angahsmart Publish time 6-2-2017 03:38 PM

Router untuk unifi?

Salam rakan2 forum sekalian,

Aku nak tanya, kalau korang adalah pengguna unifi, korang pakai router standard yang dorang bagi ke camne? Sebab sekarang aku guna memang speed camtu je. Buat speed test pon dapat 5mbps (download). Padahal yang dorang provide adalah standard 30mbps.

Aku ada join group PS4 kat facebook, ada sorang mamat ni cakap dorang kerap buat complaint kat unifi. 2 kali report masalah yang sama pastu dorang bagi free router ni.

Kot2 korang ada yang pakai router lain, boleh tak bagi review internet speed sekali dengan harga? tq momod.

oranjes Publish time 7-2-2017 02:46 PM

unifi pemasangan baru sume pakai router ni rasanya... dari segi speed kalau pakai app speedtest utk router ni sampai 30mbps down 10mbps up bergantung kepada peranti dan jarak peranti dari router...

itu dari penggunaan saya lah... mungkin ada faktor2 lain selain router yg menyebabkan sambungan internet tak stabil tu..komplen je byk2 kali kat tm sampai dia menyampah

lonely_surina Publish time 10-2-2017 01:50 PM

uolsss complain dekat tm n nanti tm dtg tukar rouTER baru..
rouTER yang unifi kasi free dekat mamat ni ok..

angahsmart Publish time 14-2-2017 11:17 AM

oranjes replied at 7-2-2017 02:46 PM
unifi pemasangan baru sume pakai router ni rasanya... dari segi speed kalau pakai app speedtest utk...

untong giler user baru. kite ni duk pakai router cap ayam je. kihkihkih.

angahsmart Publish time 14-2-2017 11:19 AM

lonely_surina replied at 10-2-2017 01:50 PM
uolsss complain dekat tm n nanti tm dtg tukar rouTER baru..
rouTER yang unifi kasi free dekat mamat ...

tu lah. nak komplen, tapi so far connection ok je. cuma sekarang router tu letak kat hall, kalau nak main pc / mobile tu duk dalam bilik tido or jamban ke, rasa slow banget.

ramaramu Publish time 27-2-2017 11:38 AM

saya nak tanya kenapa kadang2 unifi saya boleh connect to android tv n laptop tp kalau iphone selalu x boleh detect.. ada sapa sapa tak yang ada kes macam saya ni?
Pages: [1]
View full version: Router untuk unifi?