Hana Publish time 20-1-2017 09:47 AM

flowerfrog replied at 20-1-2017 09:39 AM
memang ye lelaki macam tu? ingatkan laki aku je. ye lah hana, aku tengah pelan2 terima ni

hahahahaha... aku buat general assumption aje.:laugh3:
tapi, yang pasti, perempuan pasti akan mintak pendapat dulu sebelum buat keputusan. :lol:

Hana Publish time 20-1-2017 09:52 AM

flowerfrog replied at 20-1-2017 09:47 AM
ye la manak. kalau cerai tu kat mulut aku memang aku dah ceraikan laki aku talak 10. hai la, nasib ...

ko tgh marah ni. ko sabar dulu. tengok mcm mana situasi laki ko keje business.
anak2 ko belum sekolah lagi kan?
aku rasa, bila anak2 ko dah start sekolah, aku rasa lah. maybe, ko akan rasa "best" pulak bila ada partner yang tak keje fix hour ni.
laki ko le akan bertanggungjawab hantar & ambik anak sekolah. van sekolah tak murah tau.
tapi, itu kalau laki ko sudi la jadi transporter. kalau ko jugak kena jadi transporter..itu dah confirm api kemarahan akan bertambah marak. :P

maaanakautau Publish time 20-1-2017 09:56 AM

Hana replied at 20-1-2017 09:47 AM
hahahahaha... aku buat general assumption aje.
tapi, yang pasti, perempuan pasti akan m ...

Korner pulak daaaaaaaaaa

{:1_563:}{:1_563:}

maaanakautau Publish time 20-1-2017 09:57 AM

ye la manak. kalau cerai tu kat mulut aku memang aku dah ceraikan laki aku talak 10. hai la, nasib ...

Panjang sangat khutbah jemaat hang...nanti Alice balik lunch manak suruh Dia brain your posting nee

:lol:

MsCinderella Publish time 20-1-2017 10:31 AM

sabarla sis
jgn cakap pasal cerai..seriuos berbeno ni...dia bukan cari pompuan lain
bg la dia masa dan peluang utk buktikan dia berjaya...klu sis sendiri tak bg sokongan dia pun tak akan berjaya...ya la dia mmg buat keputusan yg buat sis sakit hati tp sebenarnya dia perlukan sokongan...maybe dia pikir masak2...dah solat semua mintak petunjuk...bg dia ini yg terbaik...klu kita buat kerja yg kita suka insyallah kita akan berjaya

ada ja suami yg buat bisnes sendiri...berjaya gak kan...tak ada la sampai cerai berai...ada gak yg dpt rezeki lebih...jadi kaya raya lagi

bg la peluang...6 bulan ka setahun...
klu dah rasa bisnes tu mcm nak lingkup suruh dia cari keja mkn gaji balik

mbhcsf Publish time 20-1-2017 10:44 AM

Kalau kita tahu kepakaran seseorang tu mcm suami puan dan dia dah plan, financial back ups dan tak biarkan nafkah keperluan u yg tanggung sekiranya apa apa terjadi, or discuss bebaik on risiko management dan elok elok tanpa bahasa yg tunjuk tak yakin but supportive dan nak tahu situadi kewangan baseline, bsck ups dan sop if ok or not ok , then i ok for him but if iffy iffy well tak payah kot mudharat. Kat sini nak tahu kematangan dia sejauh mana dia boleh pikiaq dan tahu which aspects to prioritise.

maaanakautau Publish time 20-1-2017 11:05 AM

mbhcsf replied at 20-1-2017 10:44 AM
Kalau kita tahu kepakaran seseorang tu mcm suami puan dan dia dah plan, financial back ups dan tak b ...

Setakat nafkah keperluan isteri tanggung laki...ber dozen dozen warga FD Yang sedang lalui sekarang

Susah senang Kita bersama konsepnya...hang apa tahu???

:lol::lol:

lilydandelion77 Publish time 20-1-2017 11:11 AM

Hana replied at 20-1-2017 09:02 AM
ala..jangan le mare.

Tak marah aihh...org tak duduk tempat iols, mungkin tak tau
:P
Tak semua iols nak cerita...nnt OT plak:lol:

Hi, TT! Iols doakan TT dan suami akan dapat buat keputusan yg terbaik!

lilydandelion77 Publish time 20-1-2017 11:17 AM

flowerfrog replied at 20-1-2017 08:53 AM
Ya Allah, rupanya suami aku ni memang dah hantar surat behenti, jadi nya last dia kerja sampai raya...

Takpe TT. Tu maknanya dia dah nekad. Maybe dah tak nak keje sgt. Now bagi support kat dia tapi at the same time harap dia lebih bertanggungjawab.

Amalkan dhuha, tahajjud, sedekah.

lilydandelion77 Publish time 20-1-2017 11:35 AM

instageram replied at 18-1-2017 04:22 PM
medium business u apa ? kalau fb pastikan frendlist u kena capai 5k
sy tgk business food yg laku ...

FB. Tak sampai 500 pun:lol:
I mengaku kurang beri perhatian terhadap marketing. Nak dapat likes kena selalu buat sponsored ads. Later i will try to gain followers. Thanks   :)

Hana Publish time 20-1-2017 12:24 PM

lilydandelion77 replied at 20-1-2017 11:35 AM
FB. Tak sampai 500 pun   
I mengaku kurang beri perhatian terhadap marketing. Nak dapat like ...

ko kena cari komuniti group area ko tinggal.dari situ ko letak iklan.
biasanya customer cari yang takde delivery charge, takde min delivery dan harga dlm rm5-rm6.
so, cuba la cari komuniti group yang tempat ko tinggal.

sebu Publish time 20-1-2017 01:55 PM

flowerfrog replied at 20-1-2017 09:41 AM
tapi kalau dia terduduk mesti aku pun akan rasa terduduk. mula la nanti aku ungkit satu2ha ...

Aku pun sama terduduk :lol:

munchkin Publish time 20-1-2017 03:03 PM

flowerfrog replied at 20-1-2017 08:52 AM
ye dia ada buat semua tu..ada banyak file untuk bisnes yang aku nampak kat bilik yang merangkap of ...

kalau ye banyak file tt. suruh dia tunjuk profit and loss and balance sheet. tengok kat situ. rugi or untung.

selain dari business accounting, perlu ada accountant utk advise. kalau accountant chinese depa agak blunt akan bagi tahu you boleh sustain or you need to pack up. bukanlah hire accountant, tapi engage servis proper accounting service company. tapi bawak profit loss balance sheet tu semua. selain tu do proper accounting. jangan takat buat simpan. compliance dengan badan kerajaan mesti dibuat juga.

mokcikKSKB Publish time 20-1-2017 03:12 PM

flowerfrog replied at 16-1-2017 09:59 AM
laki aku kata dia cuma perlukan sokongan aku. tapi aku tak rela,macam mana nak sokong. kuatnya k ...

ko bagi jelah sokongan. kalau ko x sokong pon laki kau mkn gaji buta gak asik2 cuti.so biar jelah dia nk berhenti. tapiiiiiiii kau bagi syarat kena consistent bagi nafkah sekian2 sebelum tarikh sekian sekian...ada bran?? jgn asik dok benci kat laki tapi hadap jugak kat dia 6tahun. doa jelah yg baik2 utk dia..doakan dia dimurahkan rezeki. tiap bulan make sure dia simpan duit utk emergency. haa gitu...

MMISS Publish time 20-1-2017 04:29 PM

cmf_blingblings replied at 19-1-2017 04:17 PM
Kat Langkawi ni bukan main rancak homecooked and delivery, tak adapun minimum amount utk delivery ke ...

kaka... chek teringat ingat kesedapan chicken chop kat padang mat sirat. sedap n murah. steak pun sedap. anak2 siap tanya bila lah nak p langkawi lagi macam lah dekat hihi

cmf_blingblings Publish time 20-1-2017 05:41 PM

MMISS replied at 20-1-2017 04:29 PM
kaka... chek teringat ingat kesedapan chicken chop kat padang mat sirat. sedap n murah. steak pun...

dekat area round about tu ker?

knnk Publish time 20-1-2017 08:51 PM

lilydandelion77 replied at 20-1-2017 05:36 AM
Yes, banyak biz down sekarang. Kalau nak gamble biz like ada forumer said..babysitting.
Or to me ...

Memang masyuk!
Sebab ada sorang tukang urut/bidan urut my sisters, makcik ni memang masyuk.
Tambah- tambah dia memang terkenal among celebrities lagilah harga dia mahal.
A good idea sebab tak ramai tukang urut kalau nak dibandingkan dengan home cooked meal delivery. At least persaingan tu tak sengit sangat maksud I.

lilydandelion77 Publish time 20-1-2017 11:51 PM

knnk replied at 20-1-2017 08:51 PM
Memang masyuk!
Sebab ada sorang tukang urut/bidan urut my sisters, makcik ni memang masyuk.
Tamb ...

Kalau lelaki yg buat urutan utk lelaki pun masyuk! RM 90/session. Tu urut urat otot akupuntur gitu lah.
My friend's friend urut rm70/session, sehari 7-8 session. Cuti sehari je...weekdays. I buat kira kira dgn my friend, terkedu weols. Kos dia cuma yuran belajar urut, massage oil dan tenaga.

maaanakautau Publish time 21-1-2017 07:29 AM

lilydandelion77 replied at 20-1-2017 11:51 PM
Kalau lelaki yg buat urutan utk lelaki pun masyuk! RM 90/session. Tu urut urat otot akupuntur gitu ...

Senang jerk hang kan?? Buat kira kira...hang ingat body massage, even for just half to one hourtuh macam hang gentil dan ramas buah ladom laki hang utk buatmencanak?????

:lol:

knnk Publish time 21-1-2017 10:12 AM

lilydandelion77 replied at 20-1-2017 11:51 PM
Kalau lelaki yg buat urutan utk lelaki pun masyuk! RM 90/session. Tu urut urat otot akupuntur gitu ...

Aah selalunya memang camtu.
depa cuti 1 hari ja dan yup mmg weekdays sebab weekend memang ramai gila orang akan call and book you.
Itu yang duit selalu rolling ja.hehe
Dont worry, you fikir masak- masak list out the pros n cons.
Anyway, good luck to you! :)
In shaa Allah rezeki tu ada di mana- mana kalau kita berusaha dan mencarinya.
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15
View full version: Laki aku nak berhenti kerja (update post 231)