bunga_lestari Publish time 14-6-2016 09:57 AM

Anak tak mau puting botol.. help me!!

Assalam.. sekian lama tak bukak thread.. tapi kalini betul2 nak mintak tolong..

anak saya umur 3bulan lebih.. langsung tak nak puting botol tu.. dia minum bila terlalu lapar
tapi dalam keadaan sedu sedan laa.. :'( ataupun terpaksa guna syringe (i dont know how to spell it atau kita selalu pggil picagari walaupun bukan sbnrnya).. ;P paling selalu terpaksa picit puting botol tu masukkan susu dalam mulut dia waktu dia bukak mulut..

so, nak tanya mommy2 sekalian, ada cdgn puting yg mcmana yg sesuai utk anak yg taknak puting botol ni?
puting yg elok yg berjaya laaa.. berjaya anak minum kekdahnya.. so far dah carik yg pendek, yg lembut, xnak jugak..

atau ada tips2 supaya anak minum dengan botol?

setakat ni 2x sehari terpaksa ke taska untuk menyusukan dia.. tupun ada masa 1x sehari je depends on
keje.. kalau kebetulan keluar, saya akan singgah laa ke taska, kalau tak keluar, mmg tghri laa kena jenguk anak..

kesian dia.. dan pengasuh taska pun, yerlaa kan, diaorg pun xkn nak fokus pd anak kita ajer.. :'(:'(

help me please.. huhuhuk.. tq in advance..

mdhelmi Publish time 14-6-2016 10:33 AM

wsalam
anak buah dulu pon xnak puting jugak
tp dia nak minum bila guna puting oren bentuk 8 tu
kes yg sama anak kawan pulak akan minum susu bila guna puting jenis serong tu
sori nak sebut xreti nama dia
tp puting yg bentuknya macam real ibunya

bunga_lestari Publish time 14-6-2016 10:48 AM

mdhelmi replied at 14-6-2016 10:33 AM
wsalam
anak buah dulu pon xnak puting jugak
tp dia nak minum bila guna puting oren bentuk 8 tu

puting oren bentuk 8 tu puting doctor baby tu ke? klu yg tu dah try, tp anak still xnk..

yg bentuk serong tu cemana ye.. ada contoh gmbr tak? atau kalau dpt tau jenama dia ke.. hehe..

tq2..

mdhelmi Publish time 14-6-2016 11:03 AM

yg serong tu xtaula nama ape tp search2 jumpa nama mimijumitp kawan hari tu ada bgtau dia punye tp xingat, bukan mimijumi kot
yg pasti dia datang dgn botol skali dan harga pon boleh tahan

xpon cuba baca blog ni --> SINIlast anak dia nak guna puting MAM sbb lembut

bunga_lestari Publish time 14-6-2016 11:13 AM

mdhelmi replied at 14-6-2016 11:03 AM
yg serong tu xtaula nama ape tp search2 jumpa nama mimijumitp kawan hari tu ada bgtau dia punye tp x ...

tq2.. info byk membantu.. {:1_149:} :loveliness:

bunga_lestari Publish time 15-6-2016 08:19 AM

update :

based on blogwalking start dr blog cdgn @mdhelmi tu, saya google dan research, banyak yg suggest pakai jenama pigeon, tommy tippee, dan avent berbanding mam dan lain-lain..

tengahari semalam bermulalah pencarian kedai2 baby yg jual botol susu sekali dengan puting untuk jenama2 tu..

buat comparison, memang puting pigeon lebih lembut berbanding avent.. jenama mam pulak takder kat kedai tu, dan due to waktu rehat yang tak lama, plus suggestion dr auntie tu katanya biasa baby memang nak minum dengan botol pigeon ni.. dalam hati saya, yer ker auntie ni? kot nak lakukan barang dia.. :lol:

then saya tawakkal.. saya beli sebotol jer dulu yang 5auz punya.. rege rm42.. :L

sebelum tu dah riki kat laman ni http://childrenplace4u.com/presta/ hasil dari blogwalking..
banyak jugak brg2 baby online yg murah2.. tp sebab nak cepat2 try n error so terus ke kedai jerlaa instead of beli online.. beli online menunggu sehari dua lagi kekdahnya.. ;P

pas beli tu, terus ke taska anak, bagi susu, syukurrrrrr ya hamat... anak nak minum dengan botol tu.. petang tanya pengasuh, pengasuh kata tak berapa nak, tapi bila kat rumah saya bagi elok ajer.. memang memula tu anak macam tolak, tapi sua2 sekali dua dia terus minum macam biasa daripada puting biasa yang sebelum2 ni.. dahlah tak nak.. bila disua2 makin mengamuk.. :'(

so pasni bolehlaa riki2 page online tadi.. kata member, puting pigeon boleh masuk dengan botol avent.. :loveliness:

mdhelmi Publish time 16-6-2016 08:37 AM

anak saya mmg guna puting pigeon Y cut lambat nak koyak berbanding jenama lain
avent pulak xpernah beli
so dah setel la ni kan?
syukuralhamdulillah

bunga_lestari Publish time 16-6-2016 09:18 AM

Edited by bunga_lestari at 16-6-2016 09:19 AM

mdhelmi replied at 16-6-2016 08:37 AM
anak saya mmg guna puting pigeon Y cut lambat nak koyak berbanding jenama lain
avent pulak xpernah...
Alhamdulillah... syukur sesangat.. anak minum elok jee.. takder ngamuk2.. haa, samalaa guna botol pigeon tu..

hasil bantuan awak kongsi2.. tq very much..

bunga_lestari Publish time 16-6-2016 10:04 AM

http://1.bp.blogspot.com/-5e9Mm1_qR78/UkPWRjBvqjI/AAAAAAAAH0Q/O3Q116ewtBI/s1600/PIGEON.gif

hasil google, ni jenis botol susu yang anak saya guna sekarang.. syukur... {:1_545:}

sampaikan mama saya cakap, amboi... *** (anak saya) demand nak botol mahal.. ;P

tp takperlaa.. melabur untuk anak apa salahnya kan.. hihi..

kredit dr blog ni untuk gambar dan penerangan jenis2 botol.. :loveliness:

SitiRopeah Publish time 16-6-2016 01:40 PM

bunga_lestari replied at 14-6-2016 02:48 AM
puting oren bentuk 8 tu puting doctor baby tu ke? klu yg tu dah try, tp anak still xnk..

yg ben ...

boleh cuba yang jenama NUK...
pigeon tu agak mahal..
Kang susah pulak nak maintain bila baby makin besar..
kalau beli yang NUK, amek yang silicon.
Kalau latex cepat bocor sebab lembik...
tapi teat dia orthodontix, tak panjang sangat, so baby selesa.
selamat mencuba.

bunga_lestari Publish time 16-6-2016 02:26 PM

SitiRopeah replied at 16-6-2016 01:40 PM
boleh cuba yang jenama NUK...
pigeon tu agak mahal..
Kang susah pulak nak maintain bila baby mak ...

ohh... puting NUK ni boleh masuk dengan botol pigeon ni tak? kalau boleh, senang laa.. tak payah beli botol baru daa.. ;P

harini jenguk anak ke taska, anak dah 3x minum susu dengan botol.. syukur sangat..

rege puting pigeon satu pun rm13.70 jugak nengok if nak menten soon.. :L

btw, tq for sharing..

SitiRopeah Publish time 17-6-2016 10:46 AM

bunga_lestari replied at 16-6-2016 06:26 AM
ohh... puting NUK ni boleh masuk dengan botol pigeon ni tak? kalau boleh, senang laa.. tak payah b ...

Belu wide neck NUK.
Kalau puting dia dalam Rm16 dapat 2 teats..
2 atau 3 bulan sekali tukar.
For me, it's affordable dan tahan lama.
Biasanya aku spend more less Rm100 untuk beli 4 botol..
4 botol tu pakai selang2 untuk 6 bulan gitu kot..
Then tukar yang baru..rotate macam tu juga...
sebab aku dah pernah tanya, satu botol (kalau yang berkualiti) boleh tahan setahun.
Oh, NUK buatan germany...
so harga dia aku rasa reasonable...

bunga_lestari Publish time 17-6-2016 10:58 AM

SitiRopeah replied at 17-6-2016 10:46 AM
Belu wide neck NUK.
Kalau puting dia dalam Rm16 dapat 2 teats..
2 atau 3 bulan sekali tukar.

wahh.. utk 4 botol more less rm100 murah tu.. huhuhu..

bolehlaa try riki2 tp kene lepas raya.. sebab gaji bulan ni bajet raya daa.. ;P

skinsandstars Publish time 17-6-2016 11:19 AM

So anak awak dah ok ke minum botol? Nanti weekend pun make sure bagi dia botol. Time cuti pun pastikan bagi dia botol, at least time siang. Sebab kalau tak nanti dia refuse bottle lagi bila kat taska.

I baru nak cadangkan MAM sebab dulu anak i tanak botol gak, tapi bila pakai MAM, terus dia feeling minum botol.

carly_lah Publish time 17-6-2016 12:22 PM

3 org anak sy, ketiga2 x nak botol masa lepas pantang, walaupun dh di ajar masa dlm pantang lg, cara saya, sy biar kan aje... dia lapar nanti dia minum la... so dlm masa seminggu mmg depa merempan2 menangis bagai... lepas tu dh ok... sapa suruh x nak guna puting kan... skg dh besar dah... alhamdulillah...

bunga_lestari Publish time 17-6-2016 03:36 PM

skinsandstars replied at 17-6-2016 11:19 AM
So anak awak dah ok ke minum botol? Nanti weekend pun make sure bagi dia botol. Time cuti pun pastik ...

MAM takder pulak jual kat kedai baby yang saya pergi ni..

tp saya tak tengok pulak kat twins baby.. rasanya kat situ memacam ada.. :sweat3:

bunga_lestari Publish time 17-6-2016 03:36 PM

skinsandstars replied at 17-6-2016 11:19 AM
So anak awak dah ok ke minum botol? Nanti weekend pun make sure bagi dia botol. Time cuti pun pastik ...

MAM takder pulak jual kat kedai baby yang saya pergi ni..

tp saya tak tengok pulak kat twins baby.. rasanya kat situ memacam ada.. :sweat3:

bunga_lestari Publish time 17-6-2016 03:41 PM

er.. tak tau kenapa takleh nak quote to reply.. failure to connect kekdahnya..

untuk jenama MAM tu takder pulak jual kat kedai yang saya pergi tu, tp tak pulak saya nengok kat twins baby.. rasanya situ memacam ada.. :sweat3:

alhamdulillah anak dah ok, dia dah boleh terima botol susu.. 3-4 botol jugak siang hari habis 4oz tu.. huhu.. sekarang mmg train dia selagi belum time tidur malam, suap dengan botol.. hehehe..

pasal try biarkan anak nangis kelaparan tu dah cuba buat 2minggu kekdahnya.. tp nengok gaya anak rela berlapar dari dia minum puting biasa tu.. :'( dah tak sampai hati, still bagi jugak directly tp merajuk pulak anak tak nak.. pandai pulak dia.. :L

mokcikKSKB Publish time 19-6-2016 11:27 AM

bunga_lestari replied at 14-6-2016 09:57 AM
Assalam.. sekian lama tak bukak thread.. tapi kalini betul2 nak mintak tolong..

anak saya umur 3b ...

Dh penah jd kat baby aku.dia hanya nk direct feeding. Mcm2 dah cuba..sbb susu bm merudum.so gigihlah tiap kali aku topup ngan syringe.sampailah umur dia 6bulan..slowly dia nak puting.aku pakai puting avent yg clasis tapi lubang besar.bukan yg ada dua atau tiga lubang kecik tu.baby dia nak puting yg boleh flow deras mcm susu mak dia tp make sure bila dia sedut je keluar...jgn risau bg syringe sis,ull be surprise bila baby dah stat solid dia akan blajar minum thru bottle.

bunga_lestari Publish time 20-6-2016 08:50 AM

mokcikKSKB replied at 19-6-2016 11:27 AM
Dh penah jd kat baby aku.dia hanya nk direct feeding. Mcm2 dah cuba..sbb susu bm merudum.so gigihl ...

rasanya betullah teori uols ni sebabnya teringat anak sulung dulu, gigih saya berulang ke taska nyusukan dia, ekceli kakak pun sama xnk botol dulu..
tp dulu hantar taska lain, baby tak ramai dan pengasuh boleh fokusla nak suap susu kat anak thru syringe kan.. bila umurnya 6 bulan automatik elok pulak dia nak botol..sambil mengakui pengasuh gigih ajar guna botol lebih dr ibu sendiri.. :lol:

tapi bila anak 2nd ni, after 5 years, dah tak hantar ke taska yg sama, pengasuh yg lama tu pun dh almost 4 years jgk berhenti dr taska tu, tggl pengasuh2 muda yg saya dengar mcm2 cerita, sebab tu malas nak hantar anak situ.. then hntrla ke taska yg sama dgn kakaknya transit ni.. tp sini ramai la sikit baby, so x hrpla pengasuh nak fokus sgt kat baby kita kan.. nak tak nak kene ikhtiar something.. tp betul2 buntu.. n seriously, bab2 puting atau botol susu pigeon ke avent ke mmg noob sesangat.. ;P igtkan ada pam susu jee.. rupanya botol pun ada.. ;P

untung jgklaa bukak tred ni, byk pulak info dapat..

huhu..
Pages: [1]
View full version: Anak tak mau puting botol.. help me!!