peahpiot Publish time 22-3-2017 12:11 PM

ibubapa

Edited by peahpiot at 28-3-2017 06:40 AM

..............

maaaanakautau Publish time 22-3-2017 12:17 PM

TT, you have come to right place.kejap lagi @nolya aka hoya akan kasi hang tips apa ayat atau surah mau pakai...utk dibuat Kan air bagiMak Ayah hangminum.....

Sabar ok?

rospinki Publish time 22-3-2017 12:19 PM

sy cuba memikirkan apa yg kamu hadapi dari situasi sbgi seorg anak. sbgi ibu sy juga pernah jadi anak.

namun setiap kita mempnyai kehidupan dan konflik berbeza..pandangan dari seorg ibu yg punyai anak2 juga kian meingkat remaja..pernah berhdapan perasaan utk kontrol smua. tapi sebenarnya ia tidak membantu.

adalah pentingnya memberi cukup perhatian segalanya semasa meraka kecil..tanpa kita sedar sedikit demi sedikit jurang semakin jauh..means anak2 sudah mulai pandai berjalan..berlari malah semakin mahir. masud saya..sekiranya parents telah memberi secukupnya perhatian dan ilmu maka tidak timbul isu utk kontrol dan menyalahkan. salah tetap salah anak tahu dan tegaskan garis panduan yg mana mereka harus ikut.

yang lain2 biarkan mereka memilih dan bijak utk membuat keputusan sendiri.

sbgi anak pula..susah utk explain. sebab anak jugak individu yg punyai genetik dan kehidupan berbeza maka pemikiran jua pasti berbeza walaupun anak itu darah daging sdnri.

silakan manak..:vmad3:

maaaanakautau Publish time 22-3-2017 12:27 PM

Edited by maaaanakautau at 22-3-2017 12:28 PM

rospinki replied at 22-3-2017 12:19 PM
sy cuba memikirkan apa yg kamu hadapi dari situasi sbgi seorg anak. sbgi ibu sy juga pernah jadi ana ...
Wooiiitttt bila hang jadik anak ?? Hang kata hang lahir je at tender age of 3 Dah buat jualan...sebelum pi skool goreng Mee bodoh bak kata gendasubsuka sekawah...kendian bungkus buat jual pada rakan2?

Bila hang jadik anak?? Kecil kecik dah jadik orang dewasa.....where got time jadik Anak?? Kan??

Manak paham hang ler satu satunya makhluk dalam board ini Yang Tak pernah kenal apa itu erti untuk jadik Anak....Kan??

Cian robinnnnnn

{:1_506:}

{:1_563:}

peahpiot Publish time 22-3-2017 12:27 PM

maaaanakautau replied at 22-3-2017 12:17 PM
TT, you have come to right place.kejap lagi @nolya aka hoya akan kasi hang tips apa ayat atau surah...

terima kasih sbb respond kak ,sy kekadang cuba untuk berbincang dgn ibubapa saya tentang masalah kami tapi mereka agak susah untuk memahami sy . sy agak sedih sebab mereka tidak memberi apa2 sokongan kepada saya dan kerap menyalahkan sy . sy menjadi down sbb hanya mereka kekuatan sy

rospinki Publish time 22-3-2017 12:33 PM

maaaanakautau replied at 22-3-2017 12:27 PM
Wooiiitttt bila hang jadik anak ?? Hang kata hang lahir je at tender age of 3 Dah buat jualan...se ...

yes manak..i dont have enuf childhood. kecik2 dh keje..till i got school most of the time at my mom kedai to help till dawn. nx day to school

to be honest..as anak, my mom more likely to wait for my cooking and look forward bila robin cuti so she can eat my cooking..i dont have what my kids have. love and tenderness. then ujung2 only my late mom understand and realise but its too late..im too used already witout her love:'(

CiliPadiSedap Publish time 22-3-2017 12:35 PM

ada masa sebab tak dapat ikan tembakul anak kena sumpah jadi batu belah batu bertangkuk..

ada masa kita kena buat keputusan sendiri.. keputusan tersebut mmg terbaik untuk diri kita.. cuma tarik rambut celah tepung .. ibarat kita buat keputusan tanpa lukakan hati parent kita..

ikan tembakul sekarang brape ye harga sekilo?

prettyuglybabe Publish time 22-3-2017 12:42 PM

cuba bagi contoh apa yang mereka marah dan salahkan awak tu..
berdasarkan thread yang awak buka, nampak macam awak sememangnya seorang yang bermasalah :shutup:

maaaanakautau Publish time 22-3-2017 12:43 PM

peahpiot replied at 22-3-2017 12:27 PM
terima kasih sbb respond kak ,sy kekadang cuba untuk berbincang dgn ibubapa saya tentang masalah k ...

Think on a positive note...that you are still alive and kicking, dan tidak mustahil hasil doa Ibu Bapa hang.....Kan??

Hang Cuba BayAng Kan kalau hang nee menjadi anak si @sebu....manak yakin by now hang dah jadi patung bald eagle accompanying the one kat Langkawi tuh....sebab apa??.....Hari Hari kena carutkan......

So...bersyukur ok??

Hang tahu doa kesejahteraan utk kedua Ibu Bapa tak?? Nanti @nolya akan bagi hang......jangan lupa jadikan ia amalan waktu Detik terluang hang....

Gods will you willbe fine

maaaanakautau Publish time 22-3-2017 12:46 PM

CiliPadiSedap replied at 22-3-2017 12:35 PM
ada masa sebab tak dapat ikan tembakul anak kena sumpah jadi batu belah batu bertangkuk..

ada mas ...

Anaksi @sebum Dah Dua orang jadi rubbish chute manak dengar........kena sumpah....

{:1_506:}{:1_506:}

maaaanakautau Publish time 22-3-2017 12:49 PM

prettyuglybabe replied at 22-3-2017 12:42 PM
cuba bagi contoh apa yang mereka marah dan salahkan awak tu..
berdasarkan thread yang awak buka, na ...

Kalau macam peel si @sebum tuh...Tak payah Salah Anak pun, sentap ngan orang kat forum, lashed out kat Anak Anak.....sekarang menyesal pun Tak berguna...Dua Anak Anak Dah jadik rubbish chute kena sumpahnya....

{:1_506:}{:1_506:}

Hana Publish time 22-3-2017 01:28 PM

tak paham pulak. cuba bagi contoh situasi yang ibubapa salahkan awak tu

buragazz Publish time 22-3-2017 01:28 PM

rospinki replied at 22-3-2017 12:19 PM
sy cuba memikirkan apa yg kamu hadapi dari situasi sbgi seorg anak. sbgi ibu sy juga pernah jadi ana ...

Good komen... sangat tepat... sebagai anak juga saya tak boleh nak explain my situation... sebab we are talking about parent kita kan.. so aku juga faham dengan TT punya problem hampir sama dengan aku... bila aku dah tak tahan dengan pressure dan aku dah mula start fikir bukan2 contoh cam aku nak sound jer diorang ker (Syaitan punya kerja, mereka membisik) aku akan istighfar banyak2 supaya perasaan amarah tu reda.. aku selalu letak dalam mind set... diorang dah tua... layankan aja selagi diorang masih bernyawa...

maaaanakautau Publish time 22-3-2017 01:44 PM

Hana replied at 22-3-2017 01:28 PM
tak paham pulak. cuba bagi contoh situasi yang ibubapa salahkan awak tu

Otak ITM macam hang memang Tak boleh kasi teaser...lembam binte babdab.....
:lol::lol:

maaaanakautau Publish time 22-3-2017 01:46 PM

buragazz replied at 22-3-2017 01:28 PM
Good komen... sangat tepat... sebagai anak juga saya tak boleh nak explain my situation... sebab w ...

Macam takkena dgn nick hang buragazzzzz...I tot buragazzz mesti brutal.......???

:lol:

pawie Publish time 22-3-2017 03:09 PM

setiap...persoalan dan permasaalan.....kenalah bincang di tempat yang betul....baru dapat jawapan dengan betul. sebab tidak semua ibubapa...tahu tentang sesuatu persoalannya......contohnya....awak tanya...pasal masaalah.....smartphone awak pada dia......memang ibubapa awak..marah dan salah kan awak.....itu jawapan yang senang bagi dia.

buragazz Publish time 22-3-2017 03:13 PM

maaaanakautau replied at 22-3-2017 01:46 PM
Macam takkena dgn nick hang buragazzzzz...I tot buragazzz mesti brutal.......???

Hahaha... brutal2 gak.. kekadang orang brutal ni dalam hati banyak taman...:lol::lol:

maaaanakautau Publish time 22-3-2017 03:47 PM

buragazz replied at 22-3-2017 03:13 PM
Hahaha... brutal2 gak.. kekadang orang brutal ni dalam hati banyak taman...

:lol::lol::lol:brutality dalam taman....

{:1_563:}{:1_563:}

rospinki Publish time 22-3-2017 03:57 PM

maaaanakautau replied at 22-3-2017 03:47 PM
brutality dalam taman....

bizi betui hang hrini ya..byk tred layan syok;P

rospinki Publish time 22-3-2017 03:58 PM

buragazz replied at 22-3-2017 01:28 PM
Good komen... sangat tepat... sebagai anak juga saya tak boleh nak explain my situation... sebab w ...

Thank you..
tiba2 takde idea nk reply

ntilah{:1_565:}
Pages: [1] 2 3
View full version: ibubapa