CaTtLeRaNcH Publish time 27-8-2016 12:39 PM

Boleh ke nak claim insurans utk pembonceng motosikal

Ceritanya mcm nie 25/08/2016 lepas aku kemalangan tapi tak membabitkan sesiapa la aku bonceng mak aku, tp aku x mengalami kecederaan teruk cuma calar balar tp mak aku patah tangan.Punca kemalangan adalah akibat tayar pancit. Boleh ke aku nak buat claim insuran mtor aku dgn kecederaan mak aku sbg penbonceng? klu boleh mcm mana caranya?

bibi_michelle Publish time 27-8-2016 06:23 PM

Tak boleh claim kecederaan mak u, jika mak u ada beli insurance pa atau insurance perubatan leh gina card tersebut

SBF Publish time 8-9-2016 09:25 PM

CaTtLeRaNcH replied at 27-8-2016 12:39 PM
Ceritanya mcm nie 25/08/2016 lepas aku kemalangan tapi tak membabitkan sesiapa la aku bonceng mak ak ...

Salam perkenalan saudara Cat, mcm mana permasalahan saudara? Sudah dapat claim?

bunga_lestari Publish time 9-9-2016 12:09 PM

ada 2 cara

1. if ada masuk claim utk rider (pembonceng) boleh claim.. tp biasanya yg ni tak auto, kita sendiri kena masukkan n ada tambahan caj laa.. if x masuk, mmg x boleh claim.. utk insurans kenderaan, biasanya hya cover kenderaan je, bukan cover pemandu..

2. if ada medical card, samada warded atau outpatient, biasanya mmg akan cover utk kemalangan.. klu warded, insurans akan cover bill hospital laa.. if outpatient boleh byr then claim kmdn bill tu.. apapun kene tgk polisi balik, but most insurans ada polisi ni..

if dua2, xdek, x dpt apa2laa, segala kos kena tanggung sendirilaa.. if motor rosak byk, just boleh claim utk repair motor shj (itupun klu ambil komprehensif/1st party).. if 3rd party, automatic xleh claim..

letter2 Publish time 28-9-2016 07:18 AM

bunga_lestari replied at 9-9-2016 12:09 PM
ada 2 cara

1. if ada masuk claim utk rider (pembonceng) boleh claim.. tp biasanya yg ni tak auto, ...

Insurance 3rd party tu cover ape je ye?

bunga_lestari Publish time 28-9-2016 08:37 AM

letter2 replied at 28-9-2016 07:18 AM
Insurance 3rd party tu cover ape je ye?

insurans 3rd party ni hya cover pihak ketiga.. mknanya if ada kemalangan, u lggr org, insurans tu akan cover kenderaan org yg u langgar tu, tp bukan kenderaan u.. kalau org lggr u, u bolehla claim dgn org, tp utk claim repair atas insurans sendiri tak boleh..

insurans ni premium mmg murah tp rugi.. utk kenderaan2 lama biasanya org ambik sebab nak byr insurans murah..

letter2 Publish time 28-9-2016 09:56 AM

bunga_lestari replied at 28-9-2016 08:37 AM
insurans 3rd party ni hya cover pihak ketiga.. mknanya if ada kemalangan, u lggr org, insurans tu...

Ohhh ok.makasih info

bunga_lestari Publish time 30-9-2016 08:33 AM

tq momod ryo utk kredit.. :loveliness:

CaTtLeRaNcH Publish time 5-10-2016 03:34 PM

Hritu sy dah tanya claim utk kerosak kn motor tu bleh ja tp disbb kn motor tu 2nd hand jdi claimnya pon dibyar ikut 2nd hand punya value jdi sy x jdi lah wat claim tu sbb nya dah la amik msa lma nak siap pstu sy pon xtau la ntt kdai nk markup brapa plak repair itu ini. psl mak sy pth tgn tu plak mjikan dah tlg buatkn socso. Semuanya oklah setakat ni.

Xiximixx Publish time 6-10-2016 12:19 AM

Hey bro! Hi kawan2!!

Nikmati bonus deposit anda dialu-alukan pada deposit pertama, kedua dan ketiga anda sehingga 254% sekarang !!!

Mari mari mari!
Hari2 miskin, bila la nak kaya!!! :lol:
Pages: [1]
View full version: Boleh ke nak claim insurans utk pembonceng motosikal