mannaklagi Publish time 3-10-2016 11:45 AM

Anak sekandang ...Ibu sorang......

Anak sekandang , Ibu sorang boleh jaga.......Tapi Anak sekandang belum tentu Ibu sorang, boleh dijaga........

Apa masalah uols sebenarnya??? Wahai Anak anak bertuah??

{:1_552:}{:1_552:}{:1_552:}

singlemum_4 Publish time 3-10-2016 01:58 PM

sitanggang moden

sebu Publish time 3-10-2016 02:50 PM

mannaklagi replied at 3-10-2016 11:45 AM
Anak sekandang , Ibu sorang boleh jaga.......Tapi Anak sekandang belum tentu Ibu sorang, boleh dijag ...

Harijadi.mak kita ingat x?

mannaklagi Publish time 3-10-2016 03:49 PM

singlemum_4 replied at 3-10-2016 01:58 PM
sitanggang moden

hang nak kongsi kisah pengalaman si tanggang modern hang itu sendirik????

:lol:

mannaklagi Publish time 3-10-2016 03:54 PM

sebu replied at 3-10-2016 02:50 PM
Harijadi.mak kita ingat x?

Tiap solat zohor, asar, maghrib, isyak, subuh...tak termasuk solat rawatib dan Jemaah tahajjud aka ala si cobbler dua muka tuh lagi tau.....

"Allahhumarghfirli waliwalidaya warhamhuma kamarabbayanni syarirra"

Hang nak manak sambung lagik Tak????

And you were saying ingat hari jadi Mak kita????

Darnnnnnnnn

{:1_535:}

sebu Publish time 3-10-2016 04:39 PM

mannaklagi replied at 3-10-2016 03:54 PM
Tiap solat zohor, asar, maghrib, isyak, subuh...tak termasuk solat rawatib dan Jemaah tahajjud aka ...

Ya sambung....

saja tanya sapa2 kut tak tau bila harijadi mak :lol:

singlemum_4 Publish time 3-10-2016 04:50 PM

mannaklagi replied at 3-10-2016 07:49 AM
hang nak kongsi kisah pengalaman si tanggang modern hang itu sendirik????

erkkkkkkk..i still respect my mother :)

kaksarah66 Publish time 3-10-2016 04:52 PM

Edited by kaksarah66 at 3-10-2016 04:53 PM

Akak cerita pengalaman 2 orang yang akak kenali. Seorang besar mak bapak jenis buat anak ramai2 tapi kurang prihatin pada anak. Seorang lagi besar mak bapak jenis penyayang dan prihatin, cthnya, mak bangun pagi sedia sarapan anak nak ke sekolah, bapak rajin kerja cari nafkah. Hasilnya anak dr mak bapak yg kurang tanggungjawab ni, walaupun dia bertanggungjawab tapi kurang prihatin. Yang seorg lg pulak, bertanggungjawab dan sgt prihatin. Kesimpulannya, cara mak bapak besarkan anak itu yg tentukan perangai anak masing2.

mommymonster82 Publish time 3-10-2016 07:15 PM

Manak marah saper tu?
Adik beradik manak gaduh ke xnak jaga mak?
Ei melampau la dorg tu..
So skrg ni manak jaga mak sorg2 ke?

mommymonster82 Publish time 3-10-2016 07:17 PM

Kadag2 kan bukan nak sangka buruk..ada anak lagi suka nak bg alasan sibuk kerja.. susah nak cutilah..

Padahal boleh je diuruskan..me xkata semua.. adala segelintir tu...

mujer_in_espejo Publish time 3-10-2016 07:33 PM

masalah apa mannak?

Levespa Publish time 3-10-2016 07:53 PM

Sapa yg baik dengan ibu bapa memang berkat hidup.. Dan derhaka memang sebaliknya.. Kat dunia ni dah nampak..Banyak dah bukti depan mata

tim87 Publish time 4-10-2016 09:15 AM

kut pengalaman n kenal orang2, mak bapak nya mmg xprihatin anak xterjaga n terlalu kedekut dengan anak..maybe sebab mak bapak kita xda buat camtu so kita xda rasa nak bt camtu kat mak bapak kita..kalau kita cakap sampai hati buat mak bapak camtu selalunya sebab kita bayangkan kita buat mak ayah kita sendiri..sebab tu kita xsampai hati sebab mak ayh kita xsama dengan dorang

Yg aku kenal banyak yang memang teruk n mak bapak mcm xda kasih syg dgn anak..kalo dibuat gitu dari kecik sampai besar , anak anak ni macam dah putus asa nk dapat kasih mak bapak..

Maybe kita mak bapak baik xda buat camtu xrasa macam mana perasaan tu..lagi2 dah dilayan begitu dari kecik

Bak kata sorang kakak yang aku kenal bila ditanya kenapa mak boleh jaga 10 anak, anak 10 x boleh jaga mak sorang,

Dia jawab boleh je jaga kalo anak jaga mak bpk mcm mk bpk jaga anak, marah2 anak, pukul2 anak, kedekut dengan anak, yg buat susah nak jaga tu sebab anak kena jaga mk bapak, kena plk dengar cakap mak bapak, mak bapak plak perangai hauk

Camtu katanya...tak boleh nak balas jasa melahir kan tapi katanya anak x minta mak lahirkan, n bila dilahirkan mmg tanggjawab utk jaga,tp x ditunai amanah tu..begitu...

EhhEtonLahh Publish time 4-10-2016 12:02 PM

mommymonster82 replied at 3-10-2016 07:17 PM
Kadag2 kan bukan nak sangka buruk..ada anak lagi suka nak bg alasan sibuk kerja.. susah nak cutilah. ...

klau yg dah kwin ada plak yg lebih menjaga makpak mertua brbanding makpak sndiri..mcm mana plakk tuhh...huhuu

mannaklagi Publish time 5-10-2016 08:02 AM

mommymonster82 replied at 3-10-2016 07:15 PM
Manak marah saper tu?
Adik beradik manak gaduh ke xnak jaga mak?
Ei melampau la dorg tu..

jaga derang???? Jangan cakap jaga nak jumpa pun susah......seriously..... .all of us wish we could but they are both self sufficient and reliant...........Anak cucu nak jumpa sebulan sekali pun susah......sibuk dgn activities derang...mana kumpulan berzanji derang...Kumpulan masjid derang....kumpulan bersih baju merah segala.....Geng Travelling Cik kiah lagik.......blablabla
Bak kata Anak buah manak Yang berderet tuh...atok and nenek...kalau orang lain happy Anak cucu nak ajak keluar nak jaga derang...Tapi derang asik sibuk ngan activities...sampai Anak cucu pulak nak kena buat temujanji dgn derang.......

Hang nak manak sambung lagik????

{:1_535:}

mamapea Publish time 5-10-2016 11:27 AM

masa mil aku sakit anak dia sorang pun xnak jaga...aku yg offer nak jaga...aku siap tido kt wad lg..
bila suruh anak2 diajaga bg mcm2 alasan...suruh masak pun xnak...biras aku yg tlg masakkan...menantu je yg blh diharap...aku dok jauh dgn mak aku...bila mak aku sakit adik aku yg jaga...adik aku x bnyk songeh pun..

rospinki Publish time 5-10-2016 11:50 AM

Nk ckp cemana eh manak..agaknya memang nasib malang robin kot..dlm ramai2 beradik hanya robin yg bersungguh menjaga makpak bgi duit bawak makan bejalan dsbginya..bjkan diwaktu robin dh senang malah waktu susah pun dilakukan mengikut kemampuan. Kalau time xde duit xde keje robin korbankanxtenaga dan masa membantu mereka berniaga tnpa upah sesen pun..ujung2 adik2 pandang hina yelah tkde keje pastu tolong mak menega..diorg igt robin nk kaut harta mak..padahal niat robin nk bantu je. Panjang cerita..nk cerita buat hati pedih.

mannaklagi Publish time 5-10-2016 12:09 PM

rospinki replied at 5-10-2016 11:50 AM
Nk ckp cemana eh manak..agaknya memang nasib malang robin kot..dlm ramai2 beradik hanya robin yg ber ...

Riwayat sahih.......bila Nabi ditanya si apakah Yang harus Kita berlaku baik.........Nabi sabda ibu sampai 3X followed by ayah..............
So beruntung ler Yang masih punyai ibu...........Kan?????? Tapi hang kata old lady hang dah takdok????? Or camno????

:$

mannaklagi Publish time 5-10-2016 12:16 PM

Edited by mannaklagi at 5-10-2016 12:17 PM

mamapea replied at 5-10-2016 11:27 AM
masa mil aku sakit anak dia sorang pun xnak jaga...aku yg offer nak jaga...aku siap tido kt wad lg.. ...
Doa itu snjata orang orang mukmin.....doa Yang baik...agar diberikanNYA laluan Serta kemudahan dan dibukakan hati untuk Adik beradik Yang lain untuk   berjasa pada ibu......apa Yang mampu hang lakukan...just do it....Yang paling Utama...IKHLAS KERANA NYA...
Dan sebelum lupa...instill in your Mom agar jangan mudah terasa hati pada Anak Anak...sebaliknya bersama dgnnnya untuk berdoa pada Yang lain seperti mana diatas...supaya Dia juga beroleh ketenangan dan tenang jiwa.....kerana tidak Ada doa Yang lebih afdal Dari doa seorang Ibu.....

It worries manak to see betapa ramai diklangan Kita hari ini begitu berat untuk menjaga atau berlaku baik pada Ibu sendirik dan my biggest worries ialah bila Ibu Ibu Yang diperlakukan sedemikian jenis terasa hati....serammmmm woooloooo...serammmmmmmmm

rospinki Publish time 5-10-2016 12:19 PM

mannaklagi replied at 5-10-2016 12:09 PM
Riwayat sahih.......bila Nabi ditanya si apakah Yang harus Kita berlaku baik.........Nabi sabda ib ...

Mak Xde dah..takdirnya meninggal dipangkuan robin. .semua dpt disempurnkan utk ibu tercinta. Cmtu jgak ibu mertua..masa hayatnya terlalu byk dia dan anak dia zalimi robin..namun tetap kulayan sprti ibu sendri..ujung hayat bru dia sedar..tu psal lepas dia xde ni baru la nk itu ini kt anak dia..xsmpi hati kt org tua tu takut dia sedih ke apa.
Pages: [1] 2
View full version: Anak sekandang ...Ibu sorang......