kabintang Publish time 5-11-2016 09:59 AM

Tunggakkan tekun

Saya ni ada menolong seseorang meminjam dgn tekun.Dah lebih 10 tahun... baru2 ni ade msg saya terima dari agen pemungut hutang.saya rasa la... ari ni dia telefon siap suruh byr Isnin ni habis sebanyak RM4855... kalo tak nak daftar ke mahkamah... nanti dokumen dihantar ke bank negara dan kesemua akaun bank akan dibekukan... penerangan nye sgt menakutkan... kenapa selama ari ni tk de yg dtg bertanya khabar..;P .. cuma semenjak duit negara dah nipis baru nak sibuk cari peminjam... nak lump sum plak... org lain yg dah kenyang awak pulak yg di gertak... ade sesape yg tahu... benarkah tekun boleh bekukan akaun saya?Duit tk de pon... cuma duit gaji je la yg masuk tiap2 bulan... kalo tahu begini jadi nya... tk nak bg nama pada kaum keluarga buat pinjaman... dah mcm ni gerenti dia buat tk tahu...

jazaa100 Publish time 5-11-2016 10:26 AM

tak benar.....

tekun cuma effect utk MARA sahaja.klu ank nk masauk MARA ke klu mak bapak blacklistMARA taj blh lah...nk pinjaman MARA utk study pun tak blh...

tekun tak de sangkut dgn bank negara cik temah oiii......

jazaa100 Publish time 5-11-2016 10:29 AM

kan kerajaan dah nk implement tlg pd guarantor.. aku rasa dorang akn suruh cari peminjam dulu bkn kacau guarantor...

kau jgn byr...kau suruh dorang cari org yg pinjam tu sampai ke lubang cacing...

tagas Publish time 5-11-2016 10:35 AM

Biasela pemungut hutang kena gertak style along

br org takut nak byr :C

CardiGans85 Publish time 5-11-2016 12:27 PM

My husbnd jd guarantor utk abg dia..mmg kene gertak habis dgn collector perempuan..klu ckp sampai nafas tercungap2 merempan x abis2..bole plak tgh mrh tkeluar ckp die pregnant semua.but sum of money utk repaymnt just 2k plus..my husbnd deal dgn manager die utk byr tiap2 bulan dlm 250 smpai abis.

Xde la akaun bank kene freeze semua..
my husbnd ni mmg baik hati dgn abg2 dia,bkn stakat tekun je, line celcom pun pinjam nama dia..alih2 ttunggak hutang dlm 1800 lbh of course la d call oleh celcom..pminjam dah pakai no lain pun sbb dah kena sekatkn?pandai plak pakai yg jenis perpaid.

Skrg hutang dah settle,la ni klu abg die minta tlg nk pakai nama2 ni mmg husband x bg.:huffy:

kabintang Publish time 5-11-2016 12:34 PM

terima kasih semua... dh agak mmg agen... tekun mana ade bukak ari ni.. saya cuba call ibu pejabat... no pemanggil tadi 74992305.. saya mmg angin betol td.., nak minta byr lump sum... dia igat kite ni ape... ari tu tk tolong kesian plak.. dah lama tk jumpa dgn org yg saya tolong ni... loose contact dah.. dulu mude2 tk ingat keburukan tolong org.. sangka yg baik2 je..

kabintang Publish time 5-11-2016 12:35 PM

yg pelik tu... no talipon saya dah bertukar dorang boleh trace no baru saya ye...

jazaa100 Publish time 6-11-2016 11:39 AM

kabintang replied at 5-11-2016 12:35 PM
yg pelik tu... no talipon saya dah bertukar dorang boleh trace no baru saya ye...

tak yah pelik.....

adalah balaci dalam celcom, maxis & digi yg bagi info....org epf pun mcm tu....selalu bill collector ni berbaik-baik dgn org epf, nak tau tempat kerja terkini peminjam/ guarantor....
By ic kan blh trace semuanya....

Yang penting kau jgn byr je...kau suruh tekun cari peminjam dulu sampai dpt...

kabintang Publish time 6-11-2016 02:51 PM

jazaa100 replied at 6-11-2016 11:39 AM
tak yah pelik.....

adalah balaci dalam celcom, maxis & digi yg bagi info....org epf pun mcm tu. ...

ok jazaa.. tkasih

kabintang Publish time 8-11-2016 12:23 PM

CardiGans85 replied at 5-11-2016 12:27 PM
My husbnd jd guarantor utk abg dia..mmg kene gertak habis dgn collector perempuan..klu ckp sampai na ...

satu kemusykilan saya… adakah tekun akan mengikut jejak PTPTN yg mana akan menghalang peminjam dari pergi ke luar negara…

CardiGans85 Publish time 8-11-2016 01:58 PM

kabintang replied at 8-11-2016 12:23 PM
satu kemusykilan saya… adakah tekun akan mengikut jejak PTPTN yg mana akan menghalang peminjam da ...

Semasa husbnd sy tpaksa byr blk pinjaman tu,x de pun halangan/sekatan nk keluar negara oleh kerajaan. Fyi,abis byr blk tekun bln 6 tahun ni.

X tau la plak utk ms depan. Cuma bg sy unfair la utk guarantor klu tekun ikut jejak ptptn.

kabintang Publish time 8-11-2016 03:47 PM

CardiGans85 replied at 8-11-2016 01:58 PM
Semasa husbnd sy tpaksa byr blk pinjaman tu,x de pun halangan/sekatan nk keluar negara oleh keraja ...

masalah nye saya bukan guarantor… tapi sayasebagai peminjam… saya izinkan kawan guna nama saya meminjam dgn Tekun… kes ni dah15 tahun dah…

kabintang Publish time 11-1-2017 04:13 PM

Edited by kabintang at 12-1-2017 10:57 AM

agen Tekun baru call, no tel nye 21069698 … dia punya explanation punya la pjg… betul2 dia baca skrip… hutang 4k+… yang tak tahan tu… apa2 yang berkaitan dengan kerajaan, akan disekat… anak2 nak belajar … nak sambung pelajaran ke gomen nye institusi pon akan disekat… keje ngan gomen pon mungkin tak bleh… dia punye ugut … mcm nak kasi org yg berhutang tu tak payah hidup …. boleh caya ke dgn kata2 pengutip hutang ni…
Pages: [1]
View full version: Tunggakkan tekun