinga ehehehe.. aku rasa mungkin rumah yang sama atau hampir sama dengan conjuring2 masa dia flashback kes amityville.

Yg seram sikit part james kena rasuk, belle nightmares. Part jules trapped in wardrobe tu tinggal camtu je ke atau tu mimpi belle jugak..aku tak paham part tu. Part Belle jumpa Red Room pun sama. Tergantung je. Aku harap la ada adegan seram ke..takde.Emak dorang memang psyco. Larry mati pun tak tau sebab apa. Yg attack belle kat dapur tu kalau bukan Larry..hantu larry la kot. Aku harapkan emak dia yg kena rasuk sebab dah tak percaya tuhan..alih2 mati kena tembak gak.

Kalau suruh aku rate..aku bagi 2/5. Not to my expectation walaupun aku penggemar cerita hantu

Piper3 Publish time 20-8-2017 08:50 PM

ren0_0 replied at 19-8-2017 04:24 PM
Aku rasa cerita ni slownya ya ampun. Typikal cerita hantu/ seram. Part seram tak la seseram mana. Na ...

I baru nak tgk. Annabelle ok tak ?

ren0_0 Publish time 21-8-2017 08:24 AM

Piper3 replied at 20-8-2017 08:50 PM
I baru nak tgk. Annabelle ok tak ?

annabelle lagi best dan mendebarkan. walaupun ko boleh agak yang mana scene seram, part mana hantu muncul, part mana kena rasuk, sapa mati etc...tapi sound effect, cara dia buat saspens..bagi aku menjadi lah. itulah yg audience cerita seram nak. takut sepanjang masa

tapi aku nak cakap kat sini ini semua pendapat kau. lain orang lain taste lain review. ko tengok la dua dua

sekngucing Publish time 22-8-2017 08:01 AM

banyak sangat filem amityville

manjalara_01 Publish time 22-8-2017 03:52 PM

MissNigga replied at 19-8-2017 12:07 AM
One of the best horror movie I ever watched.

Tak dok scene yang annoying ... yang menjerit hister ...

uu..dah tgk Amityvelle yg ori x? x ingat pulak tahun bile punye tu...i rs mcm nak tgk balik sbb review semua kata best...

series best u remake ni?...i review setakat tgk trailer je nampak mcm movie budget 10k je ;P

MissNigga Publish time 22-8-2017 04:19 PM

manjalara_01 replied at 22-8-2017 03:52 PM
uu..dah tgk Amityvelle yg ori x? x ingat pulak tahun bile punye tu...i rs mcm nak tgk balik sbb re ...

yg ori punya .. iols tak tgk lagi...

ntah ler .. kalo ikut kan yang remake ni .. iols enjoy jer wutching...
tu ar .. selera memasing khenzzzz....
kalo nak compare ngan annabele tu .. iols annabele tu very typical horror US mobie ...

manjalara_01 Publish time 22-8-2017 04:31 PM

MissNigga replied at 22-8-2017 04:19 PM
yg ori punya .. iols tak tgk lagi...

ntah ler .. kalo ikut kan yang remake ni .. iols enjoy jer ...

owh yea ke u? yup taste memasing...jom la tgk...tp i takut pulak nak tgk..alangkan annabell pun i x tgk lagi ;Pyg tahun 2005 punye i dh tgk rasanye..not bad la..since ade Deadpool..tu yg i tgk tu
9fSqS0MrOZ0
4xHJOG03eDE

SY_Mumi Publish time 30-8-2017 12:18 AM

Wow bnyk cerita hantu lately.
Amityville nih bnyk version, yg last ai tengok lakonan Ryan Renolds. So far rasanya hantu rumah nih suka possess kaum lelaki.
Dulu ada tengok satu crita yg tak silap dalam rumah yg sama. Tapi yg berhantu nya sebuah lampu. Ai dah lupa which Amity.
Pages: [1]
View full version: AMITYVILLE : THE AWAKENING (2017)