ayahmasihkuad Publish time 22-5-2017 10:08 AM

Bapa Mertua Suka Selak Kain Dan Ceroboh Bilik Tidur Bila Suami Tiada

https://1.bp.blogspot.com/-j87L5w71AUQ/WSCUMrsmlII/AAAAAAAAAe8/jKCZTiXIxaw7JT_QuBkzqFMYh2ik_9svwCLcB/s1600/1.png

Menjalani kehidupan rumah tangga di rumah ibu bapa bukanlah sesuatu yang mudah dalam hidup pasangan suami isteri.

Si menantu, tidak kira lelaki mahupun perempuan perlu menyesuaikan diri dengan suasana baharu, mengikut acuan yang telah terbentuk sejak sekian lama di rumah ibu dan bapa mertua.

Meskipun berada dalam rumah, menantu perempuan khususnya perlu tahu menjaga batas dan adab, serta aurat terhadap adik-beradik dan ibu bapa mertua.

Di bilik tidurlah merupakan satu-satunya privasi bagi kita, di mana kita bebas berbuat apa sahaja dan berpakaian ‘ikut suka’.

Namun lain ceritanya bagi seorang wanita yang tidak mahu dikenali, yang mengakui tertekan dengan sikap bapa mertua yang gemar ‘menceroboh’ masuk biliknya tanpa mengetuk pintu terlebih dahulu.

“Saya sudah berkahwin hampir tiga tahun. Sekarang saya tinggal di rumah mertua saya. Saya ada masalah di mana ayah mertua suka sangat masuk bilik saya. Bilik saya baru siap dibuat, pintu tak dipasang lagi.
“Suami sibuk, tak sempat nak beli pintu, jadi saya hanya pasang langsir untuk tutup bilik. Yang saya tak suka, mertua suka sangat selak langsir suka-suka tanpa beri salam terlebih dahulu,” luahnya seperti yang dipetik menerusi laman Facebook Kisah Rumah Tangga, hari ini.

Menurutnya, setiap kali langsir diselak, bapa mertuanya sering memberi alasan untuk mengambil anak yang berada di pegangannya.

“Kadang-kadang dia dah nampak saya baru lepas mandi, dia tetap akan selak langsir semata-mata mahu ambil anak. Situasi begini sudah berlaku banyak kali. Pagi-pagi pun dia akan masuk ke dalam bilik dengan alasan mahu tengok cucu,” katanya lagi.

Tidak tahan dengan situasi sedemikian, dia menyuarakan hasrat untuk hidup ‘berpisah’ daripada keluarga suaminya.

Namun hasratnya itu ditentang ibu mertua yang menghidap pelbagai jenis penyakit.

“Kalau saya keluar, tak ada sesiapa yang akan jaga ibu mertua pula. Sekarang saya mengandung anak kedua dengan usia kandungan lapan bulan dan saya mengalami alahan yang teruk.

“Bila tengah hari, saya akan duduk dalam bilik sebab saya cepat pitam. Bapa mertua pula suka selak langsir bilik semata-mata mahu tahu apa yang saya buat dalam bilik. Saya rasa malu bila orang tengok saya berkemban,” ujarnya lagi.

http://kualalumpurpost.net/wp-content/uploads/2013/07/curang-1.jpg

Katanya lagi, perkara itu sering diajak berbincang bersama suami, namun apa yang balasan jawapan yang diterima agak kurang memuaskan.

“Saya tanya banyak kali pada suami, kenapa ayahnya buat begitu, suami hanya balas ayahnya anggap saya seperti anaknya. Tapi saya tak suka. Kami selalu bergaduh tentang isu sama,” katanya lagi.

Letih dan tertekan dengan kerenah mertua, dia akhirnya nekad mahu meninggalkan rumah mertua dan memulakan hidup di rumah sendiri setelah bersalin dan habis berpantang.

Namun dia bimbang yang ibu mertua atau bapa mertuanya akan berterusan menyatakan bantahan terhadap hasratnya.

“Ibu mertua pula suka masuk campur hal rumah tangga kami.Letih sungguh saya sampaikan hari-hari menangis. Apa patut saya buat?” soalnya buntu.

Sementara itu, menurut kenyataan yang diterbitkan Bahagian Pengurusan Dakwah,Jabatan Agama Islam Selangor, syarak telah menggariskan golongan yang dianggap sebagai mahram kepada seseorang wanita iaitu suami, ayah,termasuk datuk belah ibu dan bapa dan juga bapa mertua.

Kewajipan menutup aurat di hadapan lelaki bukan mahram adalah amat penting dan perlu dilaksanakan oleh setiap wanita, bagi mengelak berlaku perkara yang tidak diingini seperti rogol dan sebagainya.

Perkara ini terjadi disebabkan memuncaknya nafsu para lelaki akibat dari penglihatan terhadap wanita yang memakai pakaian yang tidak senonoh dan mendedahkan sebahagian tubuh badan mereka.

Wanita yang bersuami pula, dengan terlaksanakan kewajipan ini, akan dapat membantu suami, yang mana dosa seorang isteri yang membuka aurat akan ditanggung oleh suami.

Oleh itu, wanita-wanita perlulah memahami batas-batas aurat ketika berhadapan dengan orang-orang yang tertentu dalam keadaan yang berbeza-beza.

tagas Publish time 22-5-2017 10:38 AM

ceduk dr krt fb :2lol:

HaifaHanna Publish time 22-5-2017 11:24 AM

i feel you.
pernah je terjadi.
but bukan bapak mertua , tp whole family..
pg2 masuk bilik bukak lampu nk cari brg..
dengan tak ketuk pintu ape semua main masuk jer..
konon tak kunci pintu blk sbb sng laki nk masuk sbb die kje mlm blk subuh..
dh la blk dkt ngn dapo..tgh2 mlm pum pam pum pam..
last2 i kuar jer..lantak la ddk sensorang pon memalam..
mana tahan, takde privacy langsung.

Esmiria Publish time 22-5-2017 01:41 PM

x cyala..:lol:

Esmiria Publish time 22-5-2017 01:42 PM

aku fhm gegirls kna tutup aurat
tapi aku sgtlah skit hati asik gegirls jee yg kna serang klo bab aurat.yg lelaki x jga pndangan Tu blh plak..siap kta,biasalah lelaki tgok cter luch. :lol:

Nokiaman Publish time 22-5-2017 01:45 PM

Laaaa apa nak heran siott..
Benda ni da macam normal gitu..
Ader sorang sahabat nie....bni dia..senyap senyap bapak dia balun sampai anak dua..
sampai skrg dia tak taw....
Bini dia plak bila ada peluang...layan di bapak mertua ..bila somi outstation..
mak mertuanya plak..ditidurkan dgn makan ubat tidur,..
Pompan nie..umor 35 walhal bapak mertua umur 70++..
Keluarga Mulayu jugak la tu...

seri_mawr Publish time 22-5-2017 03:09 PM

Nokiaman replied at 22-5-2017 01:45 PM
Laaaa apa nak heran siott..
Benda ni da macam normal gitu..
Ader sorang sahabat nie....bni dia..se ...

aku baca cerita ko pun geli....

:I:I

WhiskeyScotch Publish time 22-5-2017 03:52 PM

Rekaan sangat.:lol:

Nokiaman Publish time 22-5-2017 04:02 PM

Edited by Nokiaman at 22-5-2017 04:59 PM

seri_mawr replied at 22-5-2017 03:09 PM
aku baca cerita ko pun geli....
Geli Gelaman..
Tapi menantu tu...sedap sakan..
Sememangnya kebenaran mmg pahit rasanya,,
Lagilaa membabitkan spesis suci syumul.....

seri_mawr Publish time 23-5-2017 10:20 AM

Nokiaman replied at 22-5-2017 04:02 PM
Geli Gelaman..
Tapi menantu tu...sedap sakan..
Sememangnya kebenaran mmg pahit rasanya,,

aku heran ni......

mcm mana suami dia tak tahu tapi kamu tahu...?
:o

Nokiaman Publish time 23-5-2017 11:31 AM

seri_mawr replied at 23-5-2017 10:20 AM
aku heran ni......

mcm mana suami dia tak tahu tapi kamu tahu...?

hmmm..soklan cepumas..wajib bertanya..
sebab...pompan tu...kawan aku laaa sis...
dia citer kat saya...
sy dgr pon terkejut nak mamposs..
:shakehead3:

haryatie Publish time 23-5-2017 01:22 PM

misteri nusantara sungguhhhhhhhhh

-electrifying- Publish time 23-5-2017 02:18 PM

Nokiaman replied at 23-5-2017 11:31 AM
dia citer kat s ...

xreti malu ke pmpn tu haha

Nokiaman Publish time 23-5-2017 02:55 PM

-electrifying- replied at 23-5-2017 02:18 PM
xreti malu ke pmpn tu haha

kena tanya la sundrik pompan tu..
nak nombor?..:lol:

-electrifying- Publish time 23-5-2017 02:58 PM

Nokiaman replied at 23-5-2017 02:55 PM
kena tanya la sundrik pompan tu..
nak nombor?..

itulah, boleh la bg no tu... bertujuan untuk research je ;P

Nokiaman Publish time 23-5-2017 03:11 PM

-electrifying- replied at 23-5-2017 02:58 PM
itulah, boleh la bg no tu... bertujuan untuk research je

meh pm...personally

seri_mawr Publish time 23-5-2017 03:20 PM

Nokiaman replied at 23-5-2017 11:31 AM
dia citer kat s ...

ko tnya tak kenapa dia boleh suka berasmara ngan pak mertua dia...?
klu kawan aku ni...mmg aku korek habis2an....

tapi mmg gila laah....
dah buat hal pi cerita pulak kat org...

apa tujuan dia cerita kat org...

kiranya anak2 dia tu anak pak mertua dia lah...bukan anak laki dia...gilo2...dunia akhir zaman sungguh...

Jorja Publish time 23-5-2017 03:25 PM

My Godd.. #syukur sangat dapat husband yg tak mcm itu..so kesian kalau dah kahwin but still tinggal dgn org tua..

Nokiaman Publish time 23-5-2017 03:43 PM

Jorja replied at 23-5-2017 03:25 PM
My Godd.. #syukur sangat dapat husband yg tak mcm itu..so kesian kalau dah kahwin but still tinggal...

Nasiblaa kalau kawin dgn hubby seafearer...
Asik Belayar..bini kat uma ...dikemudi org lain pulak
OHHoyyyyy thereee..I,m Hereeee kekdahnya...
hahahahahaha:lol:

bangcak Publish time 10-9-2021 04:35 PM

pompan tu terlalu pikir negatif sgt.
sedangkan sheol sendiri ngaku selalu pitam.
elok jugak pak mentua rajin perati2 kalau2 pitam ke...
bleh heol bawa hospital cepat.

cer bayangkan kalau sheol baru lepas mandi.
sekadar kemban sehelai towel je.
pastu tak sengaja tertepis bedak jatuh tergolek bawah katil.
tengah sheol terkial2 tertonggeng2 nak capai bedak,
rambut sheol plak tersangkut kat kayu alang bawah katil.
ha, kan susah tu.
takkan nak stay tertonggeng celah katil tunggu sampai somi balik.

atleast kalau kebetulan pak mentua sheol nampak bleh arr heol tolong yg mana patut.
Pages: [1]
View full version: Bapa Mertua Suka Selak Kain Dan Ceroboh Bilik Tidur Bila Suami Tiada