BerbiriOren Publish time 7-2-2017 12:36 AM

Adik beradik kuat mengadu

Hi semua

Ada permasalahan sedikit yang nak diutarakan.
Macam ni.
Saya bakal melahirkan baby bile2 masa je dari sekarang. Actually saya da plan nak potong rambut sebab last saya potong rambut + rebonding end of last year 2015. Skrg rambut mmg macam kak limah. Cancel buat rebonding sbb pregnant but saya decide potong rambut shoulder length je sbb memang sgt rimas dengan rambut yang tebal dan panjang tak tentu hala. Potong tapi still bole ikat sebab saya tahu pantang nanti kena ikat rambut. Then saya post la status dekat fb saying im cutting my hair before nak bersalin. Terus kaka saya komen cakap saya ni tak menyabar tunggu lepas pantang baru nak potong. Btw saya ni bukan free hair and of cos dia xnampak kepanjangan rambut saya tu lagi. Tapi saya da explain still bole ikat cuma tak bole sanggul. I tot perkara tu habis disitu je. Rupanya bila saya kol mak saya (almost everyday call my mum since my father passed away), mak saya terus bebel2 and marah2 cakap saya ni tak menyabar la. Tak dengar cakap la. Then saya explain la mak x tengok lagi panjang rambut ni. Bole ikat lagi. Terus dia cakap bukan masalah ikat, dia cakap saya membazir. Then saya cakap la bukan duit saya tp duit suami and suami pon da naik rimas tengok rambut saya mengerbang. Dia nak saya nampak kemas je. Mak saya keep on blaming saya membazir and saya degil macam abang saya. Saya betol2 xpaham. Dia marah saya betol2 bukan gurau taw. Then sebab saya rasa kalau nak bersembang dekat phone pon xakan jadi best, saya cakap "xapela mak, kalau mak nak marah2 nak gaduh2 xya sembang la" ok la bye mak. Then saya terus letak phone. Saya risau jugak sebab saya nak bersalin and saya buat mak saya sakit hati ke walaupun saya x rase saya bersalah. Saya tahu kakak saya report dekat mak saya. Tapi kenapa mak saya mcm ni ye. Terus nak marah2 tanpa tanya2 and saya selalu wonder kenapa my sister suka jadi kaki hasut which dia pon tak tengok lagi kepanjangan rambut saya selepas dipotong. Benda ni kecik je tapi jadi besar because kaka saya hasut mak saya. Perkara macam ni buat Saya yang ase malas nak rapat sangat adik beradik ni. Rapat salah. Xambil tahupulak itu adik beradik. Dilemma.

munchkin Publish time 7-2-2017 01:55 AM

I know perangai akak you cam tu. Why need to tell or justify you punya action and expecting a positive reaction

Dengan experience ni toksahlah nak share apa setiap yang you nak buat.

Btw what wrong with your family nak masuk campur hal you pula. Malay culture ni selalu nak dictate ikut kepala masing masing. Kalau duit you pun apa masalah? So definition tak membazir bagi keluarga you is? Kesian lah you dahlah rimas tapi orang tak paham.

penmerah Publish time 7-2-2017 02:56 AM

Rasa mcm nak nanges pulak....pasal potong rambut pun nak berbalah
hadoi sunggub tak berbaloi
kalau akulah... aku potong ajer.
Yg penting aku tak rimas dan tok laki pun suka
lagi satu... awak hal kecik2 mcm ni pun nak gebang kat fb kah?
oleh kerana dah tau adik beradik adalah tergolonf dlm masyarakat prihatin. ... lepas ni kurang2lah mengeshare kat fb ye

maaanakautau Publish time 7-2-2017 03:42 AM

2 X 5 samdol...........Kakak ngadu pada ibu........TT ngadu padaforummers.....

{:1_556:}

maaanakautau Publish time 7-2-2017 03:45 AM

penmerah replied at 7-2-2017 02:56 AM
Rasa mcm nak nanges pulak....pasal potong rambut pun nak berbalah
hadoi sunggub tak berbaloi
kalau ...

hang sedar tak Yang ramai kat sini Dah sampai kering air mata tengok hang dari Hari diijabkabulkan sampai sekarang nak masak Nasi goreng kosong pun Tak reti...pastuh boleh lagak bagggariak, dgn semua kat sini Yang hang Tak tahu masak......

Nak manak sambung lagik????

Kalau nak terus kena bash...jawab ler...

{:1_539:}

maaanakautau Publish time 7-2-2017 03:49 AM

munchkin replied at 7-2-2017 01:55 AM
I know perangai akak you cam tu. Why need to tell or justify you punya action and expecting a positi ...

Pembawakan budak dalam kandungan tuh.......tuh Yang nak bermanja manja...macam ler hang Tak pernah ngandung.....

Kan????

Anyway...manak baca sepintas lalu jerk text TT Nee.....she is referring to rambut atas Kah bawah????

{:1_506:}{:1_506:}

fromheaven Publish time 7-2-2017 05:24 AM

Potong rambut pun gaduh

mieymiey Publish time 7-2-2017 05:52 AM

Lepasni TT nak buat apa takyah post la kat fb yer? Yang penting TT dah dapat izin daripada suami. Rasanya takyah la gebang kat socmed, lagi mengundang perbalahan.

sebu Publish time 7-2-2017 05:54 AM

Sebab aku dah terbangun awal dan X boleh nk sambung tidur meh nak komen beberapa sudut:lol:

1. Pasal rambut je pun bergaduh mcm ayam bertelur Satu kampung.
2. Tt anak manja dan anak bongsu eh:o
3. Salah satu contoh mak yg selalu bash anak ikut rasa dia je betul dan langsung x dengar penjelasan anak.
4. Dah dpt adik beradik yg luar dlm sibuk semua aku rase tt patut aware dari awal ttg adik beradik kamu dan X perlu nk update semua benda.Malu kawan2 fb lain bace.

maaanakautau Publish time 7-2-2017 05:56 AM

sebu replied at 7-2-2017 05:54 AM
Sebab aku dah terbangun awal dan X boleh nk sambung tidur meh nak komen beberapa sudut

1. Pa ...

Dari hang sibuk reply...pi kejutAnak laki...siap Kan sejarah...pi ambik wudhu...get ready ...Dah nak masuk waktu nee

Forum Nee Tak larik.....

Pi

maaanakautau Publish time 7-2-2017 05:58 AM

fromheaven replied at 7-2-2017 05:24 AM
Potong rambut pun gaduh

Gambaran suami TT nee have no grip on his family and his Wife especially...sehingga benda tetek bengek macam Nee pun boleh jadik isu.....

maaanakautau Publish time 7-2-2017 06:02 AM

mieymiey replied at 7-2-2017 05:52 AM
Lepasni TT nak buat apa takyah post la kat fb yer? Yang penting TT dah dapat izin daripada suami. Ra ...

ahli keluarga sebelah TT tidak akan berpelakuan sebegini terhadapnya,jika suami TT seorang Yang disegani....period.....

mokcikKSKB Publish time 7-2-2017 06:26 AM

BerbiriOren replied at 7-2-2017 12:36 AM
Hi semua

Ada permasalahan sedikit yang nak diutarakan.

Mak kau ada xpuas hati benda lain kat org lain letew.tu bila kau call dia hamburkan kat kau.. ;P

Ignore jelah...mak x selamanya maksum.dh laki kau kata potong..ikut je ckp laki.

Nnti mak kau sejuk balik kau call lah balik...buat mcm biasa je.org tua ni kalau dilayan sgt manjanglah marah mengungkit bagai dia.

Innrukia Publish time 7-2-2017 07:08 AM

Termasuk hg la kan:lol:

kuzaime Publish time 7-2-2017 07:08 AM

:lol:mahaplah TT..tergelak pulak baca luahan ni.. Sbb isu rambut aje pun.. + mmg ya, rmbut rebonding kalau lama x jaga, mmg dia x lawa dah.
Nak buat apa2, ikut selesa kita sndiri sudah..yg paling penting, kadang kita dah set dlm otak, owhh socmed kita kita yg pnya, sukahati kita nk tulis apa.. Suka baca x suka bole unfriend etc..
Tapi kena tgk situasi, mcm situasi ko skrg, ada adik bradik yg peel x betul, suka pikir negatip, suka adu domba pd mak.. Better lpas ni had2 kan lah apa nk yg nk bgtau n share kt socmed tu.. Kepala pun nnti x serabut mikir peel dorang nnti..
+ nnti jgn lupa call mak mntk mahap, mntak mak doakan selamat n senang brsalin nnti..

sebu Publish time 7-2-2017 07:34 AM

Lagi satu aku nak tanye dan pelik. Berapa harge potong rambut yg mak kamu bising kate membazir tu:lol: potong rambut je pun. Ke harge sampai ratus2:o

vender Publish time 7-2-2017 07:40 AM

Umo berapa ni dah nak beranak pun merempan pi bgtau satu dunia semata2 nak potong rambut. Mendapatla..

Sorry tt. Aku annoying tgk org yg setiap waktu post kt fb. And ayat 'kalau tak suka unfriend' tu sgt selfish.

Ko buat senyap je lah. Pi potong rambut tu asalkan suami izinkan dah cukup. Pastu pi balik rumah buat2 biasa ikat sipit je rambut tu dgn harapan mak ko lupa.

maaanakautau Publish time 7-2-2017 07:47 AM

sebu replied at 7-2-2017 07:34 AM
Lagi satu aku nak tanye dan pelik. Berapa harge potong rambut yg mak kamu bising kate membazir tu:lo ...

Laki hang Tak pernah pamper hang panggil nails on wheels to do bikini line waxing utk hang Kah??

Setakat bulu jembut hang Dah makan beratus inikan pulak mahkota rambut hang??

Atau memang Sejak lahir sampai sekarang hang Tak pernah langsung sentuh bulu je,but hang, jauh sekali trimming????

hygiene hancur hang ah sebu?????

{:1_571:}

maaanakautau Publish time 7-2-2017 07:50 AM

mokcikKSKB replied at 7-2-2017 06:26 AM
Mak kau ada xpuas hati benda lain kat org lain letew.tu bila kau call dia hamburkan kat kau..
...

Mak Tak selama nya maksum????? Maksudnya ada waktu dan ketika maksum kah????

Dulu belajar agama kat mana?????

:doh3:

maaanakautau Publish time 7-2-2017 07:56 AM

Innrukia replied at 7-2-2017 07:08 AM
Termasuk hg la kan
Hang jangan takajut, spesis jenis macam TT nee manak rasa pada malam pengantinnya yg pertama, Tak mustahil Dia jemput Mak Ayah Adik beradik utk jadi Saksi sesi deflowerationnya Yang pertama bersama suami.....

Kan??

{:1_563:}
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9
View full version: Adik beradik kuat mengadu