sadiq_segaraga Publish time 20-11-2016 03:25 PM

Bateri kong terus

Kereta wira aku kereta buruk so takdelah nak jaga ngan betul.
Aku baru ganti bateri kereta Wira aku bulan 7 hari tu. Last 3-4 minggu ni kereta kekadang susah nak start tapi bila tekan minyak masa start bolehlah start.Tadi pagi aku start kereta senang aja so pergilah ofis sekejap. Balik ofis dalam perjalanan tetiba enjin mati. Aku cuba start enjin 2-3 tapi tak leh. Aku off kan enjin, tunggu sekejap lepas tu on kan balik langsung tak de lampu apa apa kat dashboard tu. Shut-off terus.
Aku panggil 1 mekanik suruh tengokkan tapi dia busy giler so dia datang naik motor dia check bateri , meter tunjukkan bacaan 0.. maknanya tak de caj langsunglah dalam bateri tu.. dia cadangkan aku buat jump start then dia belah sebab banyak kerja. Dia suspek alternator kong.

Sekarang masalahnya kereta aku tersadai kat jalan. Kalau aku keluarkan bateri dan pergi charge then bawak balik bateri tu, atau aku beli jer bateri baru, agak agak kalau aku pasang balik bateri, kereta tu boleh start dan jalan tak? Aku just nak bawak kereta tu bawak balik rumah atau pergi bengkel aja tak nak kereta tu tersadai kat tepi jalan camtu aja.

Victorioussss Publish time 20-11-2016 03:52 PM

Kete auto ke manual? Kalau manual tolak je...

CiliPadiSedap Publish time 20-11-2016 04:04 PM

dulu pernah kena, alternator ok, starter problem.   cuba tolak kereta laju2 dan terus start masuk gear 1.

cuba check relay fius atau apa elektronik. minta foreman check kan.

sadiq_segaraga Publish time 20-11-2016 04:06 PM

Victorioussss replied at 20-11-2016 03:52 PM
Kete auto ke manual? Kalau manual tolak je...

Manual. Tolak tadi tapi tak start pun. Cina pomen tu pun nak cepat so tu yang dia suggest suruh jump start.Aku pun dah blank tak tahu nak wat per.

sadiq_segaraga Publish time 20-11-2016 04:08 PM

Dia check meter tu memang meter tu bacaan kosong. So aku ingat kalau aku letak bateri baru atau bateri yang dah dicaj, pasti kurang kurang enjin boleh start dan aku boleh bawak kereta tu samada balik rumah atau gi worksyop.
Err.. logik ke pendapat aku ni?

JDT Publish time 20-11-2016 05:04 PM

Kalau masalah bateri, memang boleh start kalau ganti bateri baru. Kereta suami haritu tersadai depan lampu trafik sebab bateri kong. Dia telefon suruh saya belikan bateri, bila saya sampai dia terus ganti bateri dan kereta pun boleh start..

otai_g Publish time 20-11-2016 06:17 PM

Jgn jd bodoh susahkan masalah yg simple. Mintk tlg kete yg lalu lalang utk jumpa start kete ko. Pastu ko drive la kete ko pg bengkel yg terdkt. Kalo bateri x smpi 2 tahun dah kong kemungkinan bsr masalah alternator atau ko kena tipu dgn tokey yg jual bateri. Claim bateri br walhal recon.

zulka Publish time 21-11-2016 10:35 AM

so kereta TT skang dah ok ke belum?
sebenarnya boleh aje, buka bateri tu pegi cas, pastu pasang balik, boleh start...sempatla nak sampai rumah..
aku suspek alternator rosak, kalau betul alternator yg rosak, bateri tak perlu tukar cas aje...
Pages: [1]
View full version: Bateri kong terus