zal_rul Publish time 23-7-2016 03:00 PM

Jom kongsi tips kuruskan badan

Dah bertahun2 iols nak kuruskan badan. Tapi tak kurus2. Sehari je berkobar2. Lepas tu, kelaut semua azam tu. Jom kongsi2 tips nak kurus dan maintain je semangat tu.

adafan Publish time 23-7-2016 03:10 PM

Jumpa doktor, dah dapat turunkan berat badan melalui ubat2an yg dipantau oleh doktor,jaga makan..kurangkan makanan berlemak dan banyakkan minum air putih.

rinarif Publish time 23-7-2016 05:12 PM

Kurangkan portion makan. Banyakkan minum air kosong dan buwh untuk rasa kenyang.

srisofe Publish time 25-7-2016 10:59 AM

buat atkins menjadi uols klu nk kurus..plus, terus jadi subur..betul pny testimoni

srisofe Publish time 25-7-2016 11:00 AM

n buat squat..boleh refer youtube

akula203 Publish time 25-7-2016 03:30 PM

Buatlah Air Nabeez sebagai sarapan pagi setiap hari...

Air nabeez adalah pemakanan Nabi Muhammad s.a.w. Rendam kurma dengan air masak pada waktu malam dan anda boleh minum setiap pagi. Insyaallah, perut tahan lapar dan dahaga.

Air ini membantu badan untuk menyingkirkan bahan-bahan toksin yang berbahaya didalam tubuh. Sangat berguna sebagai detox. Disebabkan air nabeez tinggi dengan kadar fiber, ini mampu membantu proses pencernaan yang baik dan meningkatkan serta menajamkan fikiran agar anda tidak mudah lupa.

Elok buat air ini untuk sekali minum. Jangan simpan lama sangat, lebih 3 hari jadi masam dan tak boleh diminum.

Cara-cara:

1. Ambil kurma dalam bilangan ganjil. Anggaran air dlm 500ml ke 1 liter. Ambil 3 biji kurma dan buang bijinya. Carik-carik isi kurma. Ada juga yg guna kismis tetapi jangan campur, ya. Kalau buat kurma, kurma saja. Kalau kismis, kismis saja.

2. Rendam isi kurma dalam air masak biasa malam sebelum tidur. Letak di luar sahaja. Tak perlu simpan dalam peti sejuk tau. Tutup bekas air tu jangan biarkan terbuka.

3. Sahur esok air tu dah boleh diminum.

4. Air ni boleh juga diamalkan sebelum sarapan pagi bila hari-hari lain walaupun bukan di bulan ramadhan. Amalkan masa perut kosong.

LARANGAN: Tidak boleh mencampurkan sekali gus buah kurma dan kismis dalam satu bekas. Buatlah asing air nabeez kurma atau kismis.

Pembacasaja Publish time 25-7-2016 08:52 PM

Iols nk try militiary diet tp lepas raya lah kot hehehehehe

lululun Publish time 25-7-2016 10:20 PM

Bersenam dan banyak minum air. True story.

zenxx Publish time 26-7-2016 09:54 AM

Minum banyak air, dan jangan makan banana pada waktu malam. Buah juga mengandungi gula :)

samisfar Publish time 26-7-2016 10:47 PM

Ni harus share....aku minum air lemon no othee drinks...for 6mnths hilang 7kg means air lemon je

qiqi Publish time 26-7-2016 11:06 PM

Ari2 berazam nk kurus pun x penah berjaya

Wakefield Publish time 27-7-2016 12:01 AM

cuba high intensity interval training (HIIT). buat dkt rumah je. selama ni g running diet apekejadah x bkesan. HIIT ni buat sbulan dh rs badan susut.

Wakefield Publish time 27-7-2016 12:03 AM

akula203 replied at 25-7-2016 03:30 PM
Buatlah Air Nabeez sebagai sarapan pagi setiap hari...

boleh tahu kenapa x boleh campur?
kurma/ kismis yg direndam tu then mkn skali?

Wakefield Publish time 27-7-2016 12:07 AM

samisfar replied at 26-7-2016 10:47 PM
Ni harus share....aku minum air lemon no othee drinks...for 6mnths hilang 7kg means air lemon je

tiap2 hari? ada je beli lemon nk buat minum tp guna utk salad dressing. slalu rendam kulit lemon je buat minum. mau 2-3 tahun br kurus.;P

samisfar Publish time 27-7-2016 01:02 AM

I mean u tak bole minum air lain i pi mana pun i minum air kosong klau tk bawa my lemon drink maksudnya air lemon is the only drink u minum no coffe no tea no coke no gassy

Clover_Hill Publish time 27-7-2016 10:45 AM

Tak tahu nak bagi tips apa..selalu yang berlaku bila aku beria nak diet jaga makan apa semua, tak maunnye berat aku berganjak. Time aku buat bodo semua bende aku sedut, nak pula berat tu turun.

Maybe tips nya di sini: just follow the flow :lol:

Lemon_juice Publish time 27-7-2016 06:37 PM

srisofe replied at 25-7-2016 10:59 AM
buat atkins menjadi uols klu nk kurus..plus, terus jadi subur..betul pny testimoni

u buat Atkins ke? Lemon try wat tp tahan 2 ari je.mcm mana u leh kuat semangat wat Atkins tu?share ckit pengalaman

toyaq_03 Publish time 28-7-2016 02:33 PM

Edited by toyaq_03 at 28-7-2016 02:35 PM

Jaga pemakanan dan bersenam..tu ja cara nak kurus...

kalo sanggup hindari 3 benda maut ni..mmg senang akan lose weight..

1. GULA
2. GARAM
3. MINYAK

Makan jaga portion..jangan melahap macam sebulan xjumpa nasik..hehe..
lagi cantik kalo get rid off SUGAR..SUGARDADDY..SUGARMOMMY...kuikui...
Minum AIR MASAK/KOSONG banyak..{:runo

Bersenam mmg perlu untuk tingkatkan stamina dan nak elak KULIT jadi FLABBY...

DAN YG TERAMAT AMAT PENTING >>>>>>>> DISIPLIN DIRI...

Buatlah atkins pun kena disiplin...kena RAJIN masak HARI HARI....
Buatlah diet yg lain pun...pun sama kena disiplin jaga makan n bersenam..

Cari KAWAN atau PARTNER yg betul2 nak KURUS....so that we are always be in positive environment dan sentiasa kekal bersemangat {:3_98:}

Semoga ini dpt membantu anda...sebab saya pun dlm journey nk LOSE WEIGHT & TO BE FIT & HEALTHY..

toyaq_03 Publish time 28-7-2016 02:40 PM

Wakefield replied at 27-7-2016 12:07 AM
tiap2 hari? ada je beli lemon nk buat minum tp guna utk salad dressing. slalu rendam kulit lemon ...

Tidak digalakkan untuk minum air lemon tiap2 hari..at least selang seli sehari.. sebabnya ada kes dimana dinding dlm perut terhakis disebabkan kadar asid lemon yg diamalkan tiap2 hari....bila dpt info ini saya terus btnya pada sepupu yg kerja doktor...dan dia pn xgalakkan kalo tiap2 hari consume air lemon..
{:spoto

juboqlembu Publish time 30-7-2016 03:04 PM

Air lemon pun boleh menyebabkan gg terhakis. Siam gg aku
Pages: [1] 2 3 4 5 6
View full version: Jom kongsi tips kuruskan badan