Rzill Publish time 3-2-2017 05:13 PM

cmf_blingblings replied at 3-2-2017 05:03 PM
sayangkan bini tinggal-tinggalkan, sayangkan anak tangan-tangankan. Melentur buluh biar dari rebung, ...

sebagai sorg ibu kita mmg nak yg terbaik utk anak2..apa yg di utarakan sya telah mencuba nya..Tp sya tahu masih salah sya..garang tp x tegas..
berbincang dgn ayahnya sya rasa x perlulah bkn x pernah cuba & bkn nk salahkan mana2 pihak tp masalah x akan selesai..salah menyalah yg akan timbul..kita marah anak...kita pulak yg di tempek nya..anak2 jadi x hormat dgn mak sendiri..
Sya malu dgn diri sendiri
Alhamdullilah tk atas pendapat

cmf_blingblings Publish time 3-2-2017 05:38 PM

Rzill replied at 3-2-2017 05:13 PM
sebagai sorg ibu kita mmg nak yg terbaik utk anak2..apa yg di utarakan sya telah mencuba nya..Tp s ...

Puan jangan putus asa, mmg kita mak-mak ni bila naik angin garang tu semestinyalah tapi bersebabkan? Banyak marahpun tak baik puan, budak-budak tu jadi terbiasa, puan boleh cuba perang dingin. Just keep quiet, jgn bercakap. Dia org balik ke tak ke jgn peduli. Dia org panggil puan just pandang aja muka, tak usah cakap. The more you fight the more you kalah. Kdg-kdg buat tak tahu tu lebih membuatkan dia org tertanya-tanya apa salah dia org dan rasa kehilangan. Sekarang ni dia org tahu kalau dia org perlu puanlah tempatnya. This time just ignore. Kalau dia org tinggikan suara jgn layan. Talk to them nicely and firm yang puan cuma akan bercakap dgn dia org jika dia org tahu adap. Jgn hari ni buat esok dah lupa pula.

Itulah remaja zaman sekarang puan, cabaran utk kita ibu bapa ni.

Rzill Publish time 3-2-2017 05:48 PM

cmf_blingblings replied at 3-2-2017 05:38 PM
Puan jangan putus asa, mmg kita mak-mak ni bila naik angin garang tu semestinyalah tapi bersebabka ...

trima kasih terharu dgn pandangan ramai..
Insyaallah sya sentiasa berdoa utk diorang berubah dan lembut hati
Ye ego kita kena bertempat juga..
sya sayang anak2, mereka la akhirat saya.
sya tahu benda ini akan berlaku balik...bkn x pernah pon
tp sya dah penat...masa utk diri sendiri xde asyik fikir pasal diorang & sya cepat rasa bersalah
itu la kelemahan sya..
Insyaallah sya perlu kuat dan berubah demi semua..
Amin

penmerah Publish time 3-2-2017 06:27 PM

Kakak ni ibu tunggal,struggle bela anak ... cuba terbaik utk anak2 walaupun mungkin tergelincir cara didikan awal dulu
sekarang ni dengan keluh kesah kakak ni HUMBLY minta pendapat
marilah kita tolong beri pendapat,dorongan ataupun doa... bukan harsh words
aku mmg ada soft spot utk ibu tunggal
Kesian pada kakak...keje siang malam penat... tapi anak2 pulak buat perangai jelek menyusahkan mak
tetiba rasa sedih sbb teringat mak. Moga2 tiadalah perangai aku yg mengecilkan hati mak. Tak mahu aku kalau mak aku berkeluh kesah mcm kakak ni :(.   Moga kakak TT dan semua ibu2 diberi kesabaran dan diberi ganjaran sewajarnya oleh Allah. Jgn lupa solat sunat dan berdoa ye kak

sebu Publish time 3-2-2017 07:58 PM

Rzill replied at 3-2-2017 12:52 PM
Salam, nk mintak pendapat ramai, betul x tindakan saya?
Sya ada ada 3 org anak & 2 lelaki remaja yg ...

Aku baca berulang2 cerita kamu kak.Tapi apa yg aku bg ni harap kamu terima secara terbuka.Aku pun seorang ibu yang ada anak2 yg tgh membesar. Kamu kate kamu tinggal paling lama dgn anak2 ialah selama 1 tahun.Kamu pernah x mendalami perasaan sedih anak bila kamu pisahkan diri kamu dari mereka? . Pernah kamu berbincang tanya apa perasaan anak2 terhadap perangai dan tindakan kamu x? Dan adakah kamu mmg seorang kuat berleter dan membebel mengungkit apa yg kamu lakukan kpd anak2?.kalau kamu boleh slowtalk berbincang baik2 dgn anak2 kamu then kamu akan terkejut dgn jawapan ikhlas mereka.Cubalah sbb ni dari pengalaman aku sendiri dlm berbincang dgn anak2 dari hati ke hati.

sebu Publish time 3-2-2017 08:01 PM

Aku seringkali tegur anak2 dlm pelajaran dan sikap disiplin mereka tp kadangkala kita x perasan cara kita tegur tu mmg salah dan melukakan hati anak2.Bila aku baca kamu mengungkit segala pengorbanan kamu tetapi dari cerita kamu paling lama kamu stay dgn anak2 adalah selama 1 tahun.Cuba kamu selami jiwa mereka selama mereka membesar tanpa kamu sentiasa di sisi maksud aku tiap mlm ada bersama anak2.

mokcikKSKB Publish time 3-2-2017 11:31 PM

Rzill replied at 3-2-2017 12:52 PM
Salam, nk mintak pendapat ramai, betul x tindakan saya?
Sya ada ada 3 org anak & 2 lelaki remaja yg ...

Silap akak manjakan sgt anak2 akak tu. Skang ni biar hela depa tu sbb akak dh tegur kan..doalah siang malam solat hajat solat tahajud mintak Allah permudahkan urusan akak mendidik anak2.

Sian0403 Publish time 3-2-2017 11:43 PM

Mendidik bukan senang..mmg takut dgr cerita mcm2 sekarang

Genkidesuka Publish time 4-2-2017 08:43 AM

Assalammu'alaikum TT.

Sabar ye.Begitulah dilema hati seorg ibu.Tolong anak salah, tak tolong pun salah.

Anak2 pun milik Allah.Hanya Dia yg boleh mengubah mereka.Kita sebagai ibu, redha dan berlapang dadalah.Kita ubah diri kita menjadi seorg ibu yg mukmin lagi solehah.Doalah utk mereka.Doa seorang ibu mukmin tiada hijab.Sempat atau tidak TT melihat mereka berubah, itu rancangan Allah.Setiap kali lepas solat, TT doakan anak2 agar menjadi anak2 yg soleh, menjaga solat, berjaya dunia akhirat.   

rospinki Publish time 4-2-2017 10:41 AM

Masing2 mcm bagus2 jek..bash tt..kita tk berada kt tmpt dia..dugaan dia buat masa ni bgitu..entahla..aku pon ada masalah sndri..tp paling aku tkut salah bergaul anak2. Kadang ibu dh buat terbaik tp byk faktor lain yg melibatkan anak2 terlepas pandang dri kita speseli anak laki2..moga kuat tt..doa dan lepaskan pada Allah..anak yg dh besar mcmni tk sepatutnya lagi dpt menerima nasihat kita..time kecik2 tu harus diajar scukupnya nk pukul ke apa cara masing2 yg penting tegas dan contoh yg baik.

Abg aku ada jugak mcmni..lama2 dh kawen bekeluarga elok je dia. Tak harini esok dia akan sedar..insyaalah. moga tt dipermudahkan dan diberi kesabaran.

maaanakautau Publish time 4-2-2017 01:05 PM

rospinki replied at 4-2-2017 10:41 AM
Masing2 mcm bagus2 jek..bash tt..kita tk berada kt tmpt dia..dugaan dia buat masa ni bgitu..entahla. ...

Kalau tak ibu tunggaldiluar sana yang memperjuangkan serta mempertahankan nasib sesama ahli...siapa lagi Kan robinnnnnn?????

{:1_506:}{:1_506:}

maaanakautau Publish time 4-2-2017 01:07 PM

Genkidesuka replied at 4-2-2017 08:43 AM
Assalammu'alaikum TT.

Sabar ye.Begitulah dilema hati seorg ibu.Tolong anak salah, tak tolong...

like reading from text book....
zzzzzzzzzzzz

;P

onexox97 Publish time 4-2-2017 08:00 PM

semoga berjaya menjadi sahabat anak barulah anak mula rapat

GigaMom Publish time 5-2-2017 03:14 AM

Ai doakan je utk u tt
Teringat seorg kenalan
Bercerai
Anak 2 org, lelaki
Mak ayah jenis x berduit
Anak2 buat perangai
Sekolah mls,ponteng,masalah disiplin
Knplah keluarga yg miskin anak2 pula membebankan

penmarker Publish time 5-2-2017 04:31 AM

Kesian akak..

Saya nak nasihat lebih2 bab jaga anak tu pon saya anak tak de lagi...
Per2 pon saya tumpang simpati.
Cuma ..bab jaga diri sendiri....pada sy abaikan je dorg tu..
Budak laki ni lagi kita ambil berat..tunjuk kita peduli memang dia tak de hargai pon..pada sy baik akak fokus jaga diri akak dan dekatkan diri dengan tuhan.. doa je yang akak mampu sekarang ni..akak lebih2 sangt saya takut anak akak tikam pulak nanti.. anak2 akak tu dah besar... bukan budak2.. sebelum akak nak sayang orang dan nak orang hargai akak.. elokla akak belajar sayang diri senditi dan hargai diri akak dulu.. jaga diri sendiri ye akk.. good luck

chinta89 Publish time 5-2-2017 01:10 PM

ak jawab dari sudut pandangan aku ye.. jgn kate ak x payung (ujung2 kata ak nk bash tt.. dh tu ape jadahnya nk bg pendapat ikut selera ape yg korang nk baca??)

mcm ni. org yg kawin then cerai ni, dia kdg2 emosi x stabil. marah anak2tu tahap marah gila2, lps tu esok hri mcm xde ape blaku n tunjuk kasih sayang kat anak pun gila2 loving bagai..

mse anak kecik2, deols xde tempat nk bawak diri.. bila dh besar, diorg memberontak. ade masalah, kena tegur ngn mak secara baikkkk mcmne baik sekalipun, jiwa deols serabut. then, chowwww dari rumah. bibit2 mls belajar, ponteng, wat mslh, hisap dadah ke ape ke (apa2 yg negatif) semua akan ditunjukkan bbebudak mse ni.

x dinafikan, beban si emak bila bcerai (biasanya mslh suami yg buat hal), akan terbeban di bahu ibu tunggal. nk struggle hidup sendiri n besarkan anak2 bagai... dan bila x leh handle, melepaskan kemarahan kat anak2.

ak jumpa org yg mcm ni, sb tu ak ckp mcm ni. jrg ak jumpa, ibu yg btl2 x bebankan anak2 masa zaman kanak2, akan terbeban ngn sikap anak2 bila mereka dewasa dan kalau ada pun, hanya sebilangan kecil.

dan tt mungkin di sebilangan kecil itu....

ini dari apa yg ak tgk di sekeliling ak ya.. nama pun bukak thread, kalau semua ayat simpati2 saja, susahlah porumer nk bg pendapat jujur/bg contoh2 berkaitan.

ibu bapa ni kdg2 deols rasa deols dh buat terbaik utk anak2, tp deols lupa masa deols layan anak2 teruk.. anak2 plk, kalau yg jenis baik, deols x perlu ingat yg buruk2 tu (deols kena paham mak pak emosi x stabil) tp budak2 ni mbesar ngn persekitaran 'x sihat' sooooo tu jah komen ak.

sebu Publish time 5-2-2017 05:52 PM

chinta89 replied at 5-2-2017 01:10 PM
ak jawab dari sudut pandangan aku ye.. jgn kate ak x payung (ujung2 kata ak nk bash tt.. dh tu ape j ...

Aku setuju sangat 100x. Sibuk marah orang kondem. Dah nama bukak thread adalah pro n kontra.Sukahati la pendapat masing2 ikut persepsi masing2.tt pun kena terima hati terbuke

maaanakautau Publish time 6-2-2017 07:24 AM

sebu replied at 5-2-2017 05:52 PM
Aku setuju sangat 100x. Sibuk marah orang kondem. Dah nama bukak thread adalah pro n kontra.Su ...

weiiiiiii.???? direct ler kalau nak marahkan si robin tuh...apa takut kecut buah dada kah????

{:1_552:}

sebu Publish time 6-2-2017 08:05 AM

Edited by sebu at 6-2-2017 08:06 AM

maaanakautau replied at 6-2-2017 07:24 AM
weiiiiiii.???? direct ler kalau nak marahkan si robin tuh...apa takut kecut buah dada kah????

{ ...

Oiiitttttt....hidup kalau Tak jadik Batu ronson @ barbie pock X boleh kah?????:huffy:

maaanakautau Publish time 6-2-2017 08:12 AM

sebu replied at 6-2-2017 08:05 AM
Oiiitttttt....hidup kalau Tak jadik Batu ronson @ barbie pock X boleh kah?????:

Acting angel and hypocritical kah????

Busuk ler hang.......kohnon takda masalah dgn robin ...

Harlowwwwwwwww....my feet laughing you know....????

{:1_563:}
Pages: 1 2 [3] 4 5 6 7
View full version: Perangai anak remaja, begini kah?