CARI-MAMS Publish time 8-2-2017 05:36 PM

Pulihkan Mimpi Ngeri Bentan Ketika Berpantang Dengan Petua Ini

Bagi wanita yang sedang dalam sesi berpantang, selain mahu dijauhi terkena angin meroyan, satu lagi perkara yang minta dielakkan ialah bentan.

Apakah agaknya bentan sebenarnya? Menurut laman Pa&Ma, benta merupakan rasa sakit semula setelah hampir sembuh semasa proses rawatan selepas bersalin.

Namun, katanya memang ramai yang mengadu terkena bentan dalam pantang ini sehingga menyebabkan kesakitan yang sukar digambarkan.

https://uf.cari.com.my/forumx/mforum/portal/201702/08/173525clxl0qqpjdjq2mjc.jpg

Apa pun, buat semua ibu di luar sana jangan mudah mengalah dan juga berasa risau. Ada caranya untuk merawat bentan ini.

Tak perlu ubat-ubatan mahupun jamu yang memualkan. Cukup dengan menggunakan nasi dan juga beberapa ulas bawang putih.

Anda boleh lihat caranya seperti di bawah ini, yang dikongsikan oleh seorang netizen.

https://uf.cari.com.my/forumx/mforum/portal/201702/08/173441u15j5x1zej1t5gdx.jpg

Semoga bermanfaat dan membantu anda pulih dari berpantang dengan kadar segera ya. - CARI

siskepoh Publish time 8-2-2017 05:51 PM

oo begitu caranya. thanks for the info TT

CiliPadiSedap Publish time 8-2-2017 06:13 PM

:lol: dulu suruh suami cari pilis.. dia beli ikan bilis..

anarina Publish time 8-2-2017 07:00 PM

CiliPadiSedap replied at 8-2-2017 06:13 PM
dulu suruh suami cari pilis.. dia beli ikan bilis..

Ah tak tahan sangat nak gelak;P sabar je lah bertambah bentan dibuatnya! Had my fair share dgn bentan ni sebab mandi time senja even pakai air panas pakai heater. Keluar je toilet mengigil non stop sejuknya ya Allah. Selubunh selimut, sweater lps tu mak tlg sapu minyak panas br kurang sikit.

CiliPadiSedap Publish time 8-2-2017 07:29 PM

anarina replied at 8-2-2017 07:00 PM
Ah tak tahan sangat nak gelak   sabar je lah bertambah bentan dibuatnya! Had my fair share dgn b ...

situasi ini terjadi bila dia pergi giant bukhari dkt alor setar..:lol: anak pula bila ibu tak de sibuk nak beli telekung.. telekung dah ada 3 pasang dh..kalau ibu ada dengan kuasa jelingan je semua senyap.. daripada pilis jd bilis.. tak kuat nak angkat kaki nak tendang kepala dia:'( kalau tak dh kena side kick{:1_546:}

Cikediss Publish time 8-2-2017 09:00 PM

Edited by Cikediss at 8-2-2017 09:03 PM

Minum kopi O panas dan bertungku dpt mngurangkan sakit bentan

JerukBuaya Publish time 9-2-2017 12:20 AM

mungkin xcukup rehat

cari batu sungai dan rendam kaki

guna petua org lama

kesian ....mungkin perlu lebih perhatian

mimpi mainan tidur

JerukBuaya Publish time 9-2-2017 12:21 AM

kena byk beringat

kena cukup rehat sgttttttttttttt

jgn dibiarkan kang melarat

Super-M Publish time 9-2-2017 02:20 PM

nenek aku cakap sakit ni jangan dipikirkan sangat. sama mcm pantang.. makanan ni ikut bangsa lain2,cara pantang melayu, jawa, org utara itu ini beza.. jd bila dalam otak kita itu, ini tak boleh.. kang jd begini begini.. maka akhirnya pun jd mcmtu.

so far nenek aku anak berderet tak pantang.. sampai ketua sihat walafiat, tak da penyakit masih kuat,.. pengalaman kat HSA lepas besalin wad dia xda air panas.. pagi buta mandi air sejuk,hidang air teh.. ada yg ckp teh angin nanti bentan.. aku haus minum je.Alhamdulillah ok hingga anak k2 pun ok. ada org itu ini pantang itu ini xboleh..bentan jua, habis pantang memboyak juga. aku baik luka bawah terus workout, badan berpeluh, cergas.. mmg kalau ckp bersalin pun org tak percaya.akak aku, acik aku yg duduk ovc pun mcmtu je.

Super-M Publish time 9-2-2017 02:30 PM

aku nak share.. ada perbincangan pasal meroyan ni.. persoalannya kenapa org yg ok suami membantu pun boleh meroyan.

kalau ikutkanorg lama.. bila bersalin sila duduk rumah. keluar rumah pun xboleh.. ni yg mmg pantang betol,bygkn keluar daripada pintu rumah xckup 44hari tak boleh...sila fikir balik ya, perkara ni yg buatkan ramai jd meroyan. kau diminta duduk dalam bilik, rehat je, baring je sambil susukan bayi.. dengar bayi nangis..mmg lama2 tertekan. duduk dlm bilik yg senyap sunyi..kita tak perasan tp perkara tu akan bg kesan pada mental kita.bila badan lesu penat xcergas.. mula layan perasaan.

sbb tu sila2kan yg bersalin normal.. keluar rumah amik udara segar, berjalan.. doc sendiri cakap berjalan ni buatkan luka bersalin cepat sembuh, even kau czer sekalipun jgn layan badan.jgn baring je walau setelah seminggu lebih bersalin. czer pun boleh pakai bengkung khas..jd bangun aktifkan diri. bila badan lemah ni kau aktifkan diri berpeluh insyaallah sihat.

AznieBunnie Publish time 10-2-2017 11:15 AM

Super-M replied at 9-2-2017 02:30 PM
aku nak share.. ada perbincangan pasal meroyan ni.. persoalannya kenapa org yg ok suami membantu pun ...

aah, kena ada interaksi dengan orang lain. tak boleh sengsorang, kan?

kena sekali, bergulung dlm toto sebab sejuk mengigil. muntah hijau bagai. bengkak susu.
tapi tak ingat mcm mana berubat bagi sihat balik... makan ubat dan beurut, bertungku balik kot rasanya...
haih~

JerukBuaya Publish time 10-2-2017 09:06 PM

entahkan xbetul

JerukBuaya Publish time 10-2-2017 09:07 PM

cuba sabar

JerukBuaya Publish time 10-2-2017 09:07 PM

mimpi mainana tidur
Pages: [1] 2
View full version: Pulihkan Mimpi Ngeri Bentan Ketika Berpantang Dengan Petua Ini